reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrzebne do szpitala?

Asmodis ;-) rozwiałaś chyba wszystkie wątpliwości ;-)
Jak mi cos wpadanie do głowy to nie omieszkam jeszcze podpytać.
 
reklama
No wlasnie, mi sie wydaje, ze dobrze sie wybrac do szpitala po taka rozpiske. Tam gdzie mam rodzic oferuja dla rodzicow mala "wycieczke" po szpitalu za niewielka oplata.
A ja dostalam od swojej lekarki taka broszurke na cala ciaze, niestety jest po francusku, wiec poprosze meza, zeby mi przetlumaczyl, co w niej proponuja mamom zabrac do szpitala i jak juz to przetlumaczymy, to postaram sie wkleic dla porownania.
 
Z tego co czytam to faktycznie najlepiej iść do szpitala w którym chce się rodzić, bo w moim szpitalu np. połowy z tych rzeczy, które opisała Asmodis nie trzeba mieć ze sobą.
 
Ewa widzialam takie gatki baby ono na allegro i to sa chyba niestety te byle jakie.Te siateczkowe sa poprostu z siateczki nie z materialu.Widac przez woreczek wyraznie ,ze sa z siatki z drobymi oczkami.:tak:
Do porodu jeszcze duzo czasu jesli te , ktore kupilas nie sa z siatki to warto moim zdaniem zaopatrzyc sie na wszelki wypadek w takie typowo siateczkowe.:tak:
 
O jaki fajny temat:-) dopiero teraz go zauważyłam...

Co do krawawienia po porodzie to ja wiedzialam doskonale że tak to wygląda... Niestety czasem jest jeszcze gorzej, tak jak moja siostra miała... majtki + podpaska wielkości książki telefonicznej nie pomagały... bidula tak strasznie krwawiła (a mało co wstawała z łóżka bo tak ją bolał każdy ruch), że miała całe łóżko krwią zalane:-( No tak było, a te łajzy co zmieniają pościel sie tym nie przejmowały że leży w kałuży krwii i moja mama jej jakieś takie podkłady specjalne pamiętam przynosiła, żeby nie leżała bezpośrednio na tej krwii...
Porażka totalna
 
No niestety z tym krawieniem to roznie bywa.Ja tez chyba z tydzien nosilam te duze podklady poporodowe a jak lezalam to mialam po dwa naraz albo i trzy pod dupcia:baffled::sorry2: Potem krwawilam jeszcze troche a plamilam nie wiem chyba z miesiac.U kazdej jak widac inaczej to przebiega ale to nie jest az taki problem;-) Poprostu 9 mcy nie ma okresu to potem trzeba jakos nadgonic hihi;-):-D
 
znalazłam art. ze spisem co warto zabrać do szpitala
wklejam skan
p.s. mój mąż powiedział, że musimy kupić mu dres, bo tak napisali w gazecie. bez tego ani rusz ;-)
 
Dobry ten spis chyba ale kawa w termosie dla taty to chyba nie najlepszy pomysl hihi:-D ja bym raczej melise wziela bo adrenalinka bedzie mocno mezulkow trzymac na nogach ;-)
 
TORBA DO SZPITALA
· 2 koszule nocne
· szlafrok
· lacie
· klapy pod prysznic
· 2pary majtek siatkowych
· stanik do karmienia
· pare wkładek laktacyjnych
· woda min niegaz
· sok jabłkowy
· karmi(maz przyniesie)
· bepanten (piersi i pupa)
· pyralgina, apap
· solkoseryl (maśc na szycie)
· czopki glicerynowe
· mały sudocrem
· podkłady (2paczki)
· termometr
· przybory toaletowe
· 2 ręczniki (kąpielowy i podmywanie)
· rolka jednorazowych (osuszanie krocza)
· szare mydło(podmywanie)
· balsam szostakowskiego (najlepszy na gojenie szycia)
· sztućce talerz szklanka
· 2 pieluchy flanelowe (okryć dzidzie, podłożyć itp)
· 2-3 tetrowe(np osuszyć dupkę , wytrzeć ulanie)
· 10 pieluch jedynek (więcej mąż doniesie itp)
· chusteczki jednorazowe
· można zabrać laktator, smoczek dla dzidziusia
· nożyczki dla dzidzi( zwykłe do skórek)


 
reklama
jestem mamą 23 miesiecznej Julki posyłam wam liste, którą robiłam pare dni temu mojej koleżance z pracy moze wam się przyda
powodzenia przy pakowaniu
 
Do góry