reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka bryka dla naszego smyka ^^

Ja już ogladałam kilka wózków, a właściwie mój mąż zaczął jak się tylko dowiedział.

Podoba mi się Recaro Babyzen(super się składa) z gondolą Yoga i Stokke Crusi, bo lekkie i fajnie wyglądają, ale niestety chyba nie na fiński klimat (tutaj połowa sierpnia to już jesień, a śnieg jest od listopada do kwietnia). Na fiński klimat dobry byłby Hartan Racer XL Arctis ale jak na razie nie przemawia do mnie.
Ostatnio zaciekawił mnie nowy PegPerego Book, bo ma dużą gondolę i można dosyć wysoko zasłonić dziecko, dla ciekawostki gondola nazywa się Navetta XL - co po fińsku znaczy Obora XL ;)
Tutaj dominują dosyć masywne i w większości czarne wózki jak Emmaljunga czy Teutonia, chociaż ostatnio najbardziej trendy w Helsinkach to chyba bugaboo, ale ja im mówie zdecydowane -nie!
 
reklama
ze swojej strony zgodzę się z postem wyżej (zapomniałam cytować a nie pamietam ktora to pisała, że lepiej kupić gondolę byle przetrwac, a inwestować w spacerówkę. O ile dałam sie namówić na 3w1 to nigdy nie popełniłabym tego błędu po raz drugi. Ja mieszkam na 1 pietrze ale bedac sama po porodzie mialam po dziury w nosie wnoszenia i znoszenia wózka po schodach! Pompowane koła są świetne w teren ale ciężkie jak nie wiem! Dlatego gdybym dzisiaj miała kupować, to najzwyklejszą gondolę, spacerowkę mam najlepsza na świecie (jak dla mnie), nie do zajechania, leciutka, składa sie w 3 sekundy i rozkłada, świetnie zdaje egzamin, żadnych uszkodzeń, żadnych problemów, w jest eksploatowana bez przerwy- PEG PEREGO PLIKO 3. A źże duzo jeździmy to zależało mi na tym aby była lekka zwrotna i parasolka. Żałuje że w ogóle kupiłam 3w1 bo na dobrą sprawe na upartego kupiłabym wkład do peg perego (on ma funkcję, zę po rozłożeniu siedziska na płasko można z niego zrobić gondolę) i tak własnie bym zrobiła. Kupiła do niego specjalny wkład i w ogole zrezygnowałabym z gondoli.

A jesli chodzi o dzieci z małą różnicą wieku czy rok po roku, to ja mam na oku PHIL&TEDS i BRITAX B-DUAL. I na jeden z tych sie raczej zdecyduje.
 
kurcze bo mnie denerwuja te komentarze w stylu.. siedzisko powinno byc szerokie, albo gondola powinna byc dluga, a ja nie mam pojecia co to znaczy z rzeczywistosci ... ile cm :/

druga sprawa, dzieci nasze urodza sie w sierpniu, co oznacza ze w zime przesiada sie do spacerowek? bo jaka gondola jest na tyle duza zeby pomiescic 7-8miesieczne "ubrane" dziecko - do wiosny...

poza tym co to za interes sama gondola (3w1) za 500zl ktora ma sluzyc tylko 3-4miesiace, ogladam te wozki i zastanawiam sie kto je produkuje- bezdzietny facet czy feministka z pedofobia ... serio

u mnie lato trwa do konca pazdziernika- nawet dluzej- do polowy listopada jest ponad 20*C sierpien/wrzesien ok 30-35*C... myslalam zeby wziac 2w1 spacerowke i fotelik bo raczej wiecej niz 2h spaceru w taki upal nie bedziemy planowac (zawsze mozna wziasc chuste zeby zmienic pozycje- choc myslalam tez pod katem pocenia sie i cyrkulacji powietrza ze w foteliku nie bedzie tak "przewiewnie" jak w gondoli...
a potem jak zacznie sie zimno robic bedzie juz na tyle duze (ok 4mies) zeby moglobyc w spiworku i w spacerowce?

czym moje myslenie w ogole ma sens?




ps dodam ze narazie mam winde, a potem u tesciow domek na wsi, plaza piaszczysta i las zaraz obok
- po złożeniu (dxsxw): 96x66x35cm - spacerówka: 11,5kg
- gondola (dxsxw): 73x32x21cm - wózek głęboki: 13,5kg

 
Ostatnia edycja:
Iza wydaje mi się że 4 miesiące to za wcześnie na spacerówkę,myślę że gondole warto zakupić,moja mała miała 4 miesiące jak było lato i czasem woziłam ją w foteliku ale bardzo się pociła a w gondoli miała o wile więcej miejsca i można jej było zmieniać pozycję.A mała jeżdziła w gondoli do 9 miesiąca.
 
