reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Głupio to zabrzmi, ale czy wszystkie macie prenatalne usg i badanie z krwi? Bo ja już zglupialam. Umówiłam się właśnie I obejmuje samo usg. Dali mi termin 5.05, czyli to będzie 12+5. Nie za późno? To badanie z krwi też powinnam zrobić?
 
reklama
Głupio to zabrzmi, ale czy wszystkie macie prenatalne usg i badanie z krwi? Bo ja już zglupialam. Umówiłam się właśnie I obejmuje samo usg. Dali mi termin 5.05, czyli to będzie 12+5. Nie za późno? To badanie z krwi też powinnam zrobić?
ja nie mam prenatalnego lekarz kazał zrobić zwykle usg z dzwoniłam do koleżanki która była w tamtym roku w ciąży i też nie robiła prenetalnego
 
ja nie mam prenatalnego lekarz kazał zrobić zwykle usg z dzwoniłam do koleżanki która była w tamtym roku w ciąży i też nie robiła prenetalnego
Tylko ja już mam w tym roku 34 lata, więc za rok miałabym darmowe. I lepiej zrobić. A ile masz lat? Ja w pierwszej ciąży (27 lat jak urodziłam) robiłam tylko usg prenatalne.
 
Głupio to zabrzmi, ale czy wszystkie macie prenatalne usg i badanie z krwi? Bo ja już zglupialam. Umówiłam się właśnie I obejmuje samo usg. Dali mi termin 5.05, czyli to będzie 12+5. Nie za późno? To badanie z krwi też powinnam zrobić?
Nie za późno. Jest czas do 14tc. Na badanie z krwi może skierować Cię właśnie lekarz na tym usg prenatalnym więc spokojnie.
 
Ja mam test krwi 5 maja a USG 10 maja. Pani w rejestracji mówiła, że muszę krew wcześniej, żebym właśnie miała już wyniki jak będę robić usg.
 
To podziwiam bo ja jednak wolę mieć ten komplet badań zwłaszcza, że prenatalne są jednymi z ważniejszych badań w ciąży..
Dziękuję.
Zadzwoniłam do położnej i tak samo powiedziała, że jak lekarz zauważy jakaś nieprawidłowośc to wtedy skieruje na badanie krwi. Że nie ma sensu robić wcześniej. Także ulga. Bo już się zestresowałam.
 
Na temat prenatalnych w 1 trymestrze
Idealnym momentem na wykonanie tego badania jest okres pomiędzy 12-13 tygodniem. Ponieważ w 11 tygodniu dziecko jest jeszcze małe i niektórych narządów np. serca nie da się jeszcze szczegółowo ocenić, choć nie jest to obowiązkowy element tego badania, natomiast po 13 tygodniu dziecko zaczyna preferować pozycję „wyprostną” – czyli wygina główkę do tyłu – jakby się rozciągało i trudno jest wtedy prawidłowo zmierzyć zarówno CRL jak i przezierność karku (NT nuchal translucency) - badanie trwa wtedy często dłużej.
 
reklama
Ja USG 1 trymestru mam 12 maja, a krew do PAPPY miałam pobieraną już w środę tydzień temu, przy okazji wizyty u lekarza w 9t4d. Zapytałam, czy mogę pobrać krew jakoś przed USG, żeby wtedy były już wszystkie wyniki, powiedział, że nie ma problemu i że w sumie możemy pobrać nawet dziś, bo skończonych 9 tygodni to bardzo optymalny czas na PAPPA. A co do USG - nie wiem, czy obserwujecie prof. Wielgosia na IG, robił tam live z różnymi lekarzami na temat badań prenatalnych (cały czas jest zapisany) i on właśnie mówił, że najlepiej robić od 12 tygodnia, a później połówkowe od 20 tyg - bo wtedy najlepiej można wszystko ocenić. Dlatego moje usg prenatalne wypadnie w 12t4d. :)
 
Do góry