reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych bąbelków

Witajcie swiezutkie mamusie!Buziaczki dla was i waszych brzdacy!Ja tez uzywalam kapusty trzeba schlodzic i lekko zgnie sc lub widelcem nakluc(chodzi o sok),i masujcie ile sie da ,jesli ktoras ma nawal(za dzo)starajcie sie nie sciagac strasznie czesto bo faktycznie produkuje sie wiecej,ale jak macie malo to starajcie sie przede wszystkim przykladac smyka jak najczesciej
 
reklama
Dzagud u mnie też nocka była niezła ....Zuzia postanowiła nie spać do 1-wszej - oczy max otwarte i cały czas przy cycku (i żeby jeszcze jadła, o nie ! ona słodko trzymała go sobie w buzi i spała,a jak tylko wyjęłam to wrzask....). Zasnęła o 1wszej i pobudka o 4ej......:-(
 
Luka u mnie to normalka ze mala sie budzi w nocy co 2 godziny. Normalnie chyba na zegarek wbudowany bo co do minuty. A ja tak bym chciala by pospala po 4-5 godzin:tak::tak::tak:
 
jak byłam w szpitalu i waga leciała w dół, budziłam małego co 2 godziny (co graniczyło z cudem, bo nie bardzo chciał się budzić) żeby go nakarmić, a teraz dużo bym dała żeby dłużej pospał;-) najlepiej jest po kąpaniu - jedzonko i lulu jakieś 3 godzinki i podobnie po południu
 
Kochasek moja mala tez w szpitalu spala jak susel i budzic ja musialam natomiast teraz budzik ma wmontowany i co dwie godziny w nocy daje znac. Podobno jednak lepiej jest karmic dluzej a zadziej w nocy, tak mi pielegniarka mowila jak sie pytalam. Podobno jak dziecko nie do konca oprozni jednego cyca to nie wypije "cennego" mleka co jest na koncowce, podobno to mleko ma wieceij tluszczu i dziecko po nim dluzej spi. jednak moja mala w nocy pije po 10 min gora 15 a w dzien 25 min wiec nie wiem dlaczego tak jest.
 
Ja karmilam tylko 5 min .doslownie i balam sie ze mloda nie dojada....Wiec polozna podpowiedziala zeby wypozyczyc wage(u nas mozna np.w aptekach) i wazyc przed i po karmieniu wtedy dokladnie wiedzialam ile mloda wypijala...no i w sumie wypijala tyle ile powinna,czasami mniej...ale zawsze w sumie sie najadala...A wszpitalu tez sapala jak susel,ale co sie dziwic jak dziecko po porodzie wykonczone...:dull:
 
zastanawiam sie dziewczyny kiedy nasze maluchy zaczna przesypiac tak po 5 godzin, ze w nocy bedziemy tylko raz musialy wstac. Patrycja kiedy to bylo u ciebie?
 
Coz nie pociesze cie za bardzo Monia...U nas do dzis nie ma przespanych nocy...Potrafi od 2-5 razy sie obudzic....Chociaz ostatnie czasy chdzimy do niej max dwa-trzy razy...czasami tylko raz...:rofl2:
 
To ja was pocieszę, bo mój po kąpieli tyle śpi :-)
Kąpiemy go około 21, później jedzenie i śpanie do 1-2 w nocy, a później to różnie bywa dziś na przykład na następne karmienie obudził się o 6.30 więc jestem super wyspana :-D
 
reklama
u nas po kąpaniu jest spokój na jakieś 3 godzinki, potem już różnie. dzisiaj było co godzinę - dwie. Monia ja jestem za tym, żeby było dłużej a rzadziej w nocy, ale jak przekonać do tego maluszka, który zasypia?
 
Do góry