reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ewna4

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
A na kiedy masz termin?
Ja dziś na noc dałam sobie 8j i cukier 100 a przy 12j 117? Dziwne

reklama
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, byłam dzisiaj u lekarza z wynikami na wizycie. Miałam zawsze za wysoki cukier na czczo (jestem w 12 tyg.) i miałam też krzywą. Wyniki: na czczo 101, po godzinie 146, a po 2 h 111. Moja pani doktor nawet się nie przejęła tym wynikiem i powiedziała, że wszystko ok. A podobno cukrzycę stwierdza się nawet jak jeden wynik mam za wysoko. Co mam myśleć?

ilona2701

Miasto
Wola
Rozwiązania
1
Ja biorę 26 jednostek na wieczór. W szpitalu kazali mi się zgłosić w 38tc na oddział.
Mi lekarz kazał zgłosić się do szpitala w dniu terminu ale tylko dlatego że pierwszego syna urodziłam 2 tygodnie po terminie. U w sumie dobrze zrobił bo córka przy tej mojej cukrzycy urodziła się 4 dni po terminie z wagą 3510g. Jakby mi wywołali poród wcześniej to byłaby dużo mniejsza

Ewna4

Rozwiązania
0
Ja mam mieć CC i zgłosić się tydzień przed terminem. Boję się że weźmie mnie wcześniej.

Joanna_Mary

Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, byłam dzisiaj u lekarza z wynikami na wizycie. Miałam zawsze za wysoki cukier na czczo (jestem w 12 tyg.) i miałam też krzywą. Wyniki: na czczo 101, po godzinie 146, a po 2 h 111. Moja pani doktor nawet się nie przejęła tym wynikiem i powiedziała, że wszystko ok. A podobno cukrzycę stwierdza się nawet jak jeden wynik mam za wysoko. Co mam myśleć?
To prawda, że cukrzyce stwierdza się już po jednym przekroczonym wyniku. Ja bym na Twoim miejscu poszła do innego lekarza i zaczęła też trzymać się diety cukrzycowej. Ta dieta jest bardzo zdrowa więc na pewno nie zaszkodzi :) Możesz też iść z tymi wynikami do diabetologa i powinnaś dostać recepte na glukometr i paski.

Askaa192

Początkująca w BB
Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, dotknął mnie ten sam problem... Cukrzyca ciążowa.. U mnie została wcześnie wykryta bo juz w 7tc, sporo czekałam na wizyte u diabetologa i od ponad tygodnia dieta (od 15.03). W dzien cukry super tylko jednego dnia troszke powyżej, za to na czczo tylko raz mialam 90 a reszta dni sporo wiecej do 107. Nie wiem juz co jesc a ostatnią kolacje, co robic. Dodam ze teraz jestem w 12 tygodniu więc przede mną jeszcze długa walka z ta przypadłością.

Ewna4

Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, dotknął mnie ten sam problem... Cukrzyca ciążowa.. U mnie została wcześnie wykryta bo juz w 7tc, sporo czekałam na wizyte u diabetologa i od ponad tygodnia dieta (od 15.03). W dzien cukry super tylko jednego dnia troszke powyżej, za to na czczo tylko raz mialam 90 a reszta dni sporo wiecej do 107. Nie wiem juz co jesc a ostatnią kolacje, co robic. Dodam ze teraz jestem w 12 tygodniu więc przede mną jeszcze długa walka z ta przypadłością.
Ja też tak miałam na czczo i dostałam insulinę. Niestety dalej wysoki cukier na czczo więc zwiększam sobie dawki

Askaa192

Początkująca w BB
Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Ja też tak miałam na czczo i dostałam insulinę. Niestety dalej wysoki cukier na czczo więc zwiększam sobie dawki
Właśnie tego się obawiam, ze bez insuliny się nie obejdzie, w poniedziałek mam kontrol zobaczymy co diabetolog stwierdzi... Liczę tylko na to ze od razu nie każe brac insuliny tylko moze jakies zmiany wprowadzic bo wydaje mi sie ze nie każdy diabetolg tak samo podchodzi do sprawy... Bylam dopiero na jednej wizycie więc nie mam jeszcze podstaw do oceny mojej lekarki

reklama

Ewna4

Rozwiązania
0
Właśnie tego się obawiam, ze bez insuliny się nie obejdzie, w poniedziałek mam kontrol zobaczymy co diabetolog stwierdzi... Liczę tylko na to ze od razu nie każe brac insuliny tylko moze jakies zmiany wprowadzic bo wydaje mi sie ze nie każdy diabetolg tak samo podchodzi do sprawy... Bylam dopiero na jednej wizycie więc nie mam jeszcze podstaw do oceny mojej lekarki
Ja po pierwszej wizycie miałam dietę tydzień później na kolejnej wizycie już insulinę. No obyś nie musiała jej brac

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019