reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla naszych malenstw

Ja miałam taki fajny niebieski poradnik. Były w nim między innymi dwie bardzo przydatne listy. "Co zabrać do szpitala" i "wyprawka noworodka" Naprawdę mi szkoda że już nie mam tego poradnika - bo dzięki niemu nie miałam niczego za dużo, ani za mało. Obie listy bardzo się sprawdziły. Na pewno nie będę przesadzać z kupowaniem śpiochów - bo dzieciątko naprawdę szybko rośnie, a i goście lubią naznosić. Zimą dzieciątko tego nie wychodzi. na pewno kilka par bawełnianych body z długim i krótkim rękawkiem, parę komplecików kaftaników+śpiochy. Coś ładniejszego - do zdjęciów, he,he,he...(bo się znęcać na pewno będę) Skarpetki, czapeczki i sweterki (kocham małe sweterki) - to już takie moje fanaberie. No i jakiś kombinezonik. Chciałabym taki zapinany na skos - dla Tymonka miałam taki, bardzo wygodny.
no i z 20-30 bawełnianych pieluch. Bo jak będzie taki żygolak jak moja Ania to się przydadzą ;)
 
reklama
Hm, jak ja urodziłam trzeciego syna, to musiałam dokupić pieluch i miałam ich 120, a pralkę włączałam rano i wieczorem :-D
Tym razem chyba wystarczy mi zdecydowanie mniej ;-)

Właśnie też zastanawiałam się, ile czego będzie potrzebne i w jakim właściwie rozmiarze... moje dzieci do tej pory były tak małe, że rozmiar 56 owijało się wokół nich na dwa razy, i to jakoś do drugiego miesiąca... obawiam się, że tym razem mogę przesadzić z tymi maleńkimi ciuszkami, w końcu teraz to nie problem, żeby coś na szybko w razie czego dokupić...
 
Na pewno do szpitala jakieś ciepłe ciuszki, jak już będziemy do domu wychodzić.
Czapeczka, śpiochy ciepłe , kaftanik, pewnie kombinezonik też
 
kombinezon to na bank
w samym szpitalu może być ciepło ja sobie wezmę dla maluszka pajacyki i bodziaki z długim rękawkiem do tego ciepłe skarpetki :)

z doświadczenia wiem ze dla takich noworodków idealne sa takie bodziaki co przy szyjce mają założenia kopertowe :) bo u Gabi strasznie się męczyłam z tymi napkami ;) te z napkami sprawdzają się później ;)

a ja dzisiaj nie mogłam się powstrzymać i kupiłam dzisiaj spodenki takie bawełniane ala ogrodniczki - różowe!!!!!!!!!!!!!!!
 
Heh, ja też bym już coś kupiła maleństwu.

Korci mnie jak jestem w sklepach.
Chyba poproszę męża, żebyśmy co m miesiąc kupili chociaż ze dwie rzeczy :-D
Aż do końca roku bo zaraz w styczniu bezie trzeba się zaopatrywać już pełną parą



SKARPETKI NIEMOWLĘCE 0-12 frotte KOLORY 0 - 12 (1153350293) - Aukcje internetowe Allegro
+
WYPRAWKA NIEMOWLĘCA PIĘCIOCZĘŚCIOWA roz. 62 (1159777814) - Aukcje internetowe Allegro lub
Super WYPRAWKA 62 BODY ROZPINANE ***kolory*** (1162292653) - Aukcje internetowe Allegro
+
BABALUNO KOMBINEZON PUSZEK 3-6m NIEBIESKI SSP:493 (1165161224) - Aukcje internetowe Allegro
To chyba z ciuszków wystarczy , żeby przenieść do samochodu jak myślicie??
a potem z samochodu prosto do domu :-0

nie mogę się doczekać
 
superaste skarpetki :) chyba takie kuuupie :)

wyprawkę miałam identyczną ta różową dla mojej Gabi ;) ale nie kupuj 62
ja kupiłam 56 mała niby się urodziła 56 cm ale ciuszki były za duże i mąż jeżdził szukać newborn ;) czyli 50 :) i było w sam raz :)

kombinezon superasty :) w razie czego oddam bratowej lub szwagierce jesli u nich będzie dziewczynka ;) ma termin 1,5m po mnie a szwagierka 2m po mnie ;)

a to mój dzisiejszy zakup ;)

64512655.jpg


to co ze różowe ;)
 
Karlita - boskie :-)

Skarpetki też :-)

Masz rację z tym 56... mnie się wydaje, że 62 to dla takiego malucha za duże... ale też wszystko zależy od fasonu i producenta, najlepiej obejrzeć z bliska...
Ja kupiłam coś podobnego, tylko są dwie czapeczki, w kolorze żółtym :-)
 
Ja będę wszystko na żywo kupować, tak na allegro tylko pokazuję

Na pewno wyprawkę do szpitala czyli te śpioszki,skarpeteczki, kaftanik , czapeczkę chcę kupić sama i to nową !!
Kombinezonik mam dostać od kuzynki, będzie za duży, ale dziecku to nie przeszkadza, a na dłużej będzie mieć i jest zielony :-)

A ja chyba zaczynam czuć chłopca :-)
 
reklama
Mam pytanie odnośnie pościeli do łóżeczka (jeszcze nie kupuje, ale oglądam). Zastanawiam się nad kompletami z baldachimem. Czy któraś z Was miała i poleca? Przydał się np. jeśli dziecko było z wami w pokoju?
 
Do góry