reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych Pociech :D

Sempe, a myślałaś o imieniu Remigiusz? Tak w pełnej wersji może nieszczegolne, ale Remek już super brzmi :)

Remigiusz to ja miałam być:-) 37 lat temu nie było wiadomo co się urodzi i jak zobaczyli ze to dziewczynka to mama dała mi na imię DARIA:-) byłam przez kilka lat jedyną Darią na osiedlu... i kazdy się dziwił co to za imię....
Jak urodziłam swojego pierwszego syna to miałam dla niego bardzo oryginalne imię DEZYDERIUSZ to dzis mnie urzeka ale jak chciałam Roberta tak nazwać ( ponad 18lat temu) to mąż i nawet rodzina i położna uznali to za szok poporodowy!!!
przyjaciółka pisze eski ze chłopak nie może być bo limit na najlepsze imiona na R wyczerpałam:-)

jak juz jestem w transie to napisze Wam jeszcze ze Rafał do 8miesiąca był dziewczynką i miał być Patrycją... ale nagle na usg pojawiły się jajka i został Rafał w różowym kocyku:rofl2:
Nad ANGELINĄ to mąż myślał chyba 3 miesiące, wydruki tłumaczenia skąd się wywodzi... miał liste z którą przyszedł do szpitala i 3 dni debat było... najbardziej przeraziło mnie imię, uwaga SALOMEA!!! powiedziałam ze w żadnym wypadku bo kojarzyc mi się bedzie z salmonellą:angry::szok::crazy:
a jezeli chodzi o Alicje to nie pamiętam jak to się stało ze ma Alicja;-)
 
reklama
U nas jeśli byłaby dziewczynka, to Zosia ( mi się jeszcze Hania i Alicja podoba), a jeśli drugi chłopak, to mamy problem. Mi się podoba Franek albo Piotrek, a tatusiowi żadne imię( chociaż uparcie chce mieć kolejnego chłopaka ;-) )
 
celinka , Piotr to bardzo ładne imię :p mój mąż ma tak na imię i jest bardzo dobrym i spokojnym człowiekiem :-p mnie Hania sie różnież podoba ale juz jest w rodzinie malutka taka wiec odpada niestety :((( a szkoda !!!!!!!!!!!!!!!! fajnie jakby była np Małgosia ( bo synek jest Jaś) ale u siostry męża jest juz Jaś i Małgosia wiec tez lipa !!!!!!!!!!
sepme mószę CI powiedzieć ze DEZYDERIUSZ dla mnie to kosmos :-p ładne ale cięzko tak troszkę wypowiedzieć :-p
 
Dla nas imię chłopca było oczywiste Andrzej po moim ukochanym św. pamięci tatusiu. A dziewczynka będzie Berenika (wg. znaczeń to silna kobieta i tego jej życzę) albo Florentyna, mój mąż ma fioła na Florkę:)
 
Ojej ale temat sie rozwinal ;)

Jeszcze Fabianek jest sliczne dla chlopca ale mojemu sie nei podoba ahhhh :p dobrze ze jeszcze tak duzo czasu bo dziecko nie mialoby imienia haha :p

a Franek podoba mi sie musze zaproponowac mojemu ukochanemu juz widze jego mine :p brzydki dziad :p
 
my przy pierwszej ciąży bardzo chcieliśmy chłopca, miał być Sebastian ;) jak okazało się że będzie dziewczynka - mieliśmy ogromny problem. Żadne imię nam nie pasowało, i był mały konflikt... ja bardzo chciałam Hanię, a mąż na to ciągle że "jak ze wsi", że Hanka Mostowiak, że dzieci się będą w szkole naśmiewały... i inne takie GŁUPOTY! on chciał Natalię a mnie się średnio podobało. No i już w szpitalu jak mała przyszła na świat - ja upierałam się przy Hani, mąż że absolutnie, no i się wkurzyłam i powiedziałam że niech sobie w takim razie dziecko nazwie sam, jeśli chce to nawet Kunegunda, że jak nie Hania to mi to obojętne. No i została Natalia...

teraz jak mówię że dziewczynkę nazwiemy Hania - on dalej się upiera że się nie zgodzi, wręcz się złości że ja dalej chcę! no ręce opadają :(

mam nadzieję że tym razem jednak będzie Sebastian, przynajmniej nie będziemy się z mężem kłócić...
 
Ja z kolei lubie imiona, ktore nieczesto sie slyszy. Moj tata to Medard, wiec mam to chyba po babci. Za to moj TZ absolutnie, jak dla niego to Tomki, Lukasze, Marty i Agnieszki:-) Trudno nam sie bedzie dogadac. Mnie sie bardzo podoba Ksawery i Cecylia, ale raczej nie przejdzie juz chocby dlatego, ze mieszkamy w uk, kolezanki z pracy imienia synka Remigiusza nauczyly sie tylko dlatego, ze mozna mowic Remik:-D Podoba mi sie jeszcze Kasjan, Ruby i Lilly, malo tego, TZ na Ruby nie krecil nosem, ale o reszcie mu jeszcze nie mowilam;-)
 
Sempe przesadziłaś z Dezyderiuszem :-D dobrze, że Ci szok poporodowy wcisnęli wyobrażam sobie minę położnej:-D (na trzecie mam Edeldreda może Ci się przyda - była całe życie dziewicą - tyle zapamietałam :-D)
Exotic tylko nie Fabian, mój M ma tak na imię i od 30 lat wszyscy się z niego śmieją :tak: a mnie bardzo często zdarza się powiedzieć do niego Pawian zamiast Fabian:-D. Po tylu latach jeszcze się nie przyzwyczaiłam. Przemyśl to jeszcze raz;-)
LaRemi Medard brzmi jak król ;-) pierwsze słyszę. Masz spaprane geny :-D także masz zielone światło na zakręcone imiona chętnie poznam jakieś nowe

o piotrusiach, haniach, małgosiach, zosiach, aniach i andrzejkach się nie wypowiadam bo wszystkie są w moim stylu i mi się podobają:tak: (Hanka Mostowiak nie żyje:-) Olga może to emka przekona;-))
 
reklama
A rozważałyście imię Szczepan? Mój Mąż ma tak na imię i chociaż syna bym tak nie nazwała (;)), to uważam, że to ładne imię. Niby wszyscy je znają, a jednak jest dość rzadkie :)
 
Do góry