reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze maluszki, jak do nich mówimy:)

U nas jest:
Mynia, Mynuna, Emiś, Gwiazda, Gwiazdeczka, Kurczak, Myszka, Niunia.
A jak nas wkurzy to... Mała Franca ;) a dziś jak darła się w nocy to mąż powiedział na nią "ta mała Torba" i poszedł ją bujać :)
 
reklama
hehe ;D

Ciagle inaczej sie jakos powie np jeszcze czesto mowie Alinek (okrąglinek), niunius, rybulka, skarbek, dziabąg itp...itd :laugh:
 
a ja mówię na Zosine nóżki-nóżki piętuszki, a jak kopie to mówię kopu kopu kopareczka (to jeszcze z czasów ciąży:))
 
o wlasnie! My tez czesto mowimy na Alunie Ksiezniczka, Krolewna, Mala lub Mloda. O i jeszcze mi sie przypomnialo: fikacz, kopacz jak macha pytkami ;)
 
ja do swojej wołam Natala albo smerfete(często jest ubrana na niebiesko) czasem rzyce perełko a mąz skoleji uparł sie i wo ła albo Nati albo Nadia.
a teściowie to brak słów co wymyslają ;D ;D
moi rodzice wołają skolei dziedziczka.

a słyszałyście o tym ze do dzieci nie powinno sie zdrabniac ani zplaszczas brzmienia słów bo to moze miec pózniej wpływ na ich wymowe??
ponoc tak sie osłuchują ja staram sie tego pilnowac ale cieżko jest ciągle mówic twardo.
 
slyszalam... :mad:

zapomnialam napisac...mezus mi przypomnial hiohi ze mowimy tez CZAJNIK....hehe bo tak czai wszedzie....jak to byczek:)
 
reklama
Ja słyszałam, żeby nie zmieniać wymowy na błędną, ale zdrabniać można, bo niby jak mamy mówić: "Polu, Alicjo, Natalio... proszę nie wierzgać nogami, bo to utrudnia zmianę pieluchy ;D ;D ;D"
 
Do góry