reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GoToWaNiE na ekranie

reklama
Mleko w proszku
np takie
8652.jpg
400g.

Anusiasac to w sumie przepis ten sam tyle ze smarowane nim wafle ;-)

w sumie to tak...:zawstydzona/y: myślałam, o tym, żeby zrobić blok, ale jak pomyślałam o tym , jaki wpływ jedzenie go przez Matiego może mieć na meble i ogólny wygląd mieszkania, wybrałam wafle...jak byłam mała moja mama robiła taki blok i to zawsze w takich fajnych szklanych duzych salaterkach w takim dziwnym kształcie i jak pamiętam one do niczego innego nie były wykorzystywane
Kwiateczek - no i jak wyszło ciacho??? ja postanowiłam zrobić grilla na dzień dziecka i wtedy zrobię też to ciastko - jak pogoda dopisze...
 
wowww, kwiateczek, mam na nie coraz większą ochotę ;)
Wiki to chyba ajerkoniak w trakcie zastygania
 
Wiki to nie jest plynne:no:to ajerkoniak z zelatyna,tak wygladal dzisiaj,gotowy do jedzenia:tak:
Anusiac rob:tak:ja nie przepadam za ajerkoniakiem ale ciasto jest dobrze,dzis wciaz jeszcze czuc go mocno:sorry:tam pisalo ze wlasnie najlepiej jesc na drugi dzien bo wtedy tak nie czuc:sorry:
DSCF7268.jpgDSCF7269.jpg

z jednej strony troche mi sie wylalo bo te rurki troche nie wymiarowe sa mialam przerwe i dlatego.ni i za dlugie.troche tez mialam mniej smietany,nie wiem jak kupilam ale powinno byc 500 a ja mialam 380ml wiec bylo by ciut wyzsze.
 
Link do ciasta jogurtowego:
Arabeska: CIASTO JOGURTOWE Z OWOCAMI

"Składniki:
- 340 g mąki (2 szkl.)
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 2 duże jajka
- 80 g cukru (dałam 1/2 szkl.)
- 1/2 szkl. oleju
- 300 g jogurtu (u mnie truskawkowo-waniliowy)
- dowolne owoce (dałam trochę truskawek , wiśni i jednego banana)

Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia , dodać resztę składników i dokładnie wymieszać. Wyłożyć do natłuszczonej i wysypanej tartą bułką formy , poukładać owoce (wierzch można posypać kruszonką) i wstawić do piekarnika nagrzanego do temp. 180 st.C na około 50 minut."


Od siebie dodam, ze nie piekłam z taką temperaturą na tym czasie.
mam piekarnik normalny, w sensie niezłomiasty. Ma tam takie znaczki, a to wiatraczki( jeszcze nie korzystałam bo nie wiem po co), a to że kreska z góry i dołu co oznacza po mojemu, ze nagrzewa z tych właśnie stron. I jak tak piekę biszkopta to mi po kilkunastu minutach bardzo rumiany wychodzi.
Ciasto jogurtowe piekę na trochę mniej niż 150 i mam po jakiś 20-25 minutach już rumiane jak trzeba. Nie wiem czy mam w tym piekarniku jakieś turbo doładowanie.

Nigdy nie robiłam z kruszonką. Nie wiem co to, ale wprowadza
już do przepisu aurę docent placek a ja jestem na etapie pacholę.


Tak jak Iwonke niezwykle intryguje mnie to ciasto. W sumie to te dzieciaki mnie nieco zainspirowały. Myślę jak takie gówniarstwo potrafi to ja nie dam rady? Kaman...
[video=youtube;PRx_dzSfK3U]http://www.youtube.com/watch?v=PRx_dzSfK3U[/video]

 
Pierwsze co po weekendzie wpadłam na BB i na ten wątek zobaczyć co tam nowego dobrego i sie Szopek tak uśmiałam:-D:-D:-D:-D:-D:-D Ty jesteś pierwsza klasa!!!!!!:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:Ale ciasto brzmi smakowicie:tak::tak::tak: spróbuje je zrobić:tak:


