reklama

Dodatek dla samotnej matki

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Justynaz, 17 Sierpień 2012.

1. Justynaz

Justynaz Fanka BB :)

Dzień dobry; Jestem matka sama wychowującą dziecko. Ojciec dziecka jest tylko na papierze. Nie jest w stanie wykładac na nas alimentow. Z opieki społecznej dostaję ok. 70 zł na miesiąc. Ale wiadomo, to mało. Dziecko ma 9 miesięcy. Nie mam komu córki zostawic i isc do pracy. Czy należą mi się jeszcze jakies zapomogi ? Czy moge starac sie jeszcze o jakies dodatkowe pieniazki?

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jaki jest Pani stan cywilny?
    Czy sprawa aliemntów jest uregulowana sądownie?
    Co to za 70 zł? Jaki zasiłek?

3. reklama
  4. Justynaz

jestem panna, ojciec tylko na papierze, stan alimentów nie uregulowany gdyz ojciec nie pracuje i nie ma zadnych dochodow jest na garnuszku mamusi.

dokladnie 68 zł zapomogi z opieki spolecznej

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

By mogła Pani skorzystać z tego, ze wychowuje Panid dziecko sama musi pani uregulować sądownie kwestię alimentów.

Ale co to za zapomoga? Z jakiego tytułu? Oczywiscie może Pani nie odpowiadać, ale wtedy niewiele mogę pomóc.

6. Justynaz

Jest to zasiłek rodzinny na dziecko do lat 5

7. Mozi

Mozi MAMUŚKA BB

powinas podac ojca dziecka o alimenty,jak bedziesz miala wyrok i nie bedzie placil idziesz do komornika,jesli on nic nie wyegzekwuje po 2 miesiacach mozesz dostac fundusz alimentacyjny,dostaniesz do 500 zl, jak sad by przyznal alimenty 300 czy 400 zloty to tyle ile na wyroku,jak wieksze powyzej 500 zlto tylko 500 zl, reszta jest dlugiem u komornika
    to ze on nie pracuje i jest na garnuszku u matki, nie powinno cie interesowac,on jest obowiazany ponosic koszty utrzymania dziecka, dziecko nie zyje powietrzem trzeba go ubrac ,dac jesc,kupic leki czy zabawki itd
    jak byl rade wplodzic dziecko,to niech teraz bierze d.upe w troki i dwie rece i szuka pracy

8. E. Słotwińska-Rosłanowska

Zatem pozostaje uregulować sprawę alimentów sadownie. To daje podstawę do dalszych działań i pomocy gdyby ojciec dziecka alimentów nie płacił.

9. E. Słotwińska-Rosłanowska

No tak nie ma to jak rzeczowa odpowiedź.

Nie po dówch mieisącach tylko po tym jak komornik stwierdzi bezskuteczność egzekucji za trzy okresy.
    U komornika? Komornik nie bedzie miał u nikogo długów :)

Co do idei, zgadzam sie. Ale czy nie moglaby Pani zachowywać pewnych, ogólnie przyjętych za akceptowalne społecznie, form? Byłoby nam wszystkim bardzo miło.

10. reklama
  11. Mozi

Mozi MAMUŚKA BB

chodzilo mi o to,że nie komornik,tylko u komornika ojciec bedzie mial dług,choć jeszcze o coś innego mi chodzilo, o różnice miedzy alimentami wyższymi od 500 zl,ale sie nie wyrazilam jasno

Poleć forum