reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Ja kiedyś czytałam, że refluks od ulewania rozni się tym, że przy refluksie jest nagły taki chlust w dużych ilościach, a przy ulewaniu to są niewielkie ilości cofnietego mleka
Moim zdanie refluks właśnie często charakteryzuje się mocnym ulewaniem, takim chlustaniem. Dlatego my sprawdzaliśmy małą czy nie ma refluksu bo bardzo mocno ulewa. U nas refluksu brak, po prostu taki jej urok.
To o czym piszą dziewczyny, ze pokarm się cofa bez ulewania, a podrażnią to tzn refluks ukryty dużo cięższy do zdiagnozowania.
 
Objawy wskazujące na chorobę refluksową u niemowląt i dzieci:

  • drażliwość i odginanie głowy przez niemowlę w trakcie karmienia,
  • niedostateczny przyrost masy ciała,
  • odmowa jedzenia,
  • częste, nawracające regurgitacje z wymiotami lub bez wymiotów - tzw cofki,
  • przewlekły kaszel, świszczący oddech,
  • przewlekła chrypka,
  • zaburzenia połykania (dysfagia),
  • ból w trakcie połykania (odynofagia),
  • dławienie się, krztuszenie się,
  • zaburzenia snu,
  • zespół Sandifera (boczne odginanie szyi związane z refluksem).
  • niedokrwistość

I u Nas tak właśnie było na początku, że syn się wyginał do tyłu podczas karmienia, krztusił się mimo wielu butelek różnego rodzaju z najmniejszym przepływem.
U Nas po karmieniu przy odbijaniu mleko cofa się do przełyku, ale nie ma ulewania, syn ma też przewlekłą chrypke i lekkie stadium niedokrwistości.

SStosowaliśmy nutriton najpierw do mojego mleka póki go karmiłam piersią później do mm, ale niestety dostał po tym kolki i zatwardzenia. Obecnie stosujemy mleko anty refluks owe i widzę poprawę.
 
Ostatnia edycja:
Przeszlas na mm tylko przez refluks. U mnie tez ten problem , nie ma ulewania za duzo za to jest krztuszenie sie , widac ze z cofki.
U mnie doszły problemy zdrowotne jeśli chodzi o karmienie piersią więc czy tak czy siak musiałam z niego zrezygnować.. Chociaż gdyby mały się tak męczył przy kp to też zapewne przeszłabym na mm anty refluks.. I stosowała karmienie mieszane.
 
Dziewczyny! Byłam dzisiaj z maleństwem na basenie - zajęcia dla niemowląt od 3 do 6 miesiąca życia :) polecam! Mała bardzo zafascynowana i szczęśliwa, że tyle czasu w wodzie była (3 miesiące będzie miała dopiero w piątek), ale pod koniec zajęć zaczęła ogarniać, że trzeba pluskać nóżkami 😂 polecamy :D
 
A po czym lekarz stwierdził refluks? My mamy chyba taki sam problem.. Widać że go męczy.. Ehh.. Nic nie przepisał?
U nas widać, że jej się cofa i to potrafi Np z 2 h po jedzeniu, nie ma znaczenia kiedy jadła ...w pewnym momencie zaczyna łykać albo „przeżuwać” i często przy tum albo robi kwaśna minkę albo jęczy trochę.
A tak oprócz tego to czasami ulewa ale raczej nie jakoś mocno i nie jest to regułą.
Nie dostaliśmy na to kompletnie nic tylko na razie zalecenie żeby kłaść ją wyżej i nosić częściej w pozycji pionowej.
 
U nas widać, że jej się cofa i to potrafi Np z 2 h po jedzeniu, nie ma znaczenia kiedy jadła ...w pewnym momencie zaczyna łykać albo „przeżuwać” i często przy tum albo robi kwaśna minkę albo jęczy trochę.
A tak oprócz tego to czasami ulewa ale raczej nie jakoś mocno i nie jest to regułą.
Nie dostaliśmy na to kompletnie nic tylko na razie zalecenie żeby kłaść ją wyżej i nosić częściej w pozycji pionowej.
U nas też czasami mała tak przeżuwa i lekarza powiedział, że do 3 miesiąca życia taki refluks jest fizjologiczny, powinien zaniknąć sam po 3 miesiącu :)
 
reklama
Dziewczyny! Byłam dzisiaj z maleństwem na basenie - zajęcia dla niemowląt od 3 do 6 miesiąca życia :) polecam! Mała bardzo zafascynowana i szczęśliwa, że tyle czasu w wodzie była (3 miesiące będzie miała dopiero w piątek), ale pod koniec zajęć zaczęła ogarniać, że trzeba pluskać nóżkami 😂 polecamy :D
Fajnie , u mnie niedlugo otwieraja nowy basen, pewnie tez porobia takie zajecia, nie moge sie doczekac chociazby ze wzgledu na starsza, teraz na basen bedzie spacerek a nie wyprawa.
 
Do góry