reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

hehe kate no toc ja w ogole nie pomyślała, ja tez bez rozka, w kombinezonie a w samochodzie mozn aokryć np kocykiem :p
 
reklama
To ja tez sie wypowiem a co :)
U mnie jesli chodzi o ubranka przy Amelii sprzawdzily sie najlepiej Body + polspiochy ewentualnie spodenki i skarpetecz rodzilam w grudniu) czasem rajstopki zalezy, do spania TYLKO pajace , na dzien to byl zawsze bodziak + wlansie spodenki, jak gdzies wychodzilismy to wiadmo spodenki , bluzeczka itp zadnych kaftanikow, spiochow, i sztywnych ubrapu jeansy, spodniczki ( no kilka razy bylo okazyjnie ale to sporadycznie do czasu az byla wieksza 5/6m ) , kombinezon bede miec najpierw cienszy polarkowy , a potem ciepl na zime.
Jesli chodzi o kosmetyki uzywalismy hippa i penaten zalezy co akurat w promocji bylo, uzywalam plynu do mycia, do wanienki nie wlewalam nic, mylam na poczatku reka a potem juz jakas myjka/gabeczka , wanienke mielismy bez stelaza, ale mielismy wyzszy stolik wiec bylo wygodnie teraz kupujemy ze stelazem, a wanienka taka w ktorej jest ta pochylosc ze dziecko lezy i nie zjezdza - od ok 6m bezdie juz kapana w duzej wannie. Oliwiki uzywalam na poczatku w okresie zimowym potem juz lekki balsam ale tez nie codziennie.

Jesli chodzi o jakies dodtaki/gadzety to u nas sprawdzila sie idealnie mata z palakiem ktora kladlam na lozko/podloge, lezaczek mielismy i teraz tez ebdziemy miec bo lezy schowany z FP taki 3 w 1 z funkcja bujania (trzeba bujac samemu), pozyja polezaca a potem jako krzeselko sluzy, uzywalismy jakos do ok roczku.
Polecam mama karmiacym mieszanka ja tak karmilam od 3 m niestety Ami odrzucila moje mleko cyc by bee a jak odciagalam laktatorem to z butelki mojego tez pic nie chciala wiec sprawdzil sie u nas COOL TWISTER stal zawsze w loduwce jak musialam zrobic mleko gotowalam wode wrzatek przelewalam przez twistera i do butelki w ciagu 30sek przelatywala woda juz o odpowiedniej temp takze u nas to byl super gadzet i jesli teraz sytuacja sie powtorzy znow go kupie na 100%
podgrzewacze itp sie nie sprawzdily u mnie.
Butelki mialam i polecam Tomme Tippe, teraz tez kupie 2 w razie W i beda czekac na swoja kolej
smoeczke uzywalismy ale nie bylo problemu z odstawnieniem go potem
mamy tez kolyske i bedzie stala w mieszkaniu na dole a na gorze w sypialni lozeczko
przewijak mamy taki na lozeczko ale nie kupuje przescieradelka bede jak przy corce klasc pielche flanelowa
a no wlasnie pieluchy tetrowe z 5-6szt polecam kupic jak i flanelowe no i jednorazowek jak uzywalam
kosza nie uzywalam specjalnego na pieluchy
laktator mialam wypozyczony i gdyby corka chciala pic moje to bym kupila takze to kupie w razie potrzeby potem

dla mnie to do szpitala nie potrzebowalam nic tzn jedynie jakies kosmetyki do mycia, krem jakis, reszte miala w szpitalu, majtki jednorazowe, podklady, wkadki laktacyjne, i sol taka do podmywania byla cudna super lagodzila wszystko
dla siebie ubranie to mialam na dzien spodnie ciensze dresowe teraz tez wezme lub leginnsy bo bedzie mi lepej + koszulka jakas rozpinana albo taka do karmienia pomysle ejszcze a do spania mialam koszule nocna rozpinana u gory
dla dziecka do szpitala potrzebowalam tylko na wyjscie ubranie, pampersy, kosmetyki byly w szpitalu
co do pepuszka w DE bynajmniej w szpitalu gdzie rodzilam uzywali tylko gazy takie kwadraciki,po kapieli normlanie yli tez delikatnie pepuszek (polewali woda) po osuszeniu dziecka owijali kikutek ta gaza pod pepuszkiem i zakladlai taak ze caly byl w gazie i tyle zadynch masci, nic zero tylko czytsa sucha gaza ( wszytskim dziecia do 3-4 doby odpadaly pepuszki

a no a z wiekszych rzeczy to wiadomo
wozek, lozeczko, my jeszcze kolyska do 4/5m starczy , lozeczko turystyczne mamy u tesciowej, fotelik do samochodu

co do kocyka to ja mialam i teraz tez mam taki nie za gruby ale uzywalismy do spanai w domu/wozku jak pogoda juz nie byla zimowa ale ejszcze niepewna a kombinezon zamienilismy na cos "cienszego", rozka wogole nie uzywalam, dla mnie to zbedna rzecz, a co do niani nie mielismy ale bylo male mieszkanie, teraz mamy pietrowe wiec nania sie przyda i kupimy napewno z racji ze ebde spokojniejsza jak mala bedzie spala na gorze

Nie wiem co jeszcze , ale sie mega rozpisalam hahaha a napewno o czyms zapomnialam
 
Ostatnia edycja:
To będę Ci wdzięczna jak się dowiesz :* z góry dziękuję :)
Ja używałam tantum rosa ale nie było to takie super jak miało być...
 
Sysia to żeś się kobito rozpisała :) ale same mądre rzeczy,ze śpioszkami mam tak samo,nie mam jeszcze ani jednej pary,same pajacyki kupuje,ewent dokupie właśnie pół śpiochy.Wczoraj kupiłam jedną kolorową pieluszkę tetrową,nie mogłam się powstrzymać bo była w samochodziki,a to dla mnie nowość,bo zawsze wszystko różowe i kokardki i koronki i szał pał :D
 
ImageUploadedByForum BabyBoom1434376990.064995.jpg
Bujak - taki kupił mój S w sobotę :-)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1434376990.064995.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1434376990.064995.jpg
    22,6 KB · Wyświetleń: 58
reklama
Mam do was pytanko o kombinezon, bo zastanawiam się jaki lepszy będzie na zimę, taki z nóżkami osobno czy taki jak dół od spiworka że nóżki są razem?
 
Do góry