reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

A my juz kocyk dla maleństwa posiadamy. Był prześliczny dlatego nawet się nie zastanawiałam :-).
Z resztą rzeczy mam podobnie jak Zofcia. Poczekam jeszcze trochę....
Wózek i łóżeczko na sam koniec. Może nawet we wrześniu ;-). W sumie wiem jakie chcę dlatego nie będę traciła czasu na szukanie i przebieranie w tym całym asortymencie. Aczkolwiek teraz jak widzę takie rzeczy to uśmiech mam od ucha do ucha :-).

Jeśli chodzi o moją garderobę to...na razie chodzę z rozpiętym guzikiem. Irytujące jest to, że zamek też się nie dopina :crazy:. Chodziłam ostatnio z zamiarem kupienia czegoś "większego" i jak trafiłam na spodnie które mi się podobają to...owszem dopnę się ,ale na nogach...worek :crazy: A na typowe spodnie ciążowe, które byłyby na mnie jeszcze nie trafiłam :sorry2:. Tak więc pozostaje mi nadal zakrywać "rozporek" dłuższą bluzką :dry:.
 
reklama
z tymi rozmiarami to indygo ma rację:tak: moja córcia też była duża i prawie od razu nosiła 62... a jak się okaże, że urodziła się kruszynka 2500g, to zawsze można na szybko kilka ciuszków dokupić mniejszych;-).
A wózek, lóżeczko, wanienke itp, to mam po pierwszym dzieciaczku- więc odpadaja mi takie zakupy.
 
A mi z kolei mama radzi kupić ubranka w różnych rozmiarach, bo kiedy ja się urodziłam byłam taki mały kurczaczek, że wszystko było na mnie za duże(własnie 2500g).:-D
Zobaczymy jak będzie z naszym maluszkiem,ale też nie sądzę żeby był jakichś sporych rozmiarów. ;-);-) Wolę być zabezpieczona wrazie co.
 
Ostatnia edycja:
Ja uważam żeby w te przesądy aż tak nie wierzyć, bo człowiek oszaleje...

Ja powiem Wam tak: kiedy jeszcze brałam tabsy a byliśmy z mężem na zakupach nie omijałam półek z asortymentem dla dzieci, wręcz przeciwnie jakieś drobiazgi kupowaliśmy, później decyzja o odrzuceniu tabletek i co za 3 m-ce pojawiła się malutka fasolka!


A do teraz mam już dwa kartony różnych rzeczy (UNISEX) dla dzidzi, w stylu np zestawu do paznokietek, grzebyczka i szczoteczki do pielęgnacji włosków, termometr do pomiaru temp. wody przy kąpieli, pare ciuszków itp


Ale co do wózka np to jeszcze poczekamy bo po 1 nie mamy gdzie go teraz dać, bo na wiosne szykujemy się do remontu a po 2 może do wakacji będą jakiś nowe wzory u producentów.


A właśnie dziewczyny jakie są wasze koncepcje co do wózków??? Bo mnie się podobają coś w stulu gondoli np xlandery ale to dzidzia ma mieć wygodnie i ciepło a nie mama modnie z fajnym wózkiem wyglądać przecież... :sorry2:
 
No właśnie tak czytam o tych rozmiarach i doznałam olśnienia a'la św. Paweł na drodze do Damaszku, że przecież rozm 56 może być za mały,bo nie wiadomo czy się urodzi mała kruszynka,czy taka trochę większa...:confused:
Poza tym tak sobie przeglądam ciuszki na Allegro i po prostu napatrzeć się nie mogę, takie cudne. :-D Zresztą jak się dobrze popatrzy,to można trafić na dobrą okazję cenową... Aż człowieka korci, żeby pozamawiać wszystko z góry na dół.
 
