reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2019

reklama
Sprobuj zakwas z buraków naprawdę można uniknąć brania żelaza. I hebatka z pokrzywy tez dobra. Jak mi wyjdą złe wyniki to narobie zakwasu. Tylko jak narazie mam zachcianki na słodkie, właśnie wciągnęłam lody, a wcześniej arbuza
Będe próbowała wszystkiego, chociaz ja i tak jem na okrągło buraki, sok z nich robiony na świerzo, pietruszkę, wątrobę , sałaty, itd..,.ale mam tak od długiego czasu już, że mój ogranizm albo nie przyswaja albo coś jest ze mną nie tak. Jak biorę zelazo 2 razy na dobę z wit C to wchodze w normę, jak przestaje brać to po 1-2 miesiącach znowu spada odrazu na 9-10:-(. Te ostatnie zastrzyki co dostawałam podziałały aż prawie 3miesiące, musze dopytać lekarki czy mogę je dostać w ciąży.
 
Ja sie tak objadlam ze usnelam.na godzine i tak mnie glowa teraz boli eh jesli chodzi o objawy to ja tez nje wymiotowalam za to moj wech wszystko wyczuwal i od razu mi sie nie dobrze robilo. Trwalo to do 12 tc prawie. Teraz.mi sie nawet.tak.siku nie chce jak.na początku. A zachcianek mam.bardzo malutko. Prawie wcale.
A ktoras ma.juz pokoj naszykowany dla.dzidzi? Ja sie powstrzymuje z kupnem ubranek bo chcialam najpierw kupic jakas.komode i lozeczko i wtedy zebym.mogla.juz systematycznie ukladac.itp ale na pewno nie wytrzumam i zaczne zakupy za ok tydz :D i tez wezme.takie wymiary jak mowicie. Ej dziewczyny ale.ile ja mam.tych bodow czy pajacykow kupowac ? Ile takich ubranek.jest potrzebnych w 1 rozmiarze a jak.kupie za malo ? :D
 
Będe próbowała wszystkiego, chociaz ja i tak jem na okrągło buraki, sok z nich robiony na świerzo, pietruszkę, wątrobę , sałaty, itd..,.ale mam tak od długiego czasu już, że mój ogranizm albo nie przyswaja albo coś jest ze mną nie tak. Jak biorę zelazo 2 razy na dobę z wit C to wchodze w normę, jak przestaje brać to po 1-2 miesiącach znowu spada odrazu na 9-10:-(. Te ostatnie zastrzyki co dostawałam podziałały aż prawie 3miesiące, musze dopytać lekarki czy mogę je dostać w ciąży.
Ja znowu mam tak ze potas mi bardzo spada. Nie zaleznie ile bym go.nie brala to i tak po jakims czasie jest go malo. Teraz biore specjalne dla.kobiet w ciazy magnez z potasem i jem mnostwo owoców ktore je maja
 
Część Kobietki Kilka dni mnie nie było i 50 stron do nadrobienia Gratuluję chłopczyka!!Ktoś jeszcze poznał płeć czy tylko jedna osoba?Ja w pierwszej ciąży dowiedziałam się na USG połówkowym.Teraz nie mam żadnych preferencji co do plci.U mnie nic nie słychać szczególnego.Czuje się w miarę ok,tylko taka opuchnieta i ciasno mi w ciuchach...A to dopiero 10 tydzień....W poniedziałek idę pobrac krew a w środę wizyta.Planuje dopytać o te testy Harmony itd plus potrzebuje zgody na wyjazd wakacyjny aby go wykupic i już jakos zaplanować lipiec i sierpień.Co Wy planujecie w wakacje?
 
Ja jak co roku jadę na całe wakacje na wieś :) Uwielbiam wieś, las, rzeka, 1 sklepik i do większej miejscowości 30km :) Mogłabym tak cały czas. Pewnie w międzyczasie wyskoczymy z chłopakiem na jakieś wycieczki jedno lub dwudniowe. On będzie w Polsce od połowy lipca do połowy sierpnia, a tak to reszte czasu będę odpoczywać na łonie natury :D
 
Dziewczyny, jestem obecnie w 11 tyg ciazy (10+3). Od ponad miesiąca męczą mnie całodniowe nudności, a od kilku dni wymioty. Myślam ze juz mi lepiej, a jednak.. Nie mam apetytu, ani zachcianek. Odrzuca mnie na myśl o jedzeniu. Najbardziej chyba od pizzy i ogolnie zapachow kuchni wloskiej. Czasem mam wrażenie jakby to nigdy nie miało minąć. Jak jest u Was?

