reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Na obiad zrobilam sobie spagetti z pomidorow w puszce i kurczakiem i cukier 122 ehh akbo za zaduzo choc jakos specjalnie najedzona nie bylam albo nie moge makaronu ;(

Tez notuje co jem i jak pojde do lekarza to juz chyba bedzie wiadomo czy sama dieta czy z insulina...troche sie tego boje po pierwsze juz mam dosc klucia a po drugie troche panikuje ze zostanie ze mna, corcia ważniejsza ale jakos chodzi mi po glowie caly czas ze bedzie juz ze mna.

Dzisiaj kiepski humor i troche narzekam
A makaron jaki? Ten biały?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Dziewczyny a zdażyło Wam się cos takiego: ukułam się krew ledwo poleciała i na siłę wycisnęłam krew i wyszło mi ze 140, ukułam drugi palec mocniej i 110


Jestem w 36 tygodniu.
 
Hej, jestem tutaj nowa. Byłam z jednymi mamami na jednym forum, ale jak się dowiedziałam, że mam cukrzycę ciążową, to jedna przez drugą zaczęły się wymądrzać, że dużo kobiet ją ma i z czego ja robię tragedię... Po prostu brak zrozumienia i wsparcia... Może i zrobiłam z tego sobie tragedię, ale dopiero od wczoraj zaczęłam stosować dietę według strony www.slodkiemamy.edu.pl i zupełnie jeszcze się w tym nie odnajduję ;/ Jestem w 29 tyg. ciąży i prócz tej cukrzycy od 21 tyg. ciąży bolą mnie nerki (moja mała tak na nie naciska). Myślałam, że tylko to złe mnie spotka, a tutaj jeszcze coś gorszego. Kłuję się 6 razy dziennie. Wieczorem już drugi raz wychodzi mi zbyt wysoki cukier - wiecie co to może oznaczać?
Znacie jakieś inne strony z lepszymi kalkulatorami diety dla kobiet z cukrzycą ciążową?
Czy zmiana diety mogła u mnie spowodować krwotok z nosa? Miałam dzisiaj rano przez to wszystko.
Nie chcę, abym wyszła na jakąś jęczącą, ale po prostu to wszystko jest dla mnie nowością i staram się to ogarnąć. Szukam wsparcia...
 
Eveee z maki durum pisalo ze mozna wiec sprobowalam bo akurat byl w domu, jeszcze zrobie podejscie z tym brazowym i zobaczymy. Ale dzisiaj to co chwile jakies przekroczenia niby nie duze ale jednak ehhh mam nadzieje ze mala jakas sie tam trzyma.

Kliska tez jestem dopiero od niedawna w tym bo ponad tydzien i wszystko metoda prob i bledow, z kalkulatora jeszcze zadnego nie korzystambo jeszcze sie odnajduje w tym, ja sie kluje po każdym posilku i nawet nie licze ;)

Rany ale mi stopy puchna to przez ta cukrzyce czy to ten etap ciazy?;)
Zjadlam kolacje i czekam co teraz bedzie z cukrem goscie poszli a ja zamiast isc spac bede czekac
 
ZgadnijKto, no to nieźle sobie radzisz, mi diabetolog zalecił ten kalkulator, ale niestety nie ma tam wszystkich potraw, które lubię jeść, więc kombinuję i sprawdzam na innych stronach, które podają mi jedynie ile to ma właściwości. W którym jesteś tygodniu ciąży? Bo też się zastanawiam nad obrzękami, diabetolog powiedział, że są, a jak dla mnie to ja w ogóle nie mam...
A tak ogólnie: Ile jecie posiłków dziennie?
 
Eveee z maki durum pisalo ze mozna wiec sprobowalam bo akurat byl w domu, jeszcze zrobie podejscie z tym brazowym i zobaczymy. Ale dzisiaj to co chwile jakies przekroczenia niby nie duze ale jednak ehhh mam nadzieje ze mala jakas sie tam trzyma.

Kliska tez jestem dopiero od niedawna w tym bo ponad tydzien i wszystko metoda prob i bledow, z kalkulatora jeszcze zadnego nie korzystambo jeszcze sie odnajduje w tym, ja sie kluje po każdym posilku i nawet nie licze ;)

Rany ale mi stopy puchna to przez ta cukrzyce czy to ten etap ciazy?;)
Zjadlam kolacje i czekam co teraz bedzie z cukrem goscie poszli a ja zamiast isc spac bede czekac
Ja kupuję z biedry albo z Kauflanda pełnoziarnisty i jest ok.

Kliska, ja jem 5-6 posiłków.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
27tc, ja dostalam mnowstwo broszurek z przykladowymi jadlospisami i co wolno a co nie, nie mam wagi kuchennej zeby wszystko dokladnie wazyc wiec robie to na oko z roznym skutkiem.
Ja jem nawet co 1,5 h, bo jak zjem 2 kromki na raz to wywala mi cukier, uslyszalam ostatnio ze nie zabraniamy wam jesc tylko w malych ilościach a czesto, ciezko mi jeszcze jak rozlozyc obiad :/ ale nie jest tak kolorowo bo mam ketony w moczu wiec jest cos nie tak raczej watpue ze malo weglowodanow czy tlusto, mysle ze raczej za malo :sad:
 
reklama
Do góry