reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
A wiecie co piszą w tej magicznej książeczce od glukometru? Że można zastąpić masło majonezem. Ale ogólnie tłuszcz ma być na kanapce i zaden obniżony. Jak masło to 82% tluszczu. Tluszcz jest spoko. Chyba, że dostaje się po nim zgagi [emoji6]
A dietetyczka mówiła, że jak nie masło to chociaż oliwą czy olejem roslinnym skropić.
Ha! Ja z Julka nie uzywamy masla tylko zawsze majonezem smaruje. L natomiast tylko maslo i zawsze wybieramy z wysoka zawartoscia tluszczu.

Dwa na trzy pomiary sporo ponad norme, niech to.... ludze sie jeszcze ze jutro bede czula sie lepiej i cukry wroca do normy.
 
Ja na razie nie mierze cukru bo nie mam czym nawet ;p. Póki co będę po prostu zdrowo się odżywiać. Na śniadanie jajecznica z 2 jaj, do tego kiełbaska mini, pomidor i kromka ciemnego razowego chleba posmarowana masłem. I kawa, bez cukru się nie dało, ale to erytrol to może nie taki straszny.
Wczoraj zjadłam ok 19 serek taki granulowany i jajko z pomidorem i czułam się głodna. Jednak jak zjadłam ok 22 kanapkę z wedlina i pomidorem to było git. Morał z tego taki jednak wegle są potrzebne. Nie da się ich całkowicie wyrzucić.
 
Dzień dobry [emoji8] U mnie cukier na czczo 79 [emoji4] czuję się w ogóle świetnie od kilku dni z czego się bardzo cieszę [emoji847] Zaraz wstawiam jajka bo mam chęć na miękko z majonezikiem wsunąć [emoji6] Co u Was?
 
Ja na razie nie mierze cukru bo nie mam czym nawet ;p. Póki co będę po prostu zdrowo się odżywiać. Na śniadanie jajecznica z 2 jaj, do tego kiełbaska mini, pomidor i kromka ciemnego razowego chleba posmarowana masłem. I kawa, bez cukru się nie dało, ale to erytrol to może nie taki straszny.
Wczoraj zjadłam ok 19 serek taki granulowany i jajko z pomidorem i czułam się głodna. Jednak jak zjadłam ok 22 kanapkę z wedlina i pomidorem to było git. Morał z tego taki jednak wegle są potrzebne. Nie da się ich całkowicie wyrzucić.
Węgle to podstawa diety cukrzycowej. Z tym, że złożone nie proste :) Po Twoim śniadaniu miałabym za duży cukier :) I tu powinnaś nie pić kawy. Mając glukometr po godzinie od posiłku zmierzyłabyś cukier a jakby był dobry to kawa do 2 sniadania :) Oczywiście nie pouczam, bo to rada na przyszłość, która wcale może się u Ciebie nie sprawdzić. U mnie wygląda to tak - albo jedna kanapka więcej albo kawa. Wybieram kawę. Ale po prostu zwróć uwagę czy dobrze się czujesz, czy nagle nie zechce Ci się mocno pić. Już czytałaś to na pewno ale moja i diabetolog i dietetyk twierdzily, że ta druga kolacja przed snem musi byc i ma to być głównie białko - ja popijam kefirem. Ale mam co raz wiekszy cukier na czczo a miało to działać odwrotnie. Ale to już prawie 3 trymestr więc będzie trudniej. Byle uniknąć insuliny. Wizytę mam we wtorek u diabetologa to się okaże...
 
Węgle to podstawa diety cukrzycowej. Z tym, że złożone nie proste :) Po Twoim śniadaniu miałabym za duży cukier :) I tu powinnaś nie pić kawy. Mając glukometr po godzinie od posiłku zmierzyłabyś cukier a jakby był dobry to kawa do 2 sniadania :) Oczywiście nie pouczam, bo to rada na przyszłość, która wcale może się u Ciebie nie sprawdzić. U mnie wygląda to tak - albo jedna kanapka więcej albo kawa. Wybieram kawę. Ale po prostu zwróć uwagę czy dobrze się czujesz, czy nagle nie zechce Ci się mocno pić. Już czytałaś to na pewno ale moja i diabetolog i dietetyk twierdzily, że ta druga kolacja przed snem musi byc i ma to być głównie białko - ja popijam kefirem. Ale mam co raz wiekszy cukier na czczo a miało to działać odwrotnie. Ale to już prawie 3 trymestr więc będzie trudniej. Byle uniknąć insuliny. Wizytę mam we wtorek u diabetologa to się okaże...
Spoko spoko pouczaj;p mi to na plus. U mnie rano kawa musi być. Nie dam rady bez niej funkcjonować.
 
Ja kawy nie pije więc chociaż z tym problemu nie mam.ale pewnie zacznę jak się młody urodzi [emoji23][emoji23]

Wczoraj jadłam chińczyk. Rosołek z makaronem a potem qege chów mein. Cukier po godzinie 6.7 (121) aż w szoku byłam. Chyba jedzenie takich rzeczy daje rade po 20 [emoji23][emoji23]
 
Węgle to podstawa diety cukrzycowej. Z tym, że złożone nie proste :) Po Twoim śniadaniu miałabym za duży cukier :) I tu powinnaś nie pić kawy. Mając glukometr po godzinie od posiłku zmierzyłabyś cukier a jakby był dobry to kawa do 2 sniadania :) Oczywiście nie pouczam, bo to rada na przyszłość, która wcale może się u Ciebie nie sprawdzić. U mnie wygląda to tak - albo jedna kanapka więcej albo kawa. Wybieram kawę. Ale po prostu zwróć uwagę czy dobrze się czujesz, czy nagle nie zechce Ci się mocno pić. Już czytałaś to na pewno ale moja i diabetolog i dietetyk twierdzily, że ta druga kolacja przed snem musi byc i ma to być głównie białko - ja popijam kefirem. Ale mam co raz wiekszy cukier na czczo a miało to działać odwrotnie. Ale to już prawie 3 trymestr więc będzie trudniej. Byle uniknąć insuliny. Wizytę mam we wtorek u diabetologa to się okaże...
No i z tą kolacją to bym dyskutowała. Ja w ogóle nie jem nabiału na kolację tylko kanapkę z wędliną. I zjadam najpóźniej 20.30 bo chodzę szybko spać a cukry w normie rano ,więc na każdego działa co innego [emoji4]
 
reklama
Do góry