reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co i jak - mama pomaga mamie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
To ja za miesieczną dawkę Pregnavitu zaplaciłam 28zł, też ma kwasy DHA (omega3) i jod, za tę samą cenę jest Feminatal tylko 60 tab, czyli na 2 miesiące. Ja na razie biorę ten Pregnavit tak co drugi dzień, jak się zacznie jesień-zima to trzeba będzie pilnować. A niestety trzeba naprawdę dobrze się odżywiać, zeby dostarczyć organizmowi tyle witamin i i innych składników ile potrzebuje kobieta w ciąży.
 
reklama
Pytanie z innej beczki. Jakie bierzecie witaminki?
Ja w pierwszej ciąży brałam Maternę (Centrum) i Elevit, ale wielkość tabletek Materny przyprawiała mnie o zawrót głowy jak miałam połykać, no i było mi po nich niedobrze.
W drugiej ciąży, której nie donosiłam lekarz polecił mi Pregnavit, ale podejrzewam, ze to był rezultat przedstawiciela, który go odwiedził, bo teraz mi juz mówił tylko o Feminatalu.
Pregnavit sobie kupiłam, jest fajny do łykania, nie mdli mnie, tylko strasznie drogi. Czy któraś z was łykała już Feminatal N? Czy ma małe tabletki? Kurcze jest tych specyfików strasznie dużo na rynku.
Wyczytałam ostatnio takie wieści na jakimś forum, że po Maternie rodzą się duże dzieci, powyzej 4kg, kurcze co to ludzie potrafią wymysleć.
Ja w pierwszej ciązy brałam różne witaminy, ale najdłużej Feminatal + DHA czy coś takiego, zawiera on dodatkowe kwasy dla rozwoju mózgu.
Teraz łykam Falvit mama i jak skończę to powrócę do Feminatalu, ale wiecie uważajcie z witaminami bo za dużo ich to też nie dobrze i lepiej pilnować diety i jeść warzywka i owoce, szczególnie, że teraz mamy ich pod dostatkiem. Ja tak łykam witaminy co 2-3 dni i morfologię mam ładną. Polecam takie rozwiązanie bo koleżanka łykała codziennie witaminy przez całą ciążę i dziecko potem miało za duzo minerałów i było pod opieką poradni metabolicznej bo były jakieś zaburzenia. Wtedy tam jej powiedzieli, że lakrze za dużo witamin w nią wpychali jak w ciąży była.

A co do materny to kiedyś chodziły takie plotki, że poniej rodzą się duże dzieci bo ma największe stężenie witamin w sobie, ale fakt faktem nie sprawdzałam tego na opakowaniu i nie porównywałam.
 
Ja na początku zaraz brałam kwas foliowy, potem do tego dorzuciłam sobie tardyferon fol sie to chyba nazywało. Potem byłam u gina (innego niż teraz chodzę) i przepisał mi pregne plus, ale nie kupiłam, bo sie później okazało, że mi nawciskał mase ulotek z tego, jakieś gadżety itd. a składy tych wszystkich tabletek są podobne ( w tych podstawowych wariantach). Kupiłam sobie prenatal classic i tylko to biore, robiła morfologie, wyniki mam wporzadku, nie są może jakieś super w smaku, ale do przeżycia :)

Aha i biore codziennie, ponadto mam faze na zupy wiec codziennie mam warzywek a warzywek, nie mam wstretu do miesa, wiec też wcinam, jakoś musi mnie na owoce napaść, ale też nie jest najgorzej :) Aha no i nie pijam kawy, herbaty i żadnego alkoholu a to tez naprawde dużo daje patrząc pod kątem witamin ( organizm zdąży przyswoić zanim się zaczną wypłukiwać pod wypływem np. mocnej herbaty) :)
 
A ja mam faze na cytryne potrafie wcianac po 3/4 dzienie bez niczego tak jak pomarancze pozatym wingron mi bardzo podpasowal myslalam ze moze czegos mi brakuje ale okazalo sie ze wyniki mam jak najbardziej ok ale wole dmuchac na zimne i witaminki biore Feminatal N i jestem z niego bardzo zadowolona nie mdli mnie po nich a po wczesniejszych mialam mdlosci itp
 
Ostatnia edycja:
a ja ostatnio jem mnóstwo nektarynek, nie mogę się opanować :) jesli chodzi o witaminy to najpierw brałam prenatal ale było mi po nim często niedobrze więc jak skończyłam opakowanie to kupiłam feminatal i teraz jest ok
 
dziubasek ja ogólnie kiedyś tam słyszałam o witaminach dla kobiet w ciąży, o tym szybkim wzroście itd., ale nie mam możliwości jakoś szczególnie zweryfikować, więc się nie wypowiem, a wiadomo, że tv kłamie ( i piszę to ja, z wykształcenia dziennikarz :-p)


dziewczyny dla tych, które mają słabe ząbki i boją się o nie, polecam duużo wapnia w każdej postaci, najlepiej nabiałowej, dentystka mi mówiła, że jeśli chce uniknąć osłabienia kości to nabiał przede wszystkim :-) muszę się przeprosić na ten czas z mlekiem i twarożkiem :zawstydzona/y:
 
reklama
temat ten od dawna nie jest używany, ale uważam, że nie ma sensu łączyć go z innym istniejącym - ponieważ porusza rózne wątki , więc po prostu go zamykam - pzostanie do poczytania, a jeśli ktoś będzie chciał służyć radą , to proponuję następujące :

https://www.babyboom.pl/forum/luty-2011-f361/wszystko-dla-mamusiek-46428/
https://www.babyboom.pl/forum/luty-...zych-dzieci-wozki-lozeczka-mebelki-itp-41089/
https://www.babyboom.pl/forum/luty-...malucha-kosmetyki-akcesoria-porady-itp-45949/

:-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry