reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

reklama
ja tez zakupilam dwie bluzki - jakby ciazowe - bo sprawdzilam, ze przynajmniej przez kilka kolejnych miesiecy brzuszek bedzie sie ladnie w nich miescil :)
a kupilam w sklepie na wyprzedazy i cena byla bardzo fajna wiec sie skusilam :)

teraz chce kupic jakies leginsy ciazowe... na allegro jest bardzo duzo, ale nie wiem ktore kupic...
czy ktoras z Was juz kupowala? ma jakas sprawdzona marke / sprzedawce?
bo chce od razu kupic kilka par, zeby tylko raz placic za przesylke i dlatego sie obawiam, ze kupie od razu kilka par, ktore beda przezroczyste, albo wcale nie ciazowe, mimo, ze w opisie aukcji pisze ze ciazowe - takie rok temu kupila moja kolezanka :(
 
Ja to nic jeszcze nie mam
Brzuszysko jeszcze mieści się w spodnie i za bardzo nie uciska
Ale z chęcią bym poczytała o wyprawkach dla maluszka
 
Gdzieś mam swoją listę wyprawkową.. postaram się ją odnaleźć i tu wkleić:)

A z ciuszków dla mnie - ostatnio od kumpeli dostałam spodnie ciążowe. Dorwała je w lumpeksie za 5 zł!! a są cudne i jak nowe :)
 
echh a umnie w lumpeksach niestety niema czegos takiego jak ciuszki ciazowe nawet niema ciuskzow dla dziecka malutkiego :( ale jak pojade do swojego miasta rodzinnego to bede buszowac po lumpeksach :)
 
Dziewczyny wrzucam listę wyprawkową


Odzież:

  • koszulki bawełniane rozm. 56-62
  • body bawełniane w rozm. 56-62
  • kaftaniki bawełniane rozm. 56-62
  • śpioszki bawełniane rozpinane w rozm. 56-62
  • skarpetki bawełniane lub frotte
  • czapeczki po kąpieli bawełniane
  • czapeczki welurowe lub polarowe
  • pajacyki bawełniane, frotte lub welur
  • kombinezon zimowy (zależy od pory roku)
  • rękawiczki
Pielęgnacja:

  • wanienka
  • materacyk lub leżaczek do kąpieli
  • delikatna myjka
  • okrycie kąpielowe frotte
  • oliwka
  • puder
  • mydełko
  • chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym
  • krem do twarzy i ciała
  • krem na odparzenia
  • bezpieczne patyczki higieniczne
  • bezpieczne nożyczki
  • termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu
  • pieluszki tetrowe i flanelowe
  • wkładki i ceratki do pieluszek
  • wata bawełniana
  • sterylne gaziki
  • spirytus 70 %
  • sól fizjologiczna
  • szczoteczka do włosów
  • aspirator do nosa
  • pojemnik na wodę (do przemywania pupy)
Karmienie:

  • butelki 250ml
  • butelki 125ml
  • szczotka do mycia butelek i smoczków
  • smoczki uspokajające (0-3 miesięcy)
  • smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy)
  • smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy)
  • podgrzewacz do pokarmu
  • sterylizator do butelek
Akcesoria:

  • łóżeczko
  • materac
  • prześcieradełko
  • kołdra i poduszka
  • pościel
  • ceratka na materac
  • kocyk
  • becik lub rożek
  • przewijak na łóżeczko lub komodę
  • wózek
  • śpiwór do wózka lub pościel
  • fotelik samochodowy (0-13kg)
 
Pozwoliłam sobie nanieść pogrubionym drukiem moje uwagi - ale dużo zależy od naszego podejścia i stopnia wygody - ja tym razem chcę uniknąc kupowania masy niepotrzebnych rzeczy, co robiłam w pierwszej ciąży ;)

Dziewczyny wrzucam listę wyprawkową


Odzież:


  • koszulki bawełniane rozm. 56-62 (nie używałam, dopiero tak od rozmiaru 74-80)
  • body bawełniane w rozm. 56-62 nie wyobrażam sobie wciskania takiego malutkiego ciałka w bodziaka, chyba, że będzie rozpinany po całosci)
  • kaftaniki bawełniane rozm. 56-62 (nie używałam, dopiero tak od rozmiaru 74-80)
  • śpioszki bawełniane rozpinane w rozm. 56-62
  • skarpetki bawełniane lub frotte
  • czapeczki po kąpieli bawełniane
  • czapeczki welurowe lub polarowe
  • pajacyki bawełniane, frotte lub welur pajacyki to najlepsza rzecz wymyslona dla mauchów - wygodne do ubierania, nie podwijaja się na pleckch jak kaftaniki czy bluzeczki
  • kombinezon zimowy (zależy od pory roku)
  • rękawiczki