No to jak dziewczyny, robimy te najłatwiejsze ciasto w świecie?:-p
 
No to jak dziewczyny, robimy te najłatwiejsze ciasto w świecie?:-p

Ja juz zrobiłam, napisze to co na główym:
1. ciasto a'la szopek wyszło, rzeczywiście piecze się 30 min w temp. 150 st., dobre, ale następnym razem kupie jednak jogurt bananowy (miałam brzoskwiniowy) i dodam tylko miękkie owoce- dałam nektarynki, bo nic innego nie było oprócz śliwek
2. ciasto ze śliwkami z piosenki piecze sie napewno dłużej niż 30 min i do tego w temp. 180 st. Lekko się zbrązowiło z góry, bo srodek cały czas był mokry, posypałam dużą ilościa cukru pudru i jest pycha:tak::-D. Radzę wyłożyć papierem do pieczenia, bo ja np. nie lubię jak owoce dotykaja blachy-wtedy jest taki metaliczny posmak.
 
reklama
Na prośbę Iwonki, kilka szybkich i banalnie prostych przepisów z piersi kurczaka:

1. de'volaille- duża podwójna pierś, dzielę na 4, mocno rozbijam, do środka wkładam plasterek sera żółtego,, masło, czasem bazylię posiekaną, lubczyk, bądź inne zioła, zawijam, panieruję mąka, jajko z mlekiem, bułka tarta, smażę na głębokim oleju na małym ogniu

2.risotto z kurczakiem, cebulką, groszkiem zielonym, i mocno przyprawiony curry- pierś z kurczaka, torebka, lub dwie ryżu (jedna wystarczy), kurczaka kroimy w paseczki, bądź kosteczkę, cebulę w talarki (ilość w zależności od ochoty- ja dodaję zazwyczaj jedną dużą, lub dwie małe), wrzucamy kurczaka i cebulę na patelnię, przyprawiamy sól, pieprz, ostra papryka (wedle uznania), czasem kurczaka zanim wrzucę moczę w jajku, na koniec wrzucamy groszek odcedzony...ryż gotujemy w soli i odrobinie curry...odcedzony mieszamy z kurczakiem, cebulą i groszkiem doprawiając do smaku (i ładniejszego koloru) curry

3.pierś z kurczaka zawinięta z fetą i ziołami- pierś rozbijamy jak przy de'volay...fetę rozgniatamy rękoma na jednolitą masę, dodajemy wedle uznania zioła, może być posiekana bazylia, oregano, papryka, oliwki pokrojone, wrzucamy co chcemy, najlepiej świerze zioła, ale ogą być też suszone...następnie zawijamy, możemy spiąć wykałaczkami, żeby się nie rozpadły i wrzucamy do piekarnika, ja zawsze wrzucam na oko, ustawiam piekarnik na 180- 200 st i obseruję kiedy będą ok

4.pierś ze szpinakiem i żółtym serem- szykujemy jak wyżej, ser żółty można zastąpić fetą i wymieszać ze szpinakiem, szpinak może być mrożony rozrobiony na patelni z jajkiem, solą, pieprzem i bułką tartą

5. curry krem- (rewelacyjna i syta zupa, którą każdy gość u mnie się nią zajada)
- dwie piersi z kurczaka
- bulion
- 6 dużych cebul
- puszka mandarynek
- masło
- mąka
- ostre curry
- śmietana 18 %
- pieprz biały (możebyć czarny)

gotujemy piersi w wodzie...następnie kroimy w kosteczkę
gotujemy 1,5 l bulionu
robimy w drugim garnku zasmażkę, z mąki, masła i 2 łyżek stołowych curry, oraz łyżeczki pieprzu,
następnie zalewamy zasmażkę bulionem, wrzucamy wcześniej pokrojonego kurczaka,
cebulę kroimy w talarki i szklimy na patelni- zeszkloną wrzucamy do zupy,
na koniec wrzucamy odcedzone mandarynki, chwilę gotujemy, następnie zaciągamy śmietaną

SMACZNEGO!!!
 
Do góry