reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja naszych maluszków

a ja wierna nivea,
do kąpieli mam żel do mycia ciała i włosów 2w1
po kąpieli smaruje ją całą kremem zwykłym pielęgnacyjnym,,, a robie to bo krem stał bezużytecznie a okazało sie ze Darusia lubi jaj jej go wmasowuje w nóżki i stopki,,, strasznie sie wycisza i uspokaja..
Do dupci krem p.odparzeniom ale nie zawsze.
a i krem z filtrem musze kupic na słońce
a i rano i wieczorem jej buzke kremem smaruje bo tak sie tarmosi łapkami po buzi ze często sie łuszczy ale tak troszki;-)
 
reklama
Ja tez do kapieli dodaje oilatum, a potem tylko delikatny balsam hypoalergiczny. A w ciagu dnia tylko wazelina na pupcie i dotad zadnych odparzen nie zanotowalysmy, choc w nocy praktycznie niuni nie przewijam (bo trzyma siuski do rana, ale wtedy to pielucha po jednym siusnieciu z kilo wazy;)):-)
 
A ja kapie w olejku OILATUM ale to dlatego ze Marcel baaaardzo dlugo mial sucha skore i dopiero niedawno zrobila mu sie fajniutka a po kapieli smaruje go oliwka JONSON & JONSON taka fioletowa bo ma super zapach, sama tez jej uzywam:-) A na pupe tylko sporadycznie bo odpukac jescze nie mielismy zadych problemow z odparzeniami, wiec daje mu tylko czasami.
No i ja tez w nocy juz nie przewijam, za to z rana pielucha taaaaaka ciezka ze szok:-)
 
My na początku kąpaliśmy małego w rumianku tylko albo w płynie dom kąpieli nivea z dodatkiem oliwki teraz kąpię kubę w płynie jonsona naturals taki zielony bardzo podoba mi się zapach i skórs jest bardzo dalikatne i dobrze nawilżona mamy też żel do mycia ciała z tej samej serii oliwkę mamy nivea a do twarzy krem nivea dla skóry wrażliwej na pupę stosujemy linomag maść a jak są jakieś problemy to sudokrem albo krem na odparzenia nivea.
 
u nas tez odstawione oilatum
teraz kupiłam to co Ty grzechotka - j&j naturals - i płyn kremowy do kąpieli i balsam do ciałka - potwierdzam - pięknie pachnie, super nawilża ;-) z nivea zadowolona jestem z puderku z cynkiem do pupki, kremu p/słonecznego i odzywczego szamponu do kudełków (nie polecam husteczek bo nas uczuliły i oliwki)
 
nam nie pasowały husteczki pampersa a cały czas używamy nivea soft and care

musze sobie włas=śnie dokupić balsam do ciała z tej serii naturals
 
a mi najbardziej podpasowały husteczki "dzidziuś" różowe ;-) są nawet bardziej nawilżone niż pampersy, te rumiankowe
no ale to w sumie zalezy od tego co się lubi ;-)
 
ja teraz myje w wodzie i uzywam mydelka bambino...i sie sprawdza na skorce malego bo dlugo mial bardzo sucha..zamierzam jednak kupic linomag do kapieli bo wiem, ze jest super (sprawdzalam na Nince :tak:)
po kapieli smaruje go kremem emolium
do pupy puder linomag,,,a firma bardzo mi odpowiada
husteczek roznych uzywalam, ale teraz najbardziej podpasowaly mi babydream
 
No więc jeśli chodzi o pielęgnacje u nas to tak:
Do kąpieli używam płynu bądź żelu do mycia ciała i włosów.
Zazwyczaj były to kosmetyki nivea, ale w piątek kupiłam Johnsona i jestem zadowolona. Płyn w żółtej butli z pompką.
Po kąpieli delikatny balsamik Ziaja.
Do przemywania buziaka płyn oczyszczający Mustella- REWELKA!
Do pupy alantan zabezpieczająco (nie przy każdej zmianie pieluszki).
W razie jak coś się dzieje to sudocrem.
Na słoneczko Ziaja z filtrem.
Chusteczki różne- Nivea Soft & Care, Bambino, a teraz kupiłam Johnsona. Zobaczymy jak one się sprawdzą bo jeszcze nie otworzyłam.
Pampersa używałam na początku ale drażni mnie ich zapach. Prócz tych kids & play.
One pachną ładnie.
 
reklama
Kupiłam nowe reklamowane pieluszki pampersa
Sleep&Play

Moja opinia- są bardzo fajne, cieniutkie, lekkie, pachną bo się nasączone rumiankiem. Ogólnie na prawdę mi pasują!

Ale jest jedna wada- Nie mają tych gumek w pasie.
Są takie jak trójki. Dodam że kupiłam 4 (7-18kg).
Cenowo są sporo tańsze bo kupowałam zwykłe zielone (chyba koło) 56szt za 42zł
A te 50szt za 32zł.
 
Do góry