reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hity i kity

kit: pieluszki Huggies, Milka ma od nich uczulenie a zaczepy wbijaja sie w uda.

hit: SUDOCREM, super sie rozsmarowuje i idealny na odparzenia.
 
reklama
Hmmm, widze ze każdy inaczej :)

Dla mnie HIT: linomag ( z zieloną nakrętką)
emulsja Oilatum
butelki Aventu
smoczek uspokajający NUK (taki biało-różowy)
bujawka Fisher Price
płatki bawełniane Rossmana
te torebki na brudne pieluchy - Paklamki czy jakos tak (super, używam do pieluch z wkładką ;D)



Dla mnie MIT: Sudokem - fatalnie sie rozsmarowuje
termometr - sprawdzam ręką
łóżeczko - mała śpi z nami (wiem, że będę tego żałowała, hihihi ;D)
Pampersy, jak skończą mi się te które nadostawałam to spróbuje innych, pampersy wydaje mi się że kiepsko wchłaniają.
 
A ja do hitów dopisuję Fridę, która codziennie wydobywa nowe pokłady glutów z Kubusiowego noska ;D
Olejek do kąpieli linomag wypróbowany więc mogę polecić. I super krem nawilżający do buzi Oilatum Soft
 
U nas to wygląda tak:
HITY:
oliwka o konsystencji balsamu i płyn do kąpieli z oliwką Nivea
linomag z zieloną nakrętką (dzięki Agaciulka28,kiedyś podałaś link, nawet nie wiedziałam że taki jest)
pieluchy Tesco i Rossmann Premium
chusteczki Rossmann Babydream Sensitive
laktator Tufi Gaia
smoczek uspokajający Avent ortodontyczny
butelki Avent
do noska Marimer i Frida- ale tu wykazuje sie tatuś, ja mam za małą siłę ssącą :)
KITY:
oliwka w żelu Skarb Matki- potwornie gęsta
krem na odparzenia Nivea- jak wyżej
pieluchy Pampers- kiepsko przylegają przez brak gumeczki z tyłu, i nie wchłaniają zbyt dobrze
 
Kasiu a ile kosztował ten Twój laktator, bo ja wszędzie słyszę właściwie tylko o laktatorze Aventu? Czy poza chusteczkami używasz jeszcze coś z tej rossmannowskiej serii Babydream, bo tak myślałam żeby ją wypróbować ;)
 
HIt
-przewijak na łóżeczko
-karuzelka misiowa fisher price koło przewijaka - odkąd zaczął się nią interesować można go przewijać i z pół godziny a on gada sobie z misiami :D (jej minus to to ze baterie słabo trzymaja - mamy co prawda akumulatorki ale jest i tak sporo rozkrecania przy zmienianiu)
-leżaczek bujaczek fisher price - na nim najlepiej zasypia i może towarzyszyć nam w każdym pomieszczeniu
-kolorowe pieluchy tetrowe i flanelowe - przydają się do wszystkiego
-kosmetyki Skarb Matki
-herbatka i kawka na laktacje Bocianek
-przybornik na łóżeczko - wszystko do przewijania mam pod ręką
-suszarka po kąpieli
-chusteczki babydream z Rossmana - wypróbowałam chyba prawie wszystkie dostępne chusteczki i te są "mokrzejsze" od innych i najbardziej nam pasują, nawet pampersy które mam w tej chwili szybko wg mnie wysychaja
-laktator Avent
-smoczek baby nova - ale to prostu dlatego że mały się do niego przyzwyczaił i inne mu nie pasują - ten ma dłuższą końcówkę (0-3 m-ca) i chyba sięga głębiej w bużce - jak pierś przy karmieniu
- na tą pogodę - rampersy
-wkładki babydream jak jest nawał - żadne inne tak dobrze mi nie chłonęły i szybko się rozwalały w środku, minusem tych jest to że jak stanik i bluzka cieńsze to babydream za bardzo prześwitują
-usztywniany rożek
- i hit numer jeden!!!! - mój cierpliwy mąż ;)

ale się rozpisałam...

KITY
-dla nas sudokrem i nivea 30 - Karolek ma na nie uczulenie :(
może zrobię jeszcze  podejście do sudokremu za jakiś czas ale jak stosowałam na początku to pupa czerwona a jak posmarowałam potówki to zsypało go jeszcze bardziej, po nivea też go zsypało (sprawdza nam się natomiast do pupy skarb matki i johnson&johnson)
- mleko NAN HA - cięzkostrawne zarówno dla dziecka jak i dla mnie ( i niesmaczne :) )
na razie nic innego mi nie przychodzi do głowy
 
Jakie termometry stosujecie? Ja mam najzwyklejszy elektroniczny z Rossmana i pewnie powinnam kupić dla małego jakiś ale nie mam pojęcia jaki, doradźcie coś
a jeśli wystarczy taki to jaki sposób mierzenia temperatury polecacie?
 
Renee29, laktator kosztował 125 zł, czyli mniej więcej tyle co ręczny Avent. Jestem z niego bardzo zadowolona, choć na początku nie bardzo mi wychodziło ściąganie nim, ale znalazłam receptę na sukces- przede wszystkim spokój, masaż piersi przed ściąganiem, i cierpliwość- nie wszystko od razu wychodzi :)
Jeśli chodzi o serię Babydream to niewiele mogę powiedzieć, chusteczki jak dla mnie najlepsze, ale tylko sensitive, te zwykłe do bani, podkłady do przewijania OK, używam też czasem ich wkładek laktacyjnych, ale to zależy od ubrania, bo są dość grube, dziś kupiłam patyczki kosmetyczne dla dzieci- identyczne jak inne a o połowę tańsze, miałam też balsam dla kobiet w ciąży, ale drażnił mnie jego zapach. Kosmetyków dla dzieci jeszcze nie próbowałam, ale na pewno spróbuję jak zuzyję te zapasy, które mam w domu.
 
reklama
Kasia Kucińska, spoko, Linomag najlepszy, co?? jestem zachwycona nim. Mam apteke na Ursynowie w warszawie gdzie można go kupić, zależy gdzie mieszkasz? Bo przyznam, ze twoja twarz wydaje mi sie znajoma :)
 
Do góry