reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Nas i Maluszków

domi87 - ja promocji wyszukuję na bieżąco. Kiedyś IzaVarsovie napisała na głównym, że lepiej jest wydać kilka razy kilkadziesiąt czy kilkaset zł niż na koniec jednorazowo kilka tysięcy i tu się z nią zgadzam w 100% - no bo skąd brać??? Wózek i łóżeczko to zakupy, które można odłożyć na później ze względu na gwarancję, ale jeśli trafiam na promocję disneyowych bodziaków za parę zł czy misiowych kombinezonów za 20zł to jak nie skorzystać? Lepiej się powoli zbroić już :-)

Teraz w TESCO są ogromne promocje na pampersy 1, 43szt za 20zł. NAwet na allegro najtaniej wychodzi 36 z przesyłką :-) No ale to już chyba drobne przegięcie by było... :-D Ograniczyłam się do poinformowania koleżanek, które rodzą "na dniach" :-)
 
reklama
Agata - no więc tak: ja zaczęłam się bawić z wielo dość późno, bo jakoś ok 8 miesiąca życie Córki i najpierw sporadycznie, bo miałam ze trzy pieluszki na krzyż, ale ok 10miesiąca już się wzbogaciłam o cały komplet.
Teraz myślę, że będę wielorazówkować, ale nie od razu - jeśli Dziecko Numer Dwa będzie tak samo obsrywało pieluchy po każdym jedzeniu, jak Dziecko Numer Jeden, to raczej poczekam, aż się brzuszek unormuje i ilość kup się zmniejszy :-D Są wprawdzie jakieś papierki, które kupę zatrzymują i ten papierek się wyrzuca, a pelucha nie jest aż tak brudna, ale Ida na początku kupskała na rzadko, więc papierek byłby na nic.
Ale generalnie polecam. Kieszonki są fajne, bo możesz decydować, czy dziecko ma czuć sucho, czy mokro - jak dasz wkładkę do środka kieszonki, to będzie miało sucho, a jak na zewnątrz, przy pupie (tylko wtedy nie może być mikrofibrowa wkładka!), to będzie miało mokro.
Jak byś miała jakieś pytania, to pisz :-) Bo nie wiem, co Ci jeszcze napisać :sorry:
 
Aleksandral- tylko, jakby Cię pieluchy jednak skusiły, nie rób za dużych zapasów jedynek, bo z nich dziecko momentalnie wyrasta. A jak się bardzo duże urodzi, to i od razu można na 2 przejść.
 
AleksanrdaMaria, to ładnie ze strony państwa, naprawdę. W PL trochę to inaczej wygląda - ja jak się zastanowiłam na spokojnie nad tym to sobie pomyślałam, że szlag mnie trafia, że tu najbardziej potrzebujący ludzie tak mało pomocy od państwa dostają, bo dziura budżetowa, bo ROI ze środków unijnych mało dynamiczne, a prawda jest taka, że ktoś tą całą kasą fatalnie zarządza. No ale na to wpływu nie mam, więc jak mam się opowiedzieć "po którejś stronie", to chyba wyznaję zasadę Robin Hood'a - dać "biednym" (czyt. bardziej potrzebującym).

Cwietka, na bank się zgłoszę. Na tej aukcji jest pakiet 16 pieluch one-size za jakieś 200zł z przesyłką, myślę, żeby kupić dwa komplety i niech obsrywa;-)

Policzyłam, że na pampersy bym wydała rocznie jakieś 3.5-4tys rocznie (policzyłam na podstawie info od moich sióstr) i się przeraziłam.
 
Ostatnia edycja:
cwietka mój syncio rośnie bardzo, ma 100cm, a buty nosi rozmiar 26-tak są na styk, na wiosnę już 27 muszę kupić
 
Mnie właśnie w Finlandii przerażała ta "równość". Wszystko tam dla mnie było takie samo - w każdym domu identyczne kubki, identyczne kafelki i ręczniki. Studentki wszystkie miały prawie takie same torebki.
No ale pomoc państwa dla rodziców jest niesamowita. Tylko też podatki chyba bardzo wysokie?

Agata - 30 powinno być ok na dwa dni przy noworodku :-p Nam Córencja potrafiła zasrać trzy pieluchy w ciągu 10 min :-D Ale to nie ma reguły. Niektóre maluchy kupkają raz na tydzień.
 
Aleksandral - haha, pamiętam to rozglądanie się za promocjami na pampersy :-D Ale też popieram Cwietkę, że nie ma co kupować za dużo w jednym rozmiarze, bo to się szybko potrafi zmieniać. A jedynek to my mieliśmy chyba tylko jedną paczkę. Ogólnie to po pewnym czasie przeszliśmy na pieluchy Babydream z Rossmanna i polecam. Są na prawdę ok, a przy tym sporo tańsze od Pampersów, no i nie trzeba szukać promocji, bo mają stałą, atrakcyjną cenę ;-)
 
cwietka Finowie lubią i są dumni z fińskiego 'dizajnu' i swoich produktów, dlatego wzory marimekko można znaleźć wszędzie \u nas w domu jeszcze ich nie ma, aż tak bardzo się nie sfińszczyłam\ Równość w sferze socjalnej to akurat dobra sprawa, szkoły są bezpłatne, na wysokim poziomie, dzieci mają już od dziesięcioleci darmowe obiady w szkole, książki też są za darmo, opieka zdrowotna dla dzieci też jest bezpłatna (dla dorosłych już nie). każde dziecko dostaje zasiłek od pańswta (do ukończenia 17 lat) bez względu na zarobki rodziców. Poza tym to też wynika trochę z luteranizmu wg którego ludzie powinni być skromni i się za bardzo nie 'pokazywać' / coś zupełnie innego niż u nas ;-)\ Podatki nawet bardzo wysokie (chociaż rodziny z dziecmi płacą trochę mniejsze), ale przynajmniej widac że pieniądze nie znikają w powietrzu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
domi87 - ja promocji wyszukuję na bieżąco. Kiedyś IzaVarsovie napisała na głównym, że lepiej jest wydać kilka razy kilkadziesiąt czy kilkaset zł niż na koniec jednorazowo kilka tysięcy i tu się z nią zgadzam w 100% - no bo skąd brać??? Wózek i łóżeczko to zakupy, które można odłożyć na później ze względu na gwarancję, ale jeśli trafiam na promocję disneyowych bodziaków za parę zł czy misiowych kombinezonów za 20zł to jak nie skorzystać? Lepiej się powoli zbroić już :-)

Teraz w TESCO są ogromne promocje na pampersy 1, 43szt za 20zł. NAwet na allegro najtaniej wychodzi 36 z przesyłką :-) No ale to już chyba drobne przegięcie by było... :-D Ograniczyłam się do poinformowania koleżanek, które rodzą "na dniach" :-)


o tych pampersach to powiedzialam juz mojej mamie ^^, niech kupuje jak beda promocje bo przeciez to i tak sie zuzyje a zaoszczedzic mowna naprawde bardzo duzo


ale zaczelam tez szukac troche info o wielorazowych bo to chyba rzeczywiscie nie jest glupie ale nie znalazlam strony na ktorej dobrze byloby wytlumaczone ocb
mysle ze zrobie mix wielorazowej (dla mnie) i jednorazowek (dla M)
 
Ostatnia edycja:
Do góry