reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dobry wieczór. Pisałam tu parę dni temu ..2 tygodnie temu zobaczylam dwie kreseczki. A parę miesięcy temu niestety poroniłam ( wtedy moja ciaza już zatrzymała się na etapie 4 tygodnia). Teraz było wszystko pięknie , mdłości non stop, ból piersi,aż do dziś.. zauważyłam lekkie plamienie na brązowo , głównie przy podcieraniu papierem . Więc już panika [emoji52][emoji52], pojechałam na IP do szpitala i teraz jeszcze bardziej jestem przerażona. W zwykłym badaniu niby wszystko ładnie ,macica już duża jak to określiła Pani Doktor a plamienie minimalne. Teraz aktualnie wg OM jest równo 6 tygodni. Niestety na USG pokazał się sam pęcherzyk i ciałko żółte i jak to określila Pani Doktor - coś jest w pęcherzyku , generalnie na tym etapie powinien być już widoczny zarodek , ale wielkość pęcherzyka jest adekwatna do TC . Powiedziała że na tym etapie nie jest w stanie określić czy ta ciąża się uda czy nie i nie wie skąd te plamienia
... zaleciła USG za parę dni. Dziewczyny odchodzę od zmysłów już [emoji52][emoji52][emoji52]
 
reklama
Dobry wieczór. Pisałam tu parę dni temu ..2 tygodnie temu zobaczylam dwie kreseczki. A parę miesięcy temu niestety poroniłam ( wtedy moja ciaza już zatrzymała się na etapie 4 tygodnia). Teraz było wszystko pięknie , mdłości non stop, ból piersi,aż do dziś.. zauważyłam lekkie plamienie na brązowo , głównie przy podcieraniu papierem . Więc już panika [emoji52][emoji52], pojechałam na IP do szpitala i teraz jeszcze bardziej jestem przerażona. W zwykłym badaniu niby wszystko ładnie ,macica już duża jak to określiła Pani Doktor a plamienie minimalne. Teraz aktualnie wg OM jest równo 6 tygodni. Niestety na USG pokazał się sam pęcherzyk i ciałko żółte i jak to określila Pani Doktor - coś jest w pęcherzyku , generalnie na tym etapie powinien być już widoczny zarodek , ale wielkość pęcherzyka jest adekwatna do TC . Powiedziała że na tym etapie nie jest w stanie określić czy ta ciąża się uda czy nie i nie wie skąd te plamienia
... zaleciła USG za parę dni. Dziewczyny odchodzę od zmysłów już [emoji52][emoji52][emoji52]
Allea może odczekaj kilka dni bo to może kwestia dni Martakratka tak miała i jest ok . Bo w moim przypadku był w 6 tyg sam pęcherzyk i w 8 się nie doczekałam serduszka bo nie biło .. Spokojnie stres nie pomoże ..wiem łatwo się mówi...
 
@alla31 to plamienie moze swiadczyc o niedomodze lutaelnej, przyjmujesz progesteron? Powinni Ci go zalecic po tej sytuacji..nie martw sie nic ze jeszcze nie ma zarodeczka ja bylam 5+3 ale teraz wiem ze mam ciaze 5 dni starsza wiec tak jakby 6+1 i nic nie bylo oprocz cialka zoltego, do konca 6go tygodnia spokojnie mozna czekac na serduszko, czasem dluzej bo np owulacja szybciej ale to tez zalezy kiedy Ci wyszly testy to mniej wiecej wiadomo kiedy bylo zagniezdzenie ale na spokojnie:) ja pierwszy raz widzialam serduszkk w 8 tyg ale fasolka juz miala 17 mm, u Ciebie tez tak za 2 tyg bedzie, a za pare dni mozesz juz zobaczyc pikajace serduszko a jak nie to jeszcze poczekac to za szybko na diagnoze bedzie dobrze:) a bierzesz ten progesteron? @Cleopatra_83 to pierwsza beta? Wiesz startuje od 0 wiec kazda liczba powyzej jest dobra ale wazny przyrost:) powtarzasz za 48 h? @Paulinax super ze juz masz jutro, bedzie wszystko super ! Tylko nie obawiaj sie tych wyliczen ryzyka bo ono moze nastraszyc byle bylo mniejsze niz 1:300 a jak wieksze to tez nic nie swiadczy ale wiadomo stres, na spokojnie na badaniu zeby maluszkowi serce za mocno nie bilo, bedzie dobrze:* ja kolejny pt...
 
@alla31 dobrze, że od razu zgłosilaś się do lekarza. Takie plamienia zawsze trzeba konsultować, ale nie zawsze oznaczają one stratę. Lekarka ma rację, że trzeba poczekać, bo to jeszcze bardzo wczesna ciąża i tam za dużo usg nie pokazuje. Czekaj więc, bądź dobrej myśli, odpoczywaj, jeśli masz leki na podtrzymanie to bierz, jeśli nie, to może idź do lekarza i poproś o Duphaston lub luteinę. Warto się nimi trochę przy plamieniach wesprzeć.

@Paulinax kciuki zarezerwowane. Będzie dobrze. Zobaczysz.
 
Dziękuję, tak mam zapisany Duphaston. Modle się żeby było wszystko dobrze już ..Ja po ostatnim Poronieniu miałam rzeczywiście wydłużajace się cykle i ciężko mi określić kiedy była owu. Test wyszedł pozytywny 4 dni po spodziewanej @.
 
@Cleopatra_83 a jeszcze napisalas ze lekarz kazal odstawic 2 leki? Jakie? No teraz bedzie gites ciaza:):* @alla31 ja tez 4 dni po @ zrobilam test ale juz mialam bete ponad 1000 bo troche nie dowierzalam ze jest opcja i po prostu bylam pewna ze przyjdzie malpa spozniona, wiec u mnie juz trochę czasu byla zagniezdzona ciaza, to bardzo roznie moze byc na spokojnie na pewno jest jeszcze czas na ludzika:) dobrze ze masz dupka, bedzie dobrze, jakos rilax zapodaj teraz trzeba cierpliwie czekac i grzecznie wysiadywac:)
 
Ostatnia edycja:
@porcelana poroniłam w lutym w 10 tyg., rozwój zatrzymał się na 8 tyg. Miałam zabieg, niestety u idioci z mojego szpitala nie przepisami mi antybiotyku więc trochę się nacierpialam. Teraz udało się po 2 cyklu. Byłam u 2 lekarzy i każdy powiedział, że mogę zacząć się starać od pierwszego. Tak też zrobiliśmy, udało się za 2
 
Ostatnia edycja:
Aaa no to fajnie jak kazal:) to pierwsze to na prolaktyne? A to drugie na cukier? Sie siedzi na tych forach kurcze to sie te nazwy przewijaja, super ze jutro druga beta:) powolutku do przodu ,bedzie dooooobrze:)
 
reklama
Do góry