Pielęgnacja:


  • wanienka
  • materacyk lub leżaczek do kąpieli (siedlisko bakterii, lepiej sprawdza się własna ręka)
  • delikatna myjka (jak wyżej)
  • okrycie kąpielowe frotte
  • oliwka (trzeba uważać, bo lubi brudzić ręczniki i ubranka na żółto i nie można doprać, lepszy dobry płyn do kapieli nawilżający)
  • puder (mi wystarczał sudocrem)
  • mydełko (jak jest płyn do kąpieli - może nie byc uzywane)
  • chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym
  • krem do twarzy i ciała
  • krem na odparzenia
  • bezpieczne patyczki higieniczne
  • bezpieczne nożyczki
  • termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu (własna ręka tez dobrze sobie daje radę)
  • pieluszki tetrowe i flanelowe
  • wkładki i ceratki do pieluszek (jak ktoś będzie tery uzywał ;)
  • wata bawełniana
  • sterylne gaziki (do przemywania pępka oprócz roztworu ze spirytusu uzywałam zwykłych patyczków kosmetycznych - najlepiej się sprwdziły)
  • spirytus 70 %
  • sól fizjologiczna
  • szczoteczka do włosów
  • aspirator do nosa
  • pojemnik na wodę (do przemywania pupy) (nie uzywałam - chusteczki do pupy dawąły redę)

Karmienie:


  • warto mieć przynajmniej jedna butelkę nawet jak nastawiamy się na karmienie piersią (reszta dla mnie zbyteczna, bo zawsze mozna kupic jak zaistnieje potrzeba)
  • butelki 250ml
  • butelki 125ml
  • szczotka do mycia butelek i smoczków
  • smoczki uspokajające (0-3 miesięcy)
  • smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy)
  • smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy)
  • podgrzewacz do pokarmu
  • sterylizator do butelek

Akcesoria:


  • łóżeczko
  • materac
  • prześcieradełko
  • kołdra i poduszka
  • pościel
  • ceratka na materac
  • kocyk
  • becik lub rożek
  • przewijak na łóżeczko lub komodę
  • wózek
  • śpiwór do wózka lub pościel
  • fotelik samochodowy (0-13kg)
 
reklama
Ja tu narazie pogadam tylko w temacie ciuchów ciązowych ;-)
Ogólnie nie będe mieć myślę problemu na dłuuuugi czas.. Ze względu na swoją figurkę ;);) od lat preferuje legginsy i wszelkiego rodzaju tuniki i bluzki tunikopodobne. Wiec szerokich tunik mam od groma i ciut ciut ;-)
Jednakże planuje zakupić kilka rzeczy typowo ciążowych z allegro- jak nie wyślą za granice to do tesciowej i ta mam nadzieje mi prześle.

Zdecydowanie spodenki takie:
SPODNIE CIAZOWE JEANS CIAZA SUPER (36-50)roz.50 (1761271503) - Aukcje internetowe Allegro

I legginsy:

-50% CIĄŻOWE LEGGINSY GETRY LEGINSY 44 XXL wiskoza (1745951479) - Aukcje internetowe Allegro
CIĄŻOWE LEGGINSY GETRY LEGINSY z PANELEM roz.XXL (1748703496) - Aukcje internetowe Allegro

Też fajne:
Cudne Rybaczki Ciążowe (M-XXXL), tu rozm XL (42) (1750709974) - Aukcje internetowe Allegro
a01 ROSNĄCE Z MAMĄ SPODNIE RYBACZKI CIĄŻOWE XL/XXL (1752662303) - Aukcje internetowe Allegro

Do domu:

RIVER ISLAND ciążowe alladynkiROSNĄ Z BRZUCHEM_XL (1760019200) - Aukcje internetowe Allegro


I bardzo mi sie podoba , na angielska jesien/zima jak znalazł!

MEGAHIT UROCZE PLASZCZYKI CIAZOWE DLA MAM roz XXL (1752160597) - Aukcje internetowe Allegro

No i ceny rewelacyjne :-D
 
Do góry