wiecie co, mnie juz tak nie rajcują ciuszki, skarpetki i takie tam.. ale w pierwszej ciązy szalałam strasznie... rezultat był taki, ze ciuchów miałam o połowe za dużo - i tych ciążowych i tych dla dzidziusia... dlatego teraz ciesze sie ze mniej wiecej rodzic bede w tym samym czasie, poniewaz nie bede musiała cudowac z ciuchami na lato i zime; mam wszystko poukładane w szafie...
apropo wózków to mam xlandera i jest jakby to powiedziec dosc ciezki... z jednej strony to dobrze bo na wiejskie wyboje małe kółeczka uległyby destrucji, a z drugiej strony źle, bo z pierwszego piętra musze go znosic i wnosic z powrotem...
myśle ze jak mi gin powie za 1,5 tyg ze z dzidzią wsio gra, to pewnie nie przejde obojętnie koło smyka czy wojasa... ale tez bardziej zakupy przemysle niz w pierwszej ciąży, bo pamietajcie kochane, emocje emocjami,a potem nie wiadomo co z tymi ciuchami zrobic! :sorry2:
aha, i polecam ciuchy od razu na rozmiar 62 cm... jeśli urodzi sie dzidzia nawet 53 cm, to mozna ją w te ubranka ubierac - przynajmniej ma luźno i swobodnie... bo ciasnota to najgorsze co mozemy zrobic naszym kluseczkom... ja urodziłam synka 57 cm i za długo w tych ubrankach na 62 nie pochodził...
 
RENIFER_24 masz racje z tymi rozmiarami ciuszków, ja mam tylko dwie pary śpioszków i dwie pary bodów w rozmiarze 56, a resztę ciuszków które posiadam mam na 68 nawet i wzwyż, tj przykładowo koszulki / kaftaniki nie są wcale takie duże, a że mój mąż ma 190cm wzrostu wielki rozmiar buta :-) i jak dzidzia wda się w tatusia, a nie w mamusie to będzie wielkoludek mały :tak:dlatego o ciuszkach w rozmiarze 56 nawet nie myśle, a jak kruszynka w ostatnich m-cach ciązy okarze się właśnie kruszynką to ileż jest to wyskoczyć i wybrać pare mniejszych rzeczy.

A co do wózka to podoba mi się właśnie ten XLANDER: http://www.allegro.pl/item553454315_x_lander_x3_gondola_x_pram_x_bag_gratis_w24h.html
ale czy ta godnolka nie jest za skąpa dla dzidzi która ma przyjść na świat z końcem września...??? Sorry za wyrazenie ale mimo że bardzo mi się ten wózek podoba to wydaje mi się, że ta gondolka to wy***dóweczka i może być dzidzi za ciasno w beciku i w kombinezonie... POMÓŻCIE!!! Bo zwykłego wózka nie chcę, ale chyba taki mi zostanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
nam ta gondola starczyła do marca, czyli na pięc miesiecy... później robiła sie troche przy mała, ale i tak miki mi sie buntował i chciał oglądac świat z innej perspektywy...
jak sie do niej dokopię to Ci mogę zmierzyc ile ma w środku cm... :tak:
 
Jak już zeszło na tematy wózków to ja mam 3 typy, aczkolwiek na razie tylko i wyłącznie na podstawie zdjęć, opisów itp. itd. Na żywo nie oglądaliśmy jeszcze nic, na to jest sporo czasu jeszcze :-)
Wkleję linki [mam nadzieję, że można] Wózki JUMPER X wózek TAKO wys.0 zl NOWY MODEL (563605202) - Aukcje internetowe Allegro TAKO JUMPER
NAJMODNIEJSZY WÓZEK BABY ACTIVE JET+FOTELIK (563513468) - Aukcje internetowe Allegro BABY ACTIVE JET
Coneco V3 3w1 GŁĘBOKI+SPACERÓWKA+FOTELIK MAKED (563297158) - Aukcje internetowe Allegro
CONECO V3
Co myślicie o tych wózkach ? :zawstydzona/y: Jakie Wy macie typy?
 
reklama
Do góry