reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla maluszków i ich mam

Dziewczyny jakie smoczki mają Wasze dzieci? Tzn. czy zmieniałyście smoczki wraz z wiekiem dziecka? Ja mam od urodzenia ten sam NUK 0+ - nie jest zniszczony bo mała mało go używa i zastanawiam się czy powinnam może wymienić na taki dla 6+. Czym one się różnią? wielkością gumy, tarczki czy niczym? I czym grozi używanie ciągle smoczka w tym samym rozmiarze?
 
reklama
No ja słyszałąm,ze smoczki powinno się zmieniać ,czytaj dostosowywać do wieku dziecka,bo inaczej nieprawidłowo rozwija sie aparat mowy. Chodzi o to ,że inaczej pracują mieśnie w buźce,jezyczej jak w buzi jest malutki smoczek,a inaczej jak taki który bardziej wypełnie buźkę( no nie wiem czy udało mi się wytłumaczyć....) Dopasowując rozmiar trzeba się oczywiście kierować przede wszystkim fizjonomia swojego dziecka a nie jego wiekiem tylko.
O! tyle ja wiem o smoczkach:):)

BUŹKI
 
A tu moja Karola w nowej kurteczce....od srodka ma polarek

Bardzo ładna kurteczka. Sama szukałam w podobnym kolorze, ale niestety nie znalazłam. Kupiłam różową...

Proszę o podpowiedz. Co kupić SMOBY Bubble Go III Ballade jeździk chodzik 3w1 (953566147) - Aukcje internetowe Allegro czy CHICCO QUATRO QUATTRO 4w1 JEZDZIDLO PCHACZ 3Kolory (960697808) - Aukcje internetowe Allegro nie umiem się zdecydować. Nie wiem czy kupienie droższego ma sens. Choć czytając opis wydaje mi się lepszy na spacery z Oliwką.

Doradźcie :-)

Oba bardzo ładne, choć osobiście bardziej myśle o czymś takim

ROWEREK TRÓJKOŁOWY MIĘKKIE KOŁA + KOŁYSKA (952382068) - Aukcje internetowe Allegro

Nie dokładnie ten model, ale chrześniak do dzisiaj jeżdzi takim rowerkiem a ma 3,5 roku.

Ja sie jeszcze cofne o kilka postów - do piankowych puzzli - bo "kazałyście";) kupować te duże, a ja sobie tak mysle że jak kupie małe to dziecko później moze się nimi łatwo bawić budować konstrukcje różne itd. dobrze mysle? czy te duze rzeczywiscie sa lepsze z jakiegos innego powodu?Bo tych małych w zestawie zawsze jest wiecej i wielkość maty wychodzi taka sama co z dużych...

Mój mąż często bawi się z małą i buduje z tych puzzli różne budowle. Mała uwielbia wchodzić i burzyć co tatuś zbudował, obgryza je z każdej strony, a nie boje się, bo duże puzzle nie mają małych elementów. Są lekkie, wiec nawet półroczny siedzący maluch potrafi nieźle je porozrzucać :-)
 
a takie np cuda jako pchacze to już w ogóle się przewracają do tyłu Jeep, Jeździk, Pchacz, Auto dla Dzieci - 5 kol. (952716574) - Aukcje internetowe Allegro (ale jako samochodziki dla starszych maluchów ok - mamy policje i w ogóle ten mój Karol to powienien mieć oddzielny garaż na swoje pojazdy;))

też Jula ma tę policje:-D:-Di dziwie się że to autko jeszcze żyje po tym co ona z tym wyprawia:-D:-Dwytrzymałe bardzo a za małe pieniądze:-) i w sumie ona tym jeździ po polku i daje rady, ale u nas chodniki są nawet nawet...
 
Co do smoczków my mamy cały czas 0-6 bo o 6 mała nie chce brać do buzi, od razu jest blle. Tyle że my używamy bardzo żadko, tylko do spania i nie zawsze.
 
reklama
a Maja ma taką kurteczkę na wiosnę podszytą polarkiem i ażurową czapeczkę, a dzisiaj dokupiłam jej jeszcze bawełnianą, ale nie zrobiłam fotki ;-)
 

Załączniki

  • 100_8033..jpg
    100_8033..jpg
    25 KB · Wyświetleń: 24
  • 100_8035..jpg
    100_8035..jpg
    34 KB · Wyświetleń: 18
Do góry