reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków

z tym antybiotykiem to zalezy ja mialam dac w razie pogorszenia zeby jej nie faszerowac i wtedy odstawic jeden syrop jakis tam przeciwzapalny Elofen a gdy sie polepszy to odstawic antybiotyk i znow podac ten syrop, zeby jej wlasnie nie faszerowac antybiotykiem. Tak wiec antybiotyk dostala 2 razy i podaje syropki. Ogolnie u nas juz poprawa katarek ustępuje juz prawie go nie ma, no i kaszle tez duzo mniej ale jeszcze jest, wlasnie zaraz ruszam na kontrole to zobaczymy co dalej. buziaki i zycze zdrowka dla waszych maluszkow
 
Ostatnia edycja:
reklama
Monia nie wiem czemu tak wam kazała lekarka, ale to prawda, jak sie poda juz antybiotyk to należy go dokończyć, nawet mimo poprawy, elofen jest przeciwzapalny i zmiejsza skurcz oskrzeli, to nie antybiotyk jest to fenspiryd. Nie wiem wiec dlaczego kazała podawać antybiotyk odstawić syropy, a jak sie poprawi to zmienić. W ten sposób bakteria się uodparniają na podawany antybiotyk i naprawdę wszędzie wyzytasz, zę antybiotyku nie można przerywać.
na stronie o antybiotykach znajdziesz
Antybiotyki od A do Z - Kobieta.pl
R jak rezygnowanie z terapii. Zawsze proszę pacjentów, aby nie skracali leczenia, nawet jeśli chory maluch poczuje się znakomicie przed końcem kuracji. Poprawa samopoczucia to tylko dowód, że lek został trafnie dobrany, a przerwanie leczenia grozi nawrotem infekcji.
 
szyszunka tamta lekarka powiedziala ze jak podam antybiotyk to bez sensu jest podawac tez elofan, dzisiaj bylam u swojej lekarki(wczesniej bylam u innej bo naszej nie bylo) no i potwierdzila słowa tamtej antybiotyk jest nie potrzebny jest lekko zaczerwienione gardlo i elofan plus ten syropek malinowy malia wystarcza. ja tez zawsze mialam tak ze antybiotyk to do konca ale najwidoczniej nie zawsze jest taka potrzeba, tak wiec poslucham swojej lekarki i nie bede podawala juz antybiotyku skoro nie potrzeba, to jes akurat pani do ktorej mam pelne zaufanie, sama do niej chodzilam od malego a teraz moja corcia ja jestem zdrowo nigdy nie mialam nic powaznego i szybko dochodzilam do zdrowia, pozatym jest bardzo zachwalana wiec same rozumiecie :)
 
nie no, nie zrozum mnie źle, bo ni chcę w żaden sposób podważać słów lekarza,i nie obraź się,bo nie mam nic złego na myśli ale skoro podałaś antybiotyk (to chyba się pogorszyło, a moze po leku poprawiło) bo jeśli tylko czerwone gardło to rzeczywiście niepotrzebny, chodzi tylko o to, ze jak już dałaś dawkę nawet niepotrzebnie to należy jednak podawać dalej, bo wtedy uodparnia sie na antybiotyk i jest on potem nieskuteczny. Ja dlatego wstrzymuję się naprawdę do ostateczności, bo moje dziecko wybrało już za dużo antybiotyków.
 
Byłam dzis z Michalkiem na kontroli. Czasem jeszcze tak mu charczy i chrapie przez sen czasem ma chrypke jak nie kaszlnie sobie ale oskrzela juz czyste i jest dobrze kaszlu tez juz nie ma.Ale antybiotyk mamy podawac do srody (10 dni) i jeszcze mozemy zapobiegawczo nebulizowac.
Kapiecie maluchy jak sa chore ?? Wiem ze wszedzie pisza ze mozna jesli nie ma temp ale czy stosujecie sie do tego ?? bo ja sie balam przez ta chorobe zeby go bardziej nie obwialo i brudasek tyle juz nie kapany :sorry2: tylko sie tak przemywalismy ale juz bym chciala go wykapac porzadnie
 
jak moja cócia chorowała to starałam sie ją kąpać tak albo szybciuteńko, albo myłam tylko pupę i też często starałam sie unikać kąpieli, ale jak była poprawa to kąpałam już.
 
lekarka powiedziala ze moge podac malej antybiotyk na noc zeby sie nie meczyla dlatego jej wtedy podalam i mala spala spokojniej, teraz juz bez antybiotyku spi ladnie wiec nie daje no ale na szczescie przechodzi juz malutki kaszelek zostal o konca tygodnia to juz napewno bedzie zdrowiutka :) i oczywiscie wcale sie nie obrazam rozumiem o co chodzi :)
livia no a co do kapieli to jesli moja corcia ma goraczke to kapiel odpada calkowicie myje tylko pupke no i raczki oczywiscie ale to na bierzaco bo wiadomo dzieci wpychaja sobie do buzki heh jesli ma mocny kaszel lub katar to tez raczej unikam kapieli dopiero jak sie polepszy to wtedy
 
Ostatnia edycja:
w trakcie choroby uniakam dłuższych kąpieli. Pupa, rączki, buzia, za uszkami i szyja, ewentualnie fałdki są przemywane i to wszystko.
 
reklama
Szyszunka u mnie też starsza córcia przyniosła mega wirusa z przedszkola, gorączka prawie 40st, brak apetytu, katar straszny a gardło ognisto czerwone, no i dostałyśmy tableki po których nic nie przeszło i po dwóch dniach antybiotyk na pogotowiu i nam pani doktor powiedziała, że poprawa będzie po dwóch dniach ale obowiązkowo antybiotyk do końca!!Dlatego dziwi mnie Monia stwierdzenie Twojej pani doktor!!A o tym że antybiotyk należy do końca wybrać przekonałam się na swoim przykładzie, jak miałam 18 lat to podłapałam w niedługich odstępach trzy anginy ale po dwóch , trzech dawkach antybiotyku przechodziło i odstawiałam, no i jak zachorowałam w lutym jak miałam 19 lat to zaatakowało wszystko, zapalenie ucha, angina ropna, zapalenie oskrzeli ze zmianą w płucach, zapalenie zatok i na dodatek cięzko było dobrać mi antybiotyk, prawie dwa miesiące byłam wtedy chora!!
A moja starsza córcia już prawie zdrowa ale za to zaraziła małą, ma straszny katar i kaszelek i dziś byłam u lekarki, mamy robić inhalacje:(:(i podawać Pulneo, ale pierwsza próba podania syropu zakończyła się wymiotami, powoli mam dość!!!
 
Do góry