reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Ja też dużo klap zaliczyłam zwłaszcza na początku i wiecie co? Trochę się obawiam.... Lekarz powiedział że cukrzyca ogólnie może powodować hipotrofie nie tylko wysokie cukry (wysokie częściej duże dziecko) ale i tak mi źle z tą myślą że to może moja wina
No mi położna mówiła, że jak będę trzymała cukry w ryzach to raczej nie urodze dziecka wiekszego niż mój syn (3700g) ale o hipotrofi nic nie mówiła. Za to macając mój brzuch stwierdziła, że dosyć spore dziecko. Pomyślałabym, że gowno tam wie przez dotyk ale jak rodziłam córkę to położna pomacała brzuch i stwierdziła - położenie główkowe, 3300g. No i tak było co do grama.

Ale Ty nie wiń siebie. Starasz się jak możesz. Poza tym masz większe obciążenie niż my, bo jesteś diabetykiem. A zobaczysz, że urosnie sobie ładnie na pewno mały :) A potem mu będziesz opowiadała jak to straszył matkę :)
 
reklama
Jula miala ok 3800, dlatego kiedys pisalam ze na malenstwo sie nie szykuje.
Po sklepowej kanapce doslownie wyje..o mi cukier 9,7 (175). Ehhh...
 
Mam wrażenie, że sami słodcy chłopcy
emoji12.png
Czy ktoś tu spodziewa się dziewczynki?
No jasne, ja czekam na moją Maryśkę :biggrin2:

Jula miala ok 3800, dlatego kiedys pisalam ze na malenstwo sie nie szykuje.
Po sklepowej kanapce doslownie wyje..o mi cukier 9,7 (175). Ehhh...
Ale wysoko :-( chyba bym chodziła po ścianach z takim cukrem...
 
Heloł ewrybady, jak tam cukier na czczo?

U mnie dzisiaj 99, ale wieczorem miałam jakieś zaćmienie umysłowe i zamiast kanapki zjadłam jabłko:oops:
 
Heloł ewrybady, jak tam cukier na czczo?

U mnie dzisiaj 99, ale wieczorem miałam jakieś zaćmienie umysłowe i zamiast kanapki zjadłam jabłko:oops:
Hej, u mnie dziś 101.

Mierzę cukier od 4 dni i po posiłkach mam ok a ten na czczo zawsze za wysoki ( 95-103). Jak powinno się na kolację jeść żeby ten cukier na czczo był w normie ? Mi powiedzieli że mam jeść dwie kolację i na ta druga max do 21.30 mam zjeść jogurt z płatkami owsianymi bądź o dziwo pół białej bułki z jogurtem, maslanka kefirem lub twarożkiem. Póki co to nie działa jak powinno ...[emoji52]
 
I ja spodziewam sie dziewczynki ;)

Wiecie co wczoraj odebralam wyniki hemoglobiny glikowanej 6.5...a miesiac temu bylo 5.0. Diete trzymam od 1.5 miesiaca. Przekroczenia po posilku nie mialam zadnego...baa 2 razy mialam tylko powyzej 120 a na czczo przekroczone z 5 razy i to max bylo 94....i skad ta hemoglobina taka wysoka? I czy to moze byc groźne?
We wtorek mam diabetologa nie moge sie doczekac co powie ;)
I zastanawiam sie czy ten wynik jest miarodajny...
 
reklama
Do góry