reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czop śluzowy

reklama
witam Was.
mam pytanie odnośnie Czopu śluzowego.
bo czytałam na różnych forach, że może być on bezbarwny, żółtawy, różowy itp.
i jak ja go mam rozpoznać?? Kiedy przez całą ciąże wydobywa się ze mnie śluz właśnie o zabarwieniu bezbarwnym lub lekko żółtawym. A jestem już w 36 tygodniu ciąży, teraz w czwartek.- 10/12/09 byłam na Usg i termin porodu wyznaczyli niby na 9 stycznia. Jest to moja pierwsza ciąża, więc nie mam pojęcia.
Pozdrawiam
 
Witaj,

w ciąży miałam podobny problem, jak rozpoznam, że to właśnie jest to.
U mnie zaczął odchodzić w dniu porodu. Czop jest taki "galaretowaty", u mnie był podbarwiony krwią. Gdy zacznie odchodzić zauważysz, że nie wygląda jak zwykła wydzielina, która pojawiała się do tej pory.

Pozdrawiam
 
Ja od razu wiedziałam że właśnie odszedł mi czop śluzowy (też to była moja pierwsza ciąża), stało się to o 5 rano i wiedziałam, że urodzę w najbliższym czasie (może w tym samym dniu, może następnego dnia). Czop był zabarwiony krwią i dość duży, taki galaretowaty. Nie czułam jak odchodzi, zobaczyła go we wannie.
 
Witam,

Ja rodzę na dniach, dopiero co wyszłam ze szpitalowa :) bo skurcze są a rozwarcia brak .......też czekałam na ten czop i co się okazało ?:) w szpitalu powiedzieli, że już dawno odszedł i naprawdę nie wiem kiedy mimo, iż bacznie obserwowałam :) Tak więc bywa róznie :)
 
a no wlasnie....miz pierwszym dzieciaczkiem odpadł kilka godzin przed porodem,ale widzialam ....to tak porownac moge teraz do sporego kleksa z dosc mocno czerwonym kolorem,a przy drugim dzieciaczku nie widzialam....czekalam przed porodem w sesie ,ze niby obserwowalam,ale wkoncu niewiem kiedy i jak mi odszedl:-)
 
Witam,

Ja rodzę na dniach, dopiero co wyszłam ze szpitalowa :) bo skurcze są a rozwarcia brak .......też czekałam na ten czop i co się okazało ?:) w szpitalu powiedzieli, że już dawno odszedł i naprawdę nie wiem kiedy mimo, iż bacznie obserwowałam :) Tak więc bywa róznie :)



Ja jednak wolałabym wiedzieć kiedy odejdzie :)
byłabym może bardziej przygotowana na poród.
hmm... może nie przygotowana, a nastawiona :)
 
Witam jestem nowa , nazywam sie Paulina i 11 badz 30 kwietnia spodziewam sie synka ;)

Jestem w 37 tyg ciązy :) Moje pytanie jest nastepujace - czy biała galaretkowata wydzielina z pochwy moze swiadczyc o tym że odchodzi mi czop śluzowy ( wyglada troche ze tak brzydko powiem - jak koza z nosa ... tzn przypomina ja konsystencją )? Dodam ze nic nie jest zabarwione krwią oraz ze niedawno spotkalo mnie zakazenie ukladu moczowego i to moze ono w taki wlasnie sposob mnie "opuszcza" ? . Od jakiegoś tygodnia - półtora jest tego dosyć sporo ale byc moze tylko raz mialo taki pod pomaranczowy kolor, przewaznie te cos jest bielutkie .Mam nadzieje ze uzyskam jakas pomoc ;) z góry dziekuje i pozdrawiam !
 
reklama
Witaj!
Moim zdaniem to raczej nie czop:-)
Jeśli jest tego sporo od tygodnia- jak piszesz, to na pewno nie jest to czop zamykajacy ujscie szyjki macicy. W ciazy wydzielina pochwowa przybiera rózne postaci- moze byc gesta, biała lub zółtawa i to jest całkiem normalne.
Gdy wypada czop wyglada to niby podobnie, ale sadzę, ze "wypadanie" nie ciagnie sie tygodniami. Mój czop:-D był rózowy i od wypadniecia mineła godzina do pierwszych delikatnych skurczy.

Jesli masz watpliwosci uwazaj teraz na higiene- nie kap sie w wannie, w basenie, nie współzyj itd.
Pozdrawiam!
 
Do góry