reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GoToWaNiE na ekranie

reklama
BLOK CZEKOLADOWY
zdjecie.php.jpg
Przepis tu lub inne tu
W dzieciństwie jadłam bez bakali,ale widzę że są przepisy z dodatkiem bakali.Myśle że nie potrzeba nic wzbogadzać tylko same herbatniki wystarczą.PYCHOTKA:tak:
Sama będe robić w weekend :tak:
 

Załączniki

  • blok_czekoladowy.jpg
    blok_czekoladowy.jpg
    65,9 KB · Wyświetleń: 130
Iwonka super apetycznie ten blok wyglada:sorry:ja w trakcie @@@ pochlone wszytsko i az mi slina cieknie.Od 2 tyg probuje zrobic to ciasto ajerkoniakowe i czekam az @@@i na czas przede wszytskim:baffled:z Kondziem nie mam szans.jz wszystko mam nawet smietana jedna ie popsula,za dlugo czekala:sorry:
 
Kwiateczek jest boski ten blok.Ja już wypracowalam swoj przepis na niego i

1 opakowanie mleka w proszku(nie granulowanego)
200g margaryny lub masła
1-1,5 szklanki cukru
2 łyzki prawdziwego kakao to ilosc dla smaku mleczej czekolady,jak ktoś lubi mocniejsza czekolade to 3-4 łyzki kakaa
pol szklanki wody
1-2 duze opakowania herbatnikow typu petit bure lub wiecej małych bebe


Do garnka wrzucic margaryne,wode ,cukier.Rozpuscic i wsypac kakao,chwile zagotowac ,mieszac aby nie było grudek z kakaa. Jak troche przestygnie wsypywac powoli mleko w proszku mieszając mikserem,bedzie na koniec cięzko szło. rozkruszyć herbatniki wymieszac z masa ktorą potem przekladamy do podłuznej blachy wylozonej pergaminem lub zwykła folia spozywcza mozna tez posmarowac tluszczem wczesniej ja i uformowac z masy blok.Wstawic do lodowki az bardziej stwardnieje.Smacznego!
 
Ostatnia edycja:
Iwonka jak czytalam to sobie nie mogłam wyobrazic jak to zrobic a smiac mi sie chce bo czytam i czekam " włozyc do piekarnik i piec (iles tam) minut" a tu nie sppodzianka

A ja nigdy nie kupowalam mleka w proszku to takie jest łaciate na przykład? i ile gramaturowo jego ?
 
Wiktoria, może być łaciate, u nas jest np. Krasnystaw albo takie w niebieskim opakowaniu..

ja zrobiłam wafle według starego rodzinnego przepisu:
paczka wafli tortowych
1 margaryna
1 szklanka wody
1 szkl. cukru
2 łyżki kakao - ja mieszam z odrobiną wody zanim dodam do reszty składników, żeby nie było grudek
2-3 paczki herbatników szkolnych albo jakichś innych
i mleko w proszku albo opakowanie (chyba 400 gr) mleka pełnego albo 1,5-2 mleka granulowanego

margarynę wrzucam do garnka z wodą i cukrem - wszystko gotuję, dodaję kakao, jak trochę przestygnie, herbatniki a na końcu mleko i smaruję wafle; czasem jeden z wafli smaruję też dżemem np. z czarnej porzeczki, żeby całość była mniej słodka..
 
reklama
Mleko w proszku
np takie
8652.jpg
400g.

Anusiasac to w sumie przepis ten sam tyle ze smarowane nim wafle ;-)
 
Do góry