reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PIERWSZE RUCHY MALUSZKA

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Mój maluch też już rozrabia. Jakieś 20 min po posiłku słysze jelitka i potem się zaczyna czasem jest to takie delikatne, czasem wyraźnie czuć a pare razy nawet zabolało bo to było nie mal rytmiczne kopanko. Coż jak będzie chłopak to chyba piłkarz - dziadek by się ucieszył, a jak dziewczynka to nie wiem co z niej wyrośnie hehehe
A tak wogóle na ostatniej fotce z usg to mi się niemal na 100%, że mój maluch ssał kciuka - bym wam pokazała i byście same oceniły, ale skaner mam padnięty a jak zrobie zdjęcie to raczej nie będzie widać wyraźnie.
 
w naszym kwietniowym watku galeria umiescilam wlasnie zdjecie robione aparatem a nie skanerem - nie zauwazylam pogorszenia jakosci :)
kosmi - sprawdz - moze tez nie bedzie zle ???
 
A ja jeszcze nic nie czuję :( A tak bym chciała

No ale w końcu opóźniona jestem w stosunku do niektórych o cały miesiąc.
Nie poddam się jednak i cierpliwie będę czekać :)

Joaśka
 
Masz rację Asiu, nie przejmuj się przyjdzie kolej i na Ciebie. Za to jak my już będziemy przemęczone opieką nad dzidzią to Ty jeszcze będziesz cieszyła się ruchami maluszka. Wtedy my Ci pozazdrościmy.
Kosmi mój mały kosmita też ssał kciuka i widziały to aż trzy osoby: ja, moja siostra i pani doktor. Dlatego, Kosmi, wierzę Ci.
 
Ja pierwsze podejrzenia, że sobie ktoś basen z mojego brzucha urządził miałam na początku 14 tygodnia, a teraz po kilku dniach, gdy wiem jak "słuchać" brzuszka mam już niemal pewność, że to mały lokator :) Myślę, że i ty Joasiu wkrótce poczujesz :)
 
Ja jeszcze wyraznych kopniakow nie czuje. Czuje natomiast i wiem kiedy dzidzius sie wierci i rusza - moj maz potwierdza to po badaniu "uszkowym" (przyklada ucho do brzucha i nasluchuje chlupania) Czasem czuje ze dzidzi daje ostro czadu, wtedy sie klade na chwilke i maluszek sie uspokaja.
Joaśu nie przejmuj sie ja tez dlugo nie rozpoznawalam ruchow, dopiero jak maz zaczal "nasluchiwanie" i raz mowil "o rusza sie", innym razem "ale daje czadu", a jeszcze kiedy indziej "spi" nauczylam sie rozpoznawac kiedy to dzidzius sie rusza (wczesniej myslalam ze to w jelitach mi sie przewraca)
 
Jeszcze trochę i mężowi ucho do brzucha przykleję na stałe ;p
Ale spokojnie, narazie się nie martwię, tylko już bym chciała czuć :)

Joaśka
 
Asiu, spokojnie, wszystko w swoim czasie, jeszcze kopniaki maluszka Ci się znudzą.
Mój brzdąc