reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielorazowe kompedium wiedzy:-)

Wczoraj w kolejce do lekarza wspomniałam o możliwości pieluchowania wielorazówkami (akurat temat zszedł na pieluchy) to reakcje były naprawdę skrajnie różne.
 
reklama
bo większości pieluchowanie wielorazowe kojarzy się z tetrą i dawnymi czasami ;) a to przecież całkiem inaczej teraz wygląda :D ja tylko żałuję, że tak późno odkryłam je przy moim starszaku o_O
 
Było bardzo dużo głosów że to jest niehigieniczne i jak można fundować dziecku "siedlisko bakterii" na pupcie. Dodam że głównym prowodyrem takiej gatki była babka która sudokremem smaruje nie tylko całą dupcie swojego syna to jeszcze inne części ciała. Ją zastanawiam się nad kupnem używanego zestawu pieluszek. Na olx jest dużo ogłoszeń ale nie wiem czy warto
 
Było bardzo dużo głosów że to jest niehigieniczne i jak można fundować dziecku "siedlisko bakterii" na pupcie. Dodam że głównym prowodyrem takiej gatki była babka która sudokremem smaruje nie tylko całą dupcie swojego syna to jeszcze inne części ciała. Ją zastanawiam się nad kupnem używanego zestawu pieluszek. Na olx jest dużo ogłoszeń ale nie wiem czy warto
Ja jeszcze w rodzinie nikomu, poza mężem oczywiście, nie mówiłam o planach używania wielorazowek i juz się nie mogę doczekać reakcji. Mąż oczywiście jest za (do niego najbardziej przemawia oszczędność, sknera jeden :D). A myślę że używane można spokojnie kupowac, skoro można używać je dla kilku własnych dzieci przez lata to pewnie nie tracą zbyt dużo na jakosci

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
a tonę chemii to już można (i piszę o sudocremie i o pieluchach jednorazowych) ;) - jak ja uwielbiam takie głupie gadanie o_O jakoś kiedyś nas rodzice w tetrze trzymali i żyjemy o_O a szkoda się nawet nakręcać do dalszej takiej dyskusji 8-) ( P.S. rozumiem, że ta kobitka majtki wyrzuca do kubła po użyciu - przecież takie wyprane są nie higieniczne :D)
co do używanych - to jak najbardziej jestem za :D ja kupiłam kilka używek i są oki :) tylko patrz na ceny, bo czasem gra nie warta świeczki o_O
 
Hej dziewczyny zaczelam juz używać tych pieluch dla zosi. Ogólnie są ok, mam tylko problem z wyciekaniem siuskow bokami tam gdzie są gumki. Stąd moje pytanie: czy to wina pieluch (jakosc) czy może ja źle zakladam/nie dopasowuje dobrze? Środkiem mam wszystko suche tylko właśnie bokami takie paski mokre wiec wkłady chłona raczej dobrze...

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
I jeszcze jedno, czy jak pieluszka jest osikana po np 2 h mogę ją ręcznie wyprać czy koniecznie trzeba w pralce? Mam ich na razie tylko 3 (i 6 wkladow) wiec nie nadąże z praniem w pralce.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
kasia.zosia i jak idzie pieluchowanie?

Właśnie się od kilku dni zbieram z napisaniem co i jak :) idzie super, jestem bardzo zadowolona a i Zosia ma minę jakby się jej bardziej podobały wielorazowki. Tydzień za nami, oszczędziłem już co najmniej pół paczki pampersow (zakładam na noc - bo te wielorazowe, które ja mam na noc się nie sprawdzają, muszę kupić te specjalne wkłady chyba). W pralce prałam tylko dwa razy przez ten tydzień, poza tym ręcznie. Udało się dopasować i już nic nie wycieka. I najważniejsze: o wiele mniej śmieci do wyniesienia! Teraz muszę po prostu dokupić więcej i wypróbować wkłady bambusowe. Jedyna sprawa na minus to jak wkładałam wkłady do kieszonek to ten materiał pieluchy był ciagle mokry i musiałam od razu całość prac. Teraz wkładam wkład jak do otulacza i jest ok. Dodam tez ze pieluchy tetrowe świetnie mi się sprawdzają jako wkład właśnie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry