reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPKI dla mamy i maleństwa :)))

reklama
nieobecna nie wiem czy Cię pocieszę,ale mój Antoś chociaż mówił pięknie jak miał rok,jak miał 2 układał puzzle i w ogóle "taki inteligentny" a z pielucha rozstał się dopiero po narodzinach Mikołaja ,czyli miał 2,5 roku,a w cześniej za żadne skarby nie i koniec,po domu nam kupy robił,taki był w tych sprawach,a dopiero jako starszy brat dorósł.Z Mikim było łatwiej równo w 2 urodziny powiedział,że nie chce pieluchy i nigdy w życiu już się nie zesikał nawet w nocy
 
Ostatnia edycja:
agulqa, a ja się nigdy na nic nie nastawiałam, w sensie nie zakładałam, że moje dziecko będzie bezsmoczkowe i dzięki Bogu, bo bez tego to bym w szpitalu oszalała! Dobrze, że kupiłam zawczasu "na wszelki", tylko niestety wybrałam LOVI, a one ciężko dostępne i jak na wakacjach nam zginął, to była masakra :confused:
 
bada.m mi położna mówiła ze przez pampersy dzieci długo w nich chodzą i często właśnie do 2,5 roku (ze to wcale nie późno) Ola nauczyła się być bez pampersów miesiąc przed drugimi urodzinami ale tylko dlatego ze ona strasznie brzydzi się różnych rzeczy a ze to było prawie lato basen na dworze wiec latala w majtkach i za każdym razem kiedy cis zrobiła w gatki był wielki dramat i rozpacz, nauka trwała jeden dzień. Ale tak jak pisałam to tylko i wyłącznie zasługa tego ze ją to brzydzilo ;)
 
:-)
dobrze poczytać, ze nie tylko ja miałam problemy
syn rozstał się ze smokiem kiedy miał około 1 roku bez problemowo w czasie wizyty u cioci. Trzymał w rączce smoczek podeszła do niego kura dziobnęła smoka i poniosła... wytłumaczyłam mu że dla kurki smoczek bardziej smakuje i niech ona troszkę go ponosi... później tylko przypominałam ze oddał smoka dla kurki...
starsza córcia jakoś sama z siebie wyrzuciła smoka do kosza
Olusia nie chciała patrzeć na sztucznego cycka a smoczek to był wróg nr1
ile ja się namęczyłam żeby choć na chwilę uciszyć ja smokiem dopiero moja mama nauczyła ją ciągać smoka a po 3 tyg smok znowu był nie dobry...
męczyłam się żeby zaczęła ssać butelkę... w 5 miesiącu przestała przybierać na wadze i trzeba było zacząć dokarmianie:-( siatka centylkowa -3 nawet nie wiedziałam że może przyjmować wartości ujemne :-(
ale za to teraz mam problem bo jeszcze 1-2 w tygodniu potrafi poprosić o butelkę... to moja największa porażka, ale chyba ma to po rodzince męża bo u teściowej dzieciaki do 5 roku życia ciągnęły butelkę przed snem i nie wiem jakim cudem maja takie zdrowe zęby
co do pieluch to różnie bywało
syn i starsza córcia jak pobiegali 3 dni w terze zaczęli siadać na nocnik a mieli coś około roku
tylko OLusia nie dawała się niczym przekonać :-) ani tetra ani majteczki nic nie mogło jej skłonić do nocnika
za to moja mama nauczyła ja sikać na sedes w 1 dzień
teraz wiem że każde dziecko jest inne i inne ma potrzeby więc ja to będzie z najmłodszym członkiem rodziny będzie czas pokarze. Jestem tylko przerażona karmieniem...
nie mam wagi w domu dla maluszków więc boję się że znowu będą butelki potrzebne
 
Potwierdzam, ze DADA z biedrony to super pieluchy, obydwaj moi chłopcy nosili i nigdy nie było problemów z pupa. Sudocrem też się sprawdził, a z kosmetyków do kąpieli czy kremów w ogóle to mieliśmy wszystko Nivea, rewelacja do dziś z resztą używamy.
 
Ola nauczyła się być bez pampersów miesiąc przed drugimi urodzinami

No to identycznie jak u nas :-D Tylko że Tosia oduczyła się w grudniu, całe lato waliła kupę w majty i jej to nie stanowiło, więc wróciliśmy do pampersów, bo spieranie kup z majtek było okropne...

wern, u nas butla wkroczyła w 3 miesiącu życia i dopiero tydzień temu przestałam dawać mleko na noc :tak:
 
Nulini ja bym chciała bez smoczka, ale i tak jeden kupię właśnie do szpitala w razie w. później się zobaczy co i jak


wern możesz rozwinac myśl : "Jestem tylko przerażona karmieniem...
nie mam wagi w domu dla maluszków więc boję się że znowu będą butelki potrzebne" ?
 
pisałam wyżej że Olusia w 5 miesiącu przestała przybierać na wadze
starsze dzieci karmiłam piersią ile się dało co najmniej powyżej roku a kiedy OLusia przestała przybierać na wadze poczułam się solidnie zdołowana,
bo nie dostrzegłam wcześniej ze coś jest nie tak i dopiero na wizycie kontrolnej okazało się że czas na butlę...
chyba to będzie ważny zakup waga z miską do ważenia dzieci
 
reklama
Agulqa ja jestem jak najbardziej za smoczkiem. Mojej koleżanki córa nie chciała smoka i zastąpiła sobie go kciukiem. Miała 6 lat a dalej przyłapywaliśmy ją na wkładaniu kciuka do buzi. pamiętam jak mi powiedziała, że mam się cieszyć, że moje dziecko ssie smoka bo kiedyś go zabiorę a ona kciuka zabrać nie może. W szpitalu miałam już smoczki i teraz też tak będzie.

Mój Konrad w jedna noc oduczył się smoka, na nocnik zaczął robić po 2 roku i do tej też pory dawałam mu kaszę w butelce przed spaniem.

Wern a nie wystarczy Ci normalna waga? Ja wchodziłam pierwsza i się ważyłam a potem z dzieckiem na rękach. Po odjęciu wychodziła waga dzidziola a kasa zbędnie nie wydana na zakup, który krótko posłuży.
 
Do góry