reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska naszych dzieciaczków :)

reklama
Moniczko, to ja bym też poprosiła, bo jest juz więcej składników, a nie chcę robić na oko (bo kiedyś też tak robiłam i przedobrzyłam), bo sie o mała boję, bo kupka była po mojej zupce brzydka, a chce zrobić raz a porządnie.
 
Wklej proszę....ale myslisz ze za duzo dałam tego masła?:shocked2:
Ty jak robilas za pierwszym razem to bylo dobrze przy tych proporcjach?
 
A oto przepis:

8 małych ziemniaków
2 marchewki średniej wielkości lub 1 ogromna
1 mała pietruszki
2 kostki kabaczka (kostka 4*4 cm)
3 listki selera
1 jabłko

3 małe gronka brokuły
¼ średniego buraka
pół pomidora bez nasion i skórki
200g piersi z kurczaka
2 łyżeczki masła śmietankowego
1,5l wody, w której gotowały się warzywa
1-5 łyżek kleiku ryżowego (w zależność od gęstości na oko przed podaniem)

1 miarka mleka następnego ja daje Babilon przed podaniem + 30 ml wody, w której to rozmieszamy


Warzywa umyć, oskrobać i pokroić w kostkę. Następnie wrzucić do wrzątku i gotować ok 15-20 min następnie dołożyć jabłko, brokułę, pomidora i gotować jeszcze 5min. Zmiksować . Osobno ugotować pierś kurczaka pokroją w kostkę, a następnie odcedzić i wrzucić do warzyw zmiksowanych. Zmiksować. Następnie dodać masło wymieszać i zagotować. Przełożyć do buteleczek po soczkach albo po koncentracie pomidorowym (słoiczki muszą być wyparzone). Następnie włożyć słoiczki do garnka zalać wodą do szyjki pod pokrywką. Garnek przykryć i gotować do wrzenia i chwile we wrzątku. Następnie wyjąć denkiem do góry i postawić do ostygnięcia. Można włożyć do lodówki i przechowywać parę dni. Przed podanie przelać ilość, jaka zje dziecko dodać rozpuszczone mleko, podgrzać do odpowiedniej temp. i dodać kleik ryżowy do gęstości jak się chce. Z tego przepisu, co jest podany wychodzi 11 buteleczek 175 ml po soczkach bobo frut zależności od ilości wody dodanej do gotowania warzyw i to spokojnie stoi w lodowce tylko musi być dobrze zawekowane tzn. przy otwarciu słychać pykniecie :-D. GOTOWE!!! SMACZNEGO!!!

Sorry ze tak długo to wklejałam ale musiałam usśpić małego szantażyste:-D
 
Dla 6 i 7 miesięczniaków:

Powyżej 6. miesiąca
Pasta Jajeczna

  • 1/2 ugotowanego żółtka
  • 100ml wody
  • 2 łyżki stołowe Misiowy Ogródek purée ryżowe z ziemniakami i dynią
Ugotowane żółtko włóż do czystej wyparzonej miseczki i rozetrzyj na gładką masę. Dolej ostudzoną wodę. Wsyp purée ryżowe i dokładnie wymieszaj.
Szpinak z jajkiem

  • 1/2 ugotowanego żółtka
  • szpinak (może być mrożony)
  • 100ml wody
  • 2 łyżki stołowe Misiowy Ogródek purée ryżowe z ziemniakami i szpinakiem
Ugotuj szpinak do miękka, dodaj ugotowane żółtko i rozetrzyj na gładką masę. Wsyp purée ryżowe i dokładnie wymieszaj.
Krem kabaczkowy

  • kabaczek (ok. 100g)
  • 120 ml wody
  • 1,5 łyżki stołowej Misiowy Ogródek purée ryżowe z ziemniakami i dynią
  • 1 łyżka oliwy z oliwek
  • koperek
Kabaczek obierz ze skórki, wydrąż miąższ, zetrzyj na tarce, a następnie wraz z posiekanym koperkiem ugotuj w wodzie na małym ogniu na konsystencję miękkiej papki.
Dodaj purée ryżowe i dokładnie wymieszaj. Możesz do smaku dodać oliwę.
Pulpeciki

  • 150 g miesa z indyka
  • 2 łyżki Misiowy Ogródek purée ryżowe z groszkiem i marchewką
  • 5 łyżek mleka modyfikowanego Nestle Nan 2
  • 1 łyżeczka oliwy z oliwek
  • koperek do smaku
Mięso ugotuj i zmiel. Połącz z purée ryżowe. Przygotuj mleko modyfikowane Nan 2 wg proporcji podanych na opakowaniu i dodaj do mięsa wraz z posiekanym koperkiem. Składniki wymieszaj uformuj pulpeciki i gotuj 3-5 minut we wrzątku z dodatkiem oliwy z oliwek lub na parze.
Zupka szpinakowa z kurczakiem

  • 1 marchewka
  • 1/2 pietruszki
  • szpinak (może być mrożony)
  • 150 ml wody
  • 50g ugotowanego kurczaka
  • 2-3 łyżki Misiowy Ogródek purée ryżowe z ziemniakami i szpinakiem
Obierz marchewkę i pietruszkę, pokrój na drobne kawałki i następnie gotuj wraz ze szpinakiem na małym ogniu aż do uzyskania konsystencji miękkiej papki. Ugotuj mięso kurczaka i przepuść przez maszynkę do mięsa lub rozdrobnij mikserem. Połącz z warzywami i dokładnie wymieszaj z purée ryżowym.
Lane kluski ze szpinakiem

  • 50 ml wody
  • 2 płaskie łyżki Misiowy Ogródek purée ryżowe z ziemniakami i szpinakiem
  • 2 płaskie łyżki maki bezglutenowej z PPK*
  • ew. szczypta soli
Purée ryżowe rozmieszaj z wodą, dodaj mąkę i starannie wymieszaj. W małym garnuszku zagotuj wodę osoloną do smaku.
Wlewaj kluski na wrzącą wodę cienkim strumieniem, co jakiś czas mieszając. Gotuj 1-2 minuty. Wylej na sitko. Przed podaniem dziecku niech trochę ostygną.

Budyń szpinakowy

  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej
  • 2-3 łyżki Misiowy Ogródek purée ryżowe z ziemniakami i szpinakiem
  • 150 ml wody
Zagotuj wodę. Dodaj mąkę ziemniaczaną wymieszaną z 1-2 łyżkami przegotowanej wody. Gotuj aż zgęstnieje. Odstaw na 15 minut. Wymieszaj dokładnie z Purée. Podawaj na zimno.
Ilość mąki ziemniaczanej może być różna w zależności od tego czy dziecko woli budyń mniej lub bardziej gęsty.
 
ojej ale wy urozmaicone zupki robicie:tak:az wstyd sie przyznac ale u nas przewaga marchewki i kartofelka,mieso musze przemycac a kalafiorek i brokulka to tylko pyci pyci bo nie smakuje:szok:marchewkowo musi byc to wtedy zje .... buraczka kupie moze posmakuje...a ja daje oliwke i tez tak na oko... i czasem zeby bylo bardziej syte platki nie wiem jak si po polsku nazywaja owsiane chyba ...a takich misiowych ogrudkow tu nie ma:-(zakupie sobie w pl..
 
reklama
Eeeeee no MADZIALLENKO - superowe te przepisy:tak::tak::tak:
Ja poki co kupilam troche sloiczkow po 6 m-cu........bo mały ma zmienne humory i preferencje.......ale pewnie za jakis czas tez cos wyprobuje z tych przepisow:tak:
 
Do góry