reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kto ma przepisy dla alergika??

reklama
A ja jeszcze znam taką stronkę:

http://www.wyprawka.pl

Fajnie tam jest wszystko podzielone na przepisy bez mleka czy bez glutenu :) Tylko jedna rzecz mnie dziwi, skąd w przepisach dla dzieci z alergią na mleko znajduje się jajko .....

Smacznego maluchy :)
 
ja może nie przepis, ale stwierdziałm że bardzo ciekawy artykuł i może nie wszystkie mamy sobie zdają z tego sprawę, ze zelki mozna małemu alergikowi podawać, a czasami nie wiadomo czym małemu sprawić przyjemność, co dac słodkiego :) zresztą interesująco napisane, to pozwalam sobie przekleić :D

Bezglutenowe słodycze dla alergików

Wszystkie produkty MAOAM oraz pianki HARIBO są bezpieczne dla dzieci chorujących na celiakię. Słodycze nie zawierają glutenu, a więc substancji wywołującej tą alergię pokarmową. Dzięki temu dają radość wszystkim dzieciom!

W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost alergii, zwłaszcza wśród dzieci. Problem ten dotyczy niemal 30 procent populacji dziecięcej. Najgroźniejszymi, głównie ze względu na późne wykrywanie, są alergie pokarmowe. Z przeprowadzonych badań wynika, że najczęściej uczulającą substancją jest gluten. Osoby nie tolerujące glutenu, czyli białka zawartego w otoczkach zbóż - pszenicy, żyta, jęczmienia i owsa - cierpią na celiakię. Aby osłodzić im życie pianki Haribo i słodycze MAOAM są produkowane z najwyższej jakości składników wolnych od glutenu.

„Alergia na gluten, jest szczególnie uciążliwa dla najmłodszych. Powoduje, że dzieci muszą przestrzegać specjalnej i bardzo dokuczliwej diety.” – powiedziała Beata Falińska -Zubko, Marketing Manager w HARIBO Sp. z o.o, która dodała: „MAOAM i HARIBO pragną dawać dzieciom radość jaką niosą słodycze. Dlatego w produkcji gum i cukierków rozpuszczalnych oraz pianek używamy wyłącznie składników wolnych od glutenu. Słodycze MAOAM i pianki HARIBO są bezpieczne dla wszystkich „Celiaków!”.

MAOAM w swojej ofercie posiada następujące produkty: „Mao Mix”, „Kracher”, „Stripes”, „Kostka Maoam”. Wszystkie są wolne od glutenu.

Pianki HARIBO dostępne na polskim rynku to „Mallow Mania” i „Flowers”. Oba produkty są bezglutenowe.

Więcej informacji o produktach znajduje się na Maoam
 
Dzisiaj zrobiłam zakupy na stronie firmy Glutenex ..:: GLUTENEX ::.. (makarony, ciasteczka) W necie można też zajrzeć na strony ze zdrową żywnością. Można coś kupić lub "ukraść" parę pomysłów na dania dla maluchów. Ja spisałam sobie składniki sosów, past itp. i teraz spróbuję sama coś ugotować.
 
Cześć wam mam o8/5 miesięczną córę i nie wiem już co jej robić jak macie jakieś pomysły to prześlijcie mi je na ten adres kartym@wp.pl z góóóóry dziękuję.:-)
 
Witam Was drogie mamusie:)
Jestem na forum po raz pierwszy, jak widzę nie tylko ja szukam przepisów na dania dla mojej córeczki. Skaza wyszła u niej już w 3 m-cu. Nie mam już pomysłów na to co mogłaby zjeść. Ma teraz 15 m-cy, do niedawna myślałam, że powoli z tego wychodzimy, ale znów pojawiły się plamy. Bardzo proszę, podeślijcie swoje przepisy:)

pozdrawiam:)

adria7@wp.pl
 
reklama
WITAM WSZYSTKIE MAMY MALYCH ALERGIKOW,moj 5 miesieczny smyk ma rowniez AZS :zawstydzona/y:i mam problem,mały bardzo lubi jesc z łyzeczki i od 3 miesiaca podaje mu NYTRAMIGEN,ale dziewczyny POMOCY!!!podajcie mi jakies przepisy dle 5 miesiecznych dzieciaczkow,zapomniałam dodac ze maly kest uczulony prawdopodobnie na jabłko i marchew,całuje goraco.Moj meil; martusiagal@wp.pl
 
Do góry