reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
apanasek: Co prawda nie wiem co Tracy Hogg ma na stronie, ale jeśli to samo co w książce to faktycznie nie jest to zbyt pomocne dla zrozpaczonego rodzica :) Troszkę jak dla mnie zbyt ogólnikowo. Dlatego wolę "uśnij wreszcie" chociaż tam jest z kolei zbyt drastycznie jak dla mnie. Ale rozdziały teoretyczne poświęcone spaniu są super - i muszę powiedizeć że zrozumiałam swoje błędy - po prostu jakby wszystkie opisywał - brak stałych miejsc i sposobów na spanie, cały czas tylko starałam się dziecku dogodzić żeby przypadkiem się nie popłakało... NOszenie na rękach, w nosidełku z odkurzaczem, spacery, jazda samochodem, wszystko... Co prawda do kupienia wideo i puszczania przez całą noc filmów w pokoju dziecka (które spało tylko przy grającym telewizorze) chyba bym się nie posunęła ale kto wie? W końcu to tylko jeden kroczek dalej...

Mi pomogło w opamiętaniu się trochę to że moje dziecko w wieku 5 miesięcy ma rozmiary i wagę rocznego dziecka... więc powodzenia dla tego kto chce je nosić na rękach by zasnęło...

Pzdr
 
reklama
Witam. Jestem mama 5 miesięcznego Kuby,który nie ma problemów z zasypianiem tylko ze spaniem w nocy. Potrafi sie budzic od 4 do 7 razy. Nie raz budzi sie z płaczem trudno go uspokoic. Pomocy!!! Padam na twarz. Proszę prześlijcie mi książkę "Uśnij wreszcie" na moją skrzynkę. Może mi pomoże. Z góry dziękuje. Podaje mój meil: agunia1160@wp.pl
 
Hej dziewczyny! Na innym forum to juz by was okrzyczeli wyrodnymi matkami!!! Hehehe, ja tez zastosowałam metodę opisana w książce Uśnij wreszcie... już ponad 2 m-ce temu! Ze skutkiem fantastycznym! Oczywiście na początku było trasznie ale teraz gdy ma już7m-cy i 1 tydzień jest super - kładę ją, głaszczę i całuję, mówiię dobranoc i wychodzę. Nie zasypia wprawdzie od razu ale nie woła nas i nie płacze, bawi się chwilkę, po czym znajduje sama smosia i zasypia :)))
 
Agnieszka,Katber- Wysłałam juz do was książeczki.

Katber- mój synek też wstaje w łóżeczku za każdym razem gdy go odkładam (no chyba że jest baaardzo baaardzo zmęczony :-) wtedy zasypia natychmiastowo), po prostu trzeba zachodzić do dziecka co jakiś czas ( dokładnie jest określone to w książce) i ponownie kłaść w łózeczku- tylko raz przy każdym wejściu. Zobaczysz że w końcu się podda i nie będzie siadał ani wstawał tylko pięknie zaśnie. Pwoodzenia!
 
Agacinka!
Jak patrzę na Twoją Różyczkę jak śpi w łózeczku to widzę też mojego Szymka. Co za pozy potrafią przyjąć dzieciaczki podczas zasypiania, mój mały często zasypia w poprzek łóżeczka, zwinięty w kłębuszek ;-) , bywało już że zasnął oparty na kolankach, z wypiętą pupką :-D
Szymek też tak jak Twoja córcia zazwyczaj nie zasypia od razu, ale nie płacze i nie woła, tylko rozmawia sobie z misiem i kaczuszką, potem pogryzie gryzaki aż w końcu usypia :-)
 
Wiewio dzięki za przesłanie książki, ale nie mogę jej otworzyć. Włącza się program i trzeba podać hasła. Proszę jak byś mogła jeszcze raz posłać. Ja wczoaj znalazłam w internecie książkę "Język niemowląt".
 
reklama
Do góry