reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do formy :)

reklama
Jest kilka cwiczeń, dzięki którym możemy troszke wyrzeźbic swoje ciałka przed wiosną. A co ważne to możemy wykonywac te cwiczenia razem z naszymi pociechami (tylko dzieci powyżej 3 miesiąca życia!!!)
A oto kilka z nich:

KSZTAŁTNE NOGI
Stań w rozkroku. Stopy rozstaw szerzej niż biodra. Palce stóp skieruj na zewnątrz. Trzymaj dziecko przed sobą, blisko tłowia (dziecko skierowane do ciebie pleckami, jedną ręką trzymaj pod paszkami, a drugą podrzymuj pupe). Nogi w kolanach ugnij i prostuj. plecy cały czas mają byc wyprostowane. zrób 20 powtórzeń.


WYRZEŹBIONE POŚLADKI
Połóż się na plecach, nogi zegnij w kolanach. Posadź malca na brzuszku tak, by opierał się o twoje uda (podczas cwiczeń trzymaj go za boczki). Unoś biodra wysoko (powinny tworzyc linię prostą z tłuowiem). Zrób 20 powtórzeń.


SZCZUPLEJSZE BIODRA
Posadź lub połóż maleństwo przed sobą. Uklęknij, oprzyj się na przedramionach. Łokcie ustaw na szerokośc barków, a kolana na szerokośc bioder. Kręgosłup utrzymuj w linii prostej. Unieś ugiętą w kolanie prawą nogę. Wykonaj 20 ruchów jedną, a potem drugą nogą.


MOCNE BARKI I RAMIONA
Ukleknij, dłonie oprzyj o podłogę. Rozstaw je na szerokośc barków, a kolana na szerokośc bioder. Między tłuowiem a udami i ramionami muszą byc kąty proste. Połóż malucha między twoimi dłońmi. Ugnij ręce w łokciach i daj dziecku buziaka raz w jeden, raz w drugi policzek. Wykonaj to cwiczenie w 2 seriach 10 razy.


PŁASKI I TWARDY BRZUCH
Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach. Stopy rozstaw na szerokośc bioder. Posadż malucha na swoim brzuchu 9podczas cwiczeń trzymaj dziecko za boczki). Unieś głowę i barki (uwaga - nie przyciągaj brody do klatki piersiowej!!!). Utrzymaj tę pozycję 3 sekundy. Powtórz 15 razy.


MNIEJ CENTYMETRÓW W UDACH
Stań w duzym wykroku. jedną nogę oprzyj z tyłu na palcach. przutul dziecko pleckami do swojej klatki piersiowej 9 tak samo jak w cwiczeniu na nogi). Ugnij nogi w kolanach, tak by tworzyły kąt prosty. Plecy trzymaj wyprostowane. Powtórz to cwiczenie 10 razy jedną, a potem drugą nogą.


SMUKLEJSZA TALIA
Połóż się na plecach. Posadź dziecko na swoim brzuchu (podczas cwiczeń trzymaj je za boczki). Unieś i ugnij w kolanie najpierw jedną, potem drugą nogę. Na przemian opuszczaj je do podłogi (stopy trzymaj na wysokości kolan, a kolana w linii bioder). Wykonaj 20 powtórzeń.
 
To ja proponuję na brzusio a6w
a6w2nl.jpg


Oprócz tego skakanka 15 minut dziennie, a do tego dieta 1000 kcal (najlepsza,bo można sobie róznicować menu). Zestaw skakanka+dieta sprawdziłam kilka lat temu i pięknie wtedy schudłam, aż do ciąży utrzymywałam wagę.

Wiadomo, że podczas karmienia dieta 1000 kcal odpada, ale można spokojnie zacząć od 1500.
 
Kasia - jesli dzieki tym cwiczeniom wygladasz jak w swoim avatorze zaczynam cwiczyc od dzis! :) ;)

Oto moje sposoby (jeszcze nie wiem czy skuteczne):
- zastepuje pieczywo jasne chrupkim typu Wasa (prawie zawsze)
- pije - duzo szczegolnie cola diet, kawe zbozowa z odrobina mleka (tzn zapijam glod) i oczywiscie wody
- spacery z wozkiem (staram sie dosc szybko i czesto)
 
Dieta 1000 kal przy opiece nad dzieckiem? Ja nie dalabym rady nawet lezac caly dzien! Czytalam, ze karmiac trzeba min zjadac 1800 dziennie.
Moj problem to glownie motywacja, mam ja ale czesto sie poddaje np kiedy mam slabszy dzien i jest mi wszystko jedno... a potem znowu staje przed lustrem i lapie dola.
Te cwiczenia na miesnie brzucha - juz kiedys o nich slyszalam ze sa bardzo bardzo skuteczne.
 
Jej.Może schudne od czytania tego wątku :dry::sorry2::laugh2:
Bo moja motywacja jest jak Sim-a...
I będe wyglądała jak Kasia Irlandka w avatarku :laugh2:
6Weidera ponoć rewelacja,tylko mało kto wytrzymuje dłużej niż tydzien :-D:-D
A tam trzeba 42 dni :szok:
Ale chyba spróbuje...bo moim problemem wciąż jest brzuch,a raczej jego wygląd....no wygląda na 5 miesiąc ciąży :-:)zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Kalori nie umiem liczyć i nie mam zbytnio na to czasu :sorry2:
 
dziewczyny widzę, ze az kipicie energia do cwiczen i checia wprowadzenia diety-BRAVO !!!

a ja jestem leniuszkiem, nie lubię cwiczen i nie odmawiam sobie dobrego jedzonka, nigdy nie mialam problemow z wagą, przy wzroscie 175 wazylam zawsze okolo 55 kg., ale ciąza wszystko zmieniła , przytyłam do 80 kilogramow, a teraz choc minelo juz prawie 9 miesięcy na skali jest nadal 68 kg :angry::wściekła/y::angry:
i chyba juz nie schudne, nie mam zadnej motywacji, ani chęci na jakies cwiczonka czy dietki, mąz twierdzi, ze w koncu wygladam jak kobieta, a nie jak patyk-zal mi tylko starych jeansow w ktore juz sie nie mieszcze...czas wiec pokaze czy jeszcze kiedys waga wskaze 55kg ;-)
 
reklama
Witajcie.Jesli moge cos dodac to przed ciaza wazylam 53kg przytylam w ciazy do 75kg:szok:ale po porodzie zaczelam Pic zielona herbate 3 razy dziennie.....nie jadlam pieczywa przez 3 miesiace wogole ani Ziemniakow......na obiad robilam sobie mieso z surowka(normalnie smazylam jak dla kazdego w domu)po 3 miesiacach wrocilam do wagi 55kg?(2 zostaly)ale trudno.nie cwiczylam niestety bo mi sie nie chcialo......ale nie przespane nocki,spacery duzo tez daly......;-)jesli sie komus cos przyda z tego to polecam i zycze powodzenia:-)
 
Do góry