Moim zdaniem wożenie 4 miesięcznego dziecka w spacerówce to zdecydowanie za wcześnie.... ale kazdy robi jak uważa... ja do spacerówki się przerzuciłam dopiero koło 10 miesiąca, amoze nawet póżniej i całą zimę przejeździliśy w gondoli (a synek z maja):tak:
 
IzaV
ja tez czytałam sto for przed kupnem i naczytałam sie tego typu spraw. Mamusie sie zarzekały że trzeba zime przejeździć gondolą... a de facto 4 mce miały dzieciaki i lądowały w spacerówce. Moja Emi na przykład w wieku 4 m-cy nie lubiła juz leżeć i skutecznie sie w gondoli przekręcała i zaczynała siadać i nie było mowy o gondoli...zima nie zima i... przesiadłyśmy sie do spacerówki... Mamusie poradzą Ci że za wcześnie, a może sie okazać że bedziesz miała dzidzia który będzie chciał oglądać świat i przecież go do gondoli nie wsadzisz na siłę...
 
ja nie mam problemu z wnoszeniem wózka, bo mieszkamy w domku i nawet z 2 schodków nie muszę wózka znosić, bo jak coś to wyjeżdżam przez garaż.
mi nie zależało na lekkim wózku, tylko na "miekkim" zawieszeniu.
Ja mam ROAN MArita - chociaz strasznie mi sie nie podoba, ale na moje warunki jest rewelacja. Po miescie nim nie jeżdzę więc sie nie wypowiem jak się sprawdza.
Elegancki wózek głęboko spacerowy Marita Roan - sklep dla dzieci – 2o2.pl
PLUSY: 1. mój mąż jak był mały to tesciowe dwa wózki przy nim rozkołysali od bujania prawie całą dobę - więc dla mnie wózek musiał się bujać 2. mieszkamy poza miasem i często robimy wycieczki do lasu (oddalony ok.500m od domu) i sprawdza sie rewelacyjnie 3. pompowane koła - jeszcze mi sie nie przebiły ;) 4. synek urodził sie w lipcu i do lutego/marca przejeździł w gondoli w kombinezonie,ze śpiworkiem i grubym kocem, bo wychodziłam z nim nawet przy -15 stopniach - więc gondola jest chyba największa dostępna na rynku 80 lub nieco więcej cm 4. spacerówka służy nam do dziś, teraz też synek w kombinezonie + gruby kocyk i może sie swobodnie ruszać :)
MiNUSY: 1. brak skrętnych kól 2. ciężki wózek 3. głośno składająca sie budka 4. ciężko zmieścić do bagażnika 5. wygląda koszmarnie ;) szczególnie spacerówka, ale z nia nigdzie nie jeżdze/chodze tylko przy domu wię caje rade ;) 6. żadnego fotelika samochodowego nie da się wpiąc w stelaż wózka, tylko ichniejszy czyli Roan, który nie jest wg mnie bezpieczny.

a na wiosnę jak chciałam gdzieś jechać to kupiłam super spacerówkę-parasolkę Inglesina Trip i warto była za niadac prawie 800 zł
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=662

Zajmuje mało miejsca i ma extra daszek roskładany prawie do barierki. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale taki duzy daszek ma tez Milly Mally Rider i jest dużo tańszy
WOZEK SPACEROWY MILLY MALLY RIDER 2012 RAIDER
 
IzaV
ja tez czytałam sto for przed kupnem i naczytałam sie tego typu spraw. Mamusie sie zarzekały że trzeba zime przejeździć gondolą... a de facto 4 mce miały dzieciaki i lądowały w spacerówce. Moja Emi na przykład w wieku 4 m-cy nie lubiła juz leżeć i skutecznie sie w gondoli przekręcała i zaczynała siadać i nie było mowy o gondoli...zima nie zima i... przesiadłyśmy sie do spacerówki... Mamusie poradzą Ci że za wcześnie, a może sie okazać że bedziesz miała dzidzia który będzie chciał oglądać świat i przecież go do gondoli nie wsadzisz na siłę...

Dlatego pisałam o takim udogodnieniu, które mma moja gondolka z podnoszonym zagłówkiem, aby dziecko mogło w gondoli siedzieć i wszystko widzieć:-) ale przyznaję, że temperament dziecka ma tu duże znaczenie... mojemu to pasowało:tak:
 
Ogladalam gondole i one sa strasznie ciężkie... A ja pewnie jeszcze do końca roku będę tu mieszkać i o ile mam windę, o tyle z domu na miasto,na plaże czy zakupy mam z górki i bardzo pod górkę...prawie 1km takiego marszu :/ lekka duża gondola... Z ręcznym hamulcem..istnieje takie cudo?
 
reklama
A spacerowki z rogami miałam okazje przetestować i nie lubię... Czyli co najlepiej zrobić....kupić gondola używana(jak się da z fotelikami), i na wiosnę kupić spacerowke/fotelik... Tak?
 
Do góry