Ja dziś 10t4d i mam tak jak ty,z tym że pizzę mogę wciągać nosem hehe :D ale powstrzymuję się. Za to mój jadłospis to serki danio, bułka pszenna z serkiem typu puszysty, owoc, kasza manna z truskawkami, kluski leniwe z jogurtem i owocami i zupka amino(tylko ją mogę zjeść gdy wymioty męczą pół dnia lub cały). Także nie jest kolorowo. Nawet herbat już nie piję tylko woda z cytryną. coraz częściej zdarzają się dobre dni i wtedy jem te rzrczy co 2h , ale czasem wymiotuję cały dzień lub prawie i wtedy zupełnie nie mam sił. Mam nadzieję że minie z magicznym 12 tygodniem to i że nie zaszkodzę dziecku. Wszystko mi śmierdzi, więc też specjalnie nie mam zachcianek, chociaż akurat dziś zjadłam makrele z zalewy octowej i nawet na razie dobrzr się czuję.
 
Część Kobietki Kilka dni mnie nie było i 50 stron do nadrobienia Gratuluję chłopczyka!!Ktoś jeszcze poznał płeć czy tylko jedna osoba?Ja w pierwszej ciąży dowiedziałam się na USG połówkowym.Teraz nie mam żadnych preferencji co do plci.U mnie nic nie słychać szczególnego.Czuje się w miarę ok,tylko taka opuchnieta i ciasno mi w ciuchach...A to dopiero 10 tydzień....W poniedziałek idę pobrac krew a w środę wizyta.Planuje dopytać o te testy Harmony itd plus potrzebuje zgody na wyjazd wakacyjny aby go wykupic i już jakos zaplanować lipiec i sierpień.Co Wy planujecie w wakacje?
My już częściowo mamy plany wakacyjne za sobą [emoji14] byliśmy nad morzem. Koncem czerwca jedziemy na dwa tygodnie w góry. A początkiem sierpnia na łódkę na Mazury. O ile wszystko to jakoś tak odpowiednio sie poukłada.
 
Ja mam nadzieje ze w sierpniu uda mi sie jeszcze raz do Polski ale zobaczymy jak to bedzie.
Co do pokoiku to na razie dziecko nie będzie mialo swojego. Łóżeczko bedzie z nami a komoda na ciuszki w salonie bo az tyle miejsca nie ma. Za jakies 2 lata mam nadzieje ze sie przeprowadzimy do 3 pokojowego i wtedy urzadzimy ladnie pokoik . ;)
 
reklama
Ja sie tak objadlam ze usnelam.na godzine i tak mnie glowa teraz boli eh jesli chodzi o objawy to ja tez nje wymiotowalam za to moj wech wszystko wyczuwal i od razu mi sie nie dobrze robilo. Trwalo to do 12 tc prawie. Teraz.mi sie nawet.tak.siku nie chce jak.na początku. A zachcianek mam.bardzo malutko. Prawie wcale.
A ktoras ma.juz pokoj naszykowany dla.dzidzi? Ja sie powstrzymuje z kupnem ubranek bo chcialam najpierw kupic jakas.komode i lozeczko i wtedy zebym.mogla.juz systematycznie ukladac.itp ale na pewno nie wytrzumam i zaczne zakupy za ok tydz :D i tez wezme.takie wymiary jak mowicie. Ej dziewczyny ale.ile ja mam.tych bodow czy pajacykow kupowac ? Ile takich ubranek.jest potrzebnych w 1 rozmiarze a jak.kupie za malo ? :D

Mój mąż teraz robi łóżko piętrowe dla chłopców i zamieszkają razem w pokoju(chociaż jest jeszcze jeden pokój wolny na dole(cała reszta jest na górze)ale zdecydowali się na dana chwile być razem ;)) , a pokój najmłodszego przeznaczymy na trzeciego maluszka :) bo jest mniejszy .. Jak będzie chłopczyk to tylko odświeżymy kolorki, bo na jednej ścianie jest tapeta z rybkami „gdzie jest Nemo” a bardzo fajnie wyglada , a jak dziewczynka to przerobimy na troszeczkę bardziej dziewczynkowe kolory hi hi i może odnowimy tapetę na bardziej „girl” hi hi

Łóżeczko mamy po chłopcach i nie inwestujemy w nowe, bo moim zdaniem nie ma sensu ;) a komoda jest z ikei i naprawdę mi służy no j najważniejsze - jest pojemna ..
 
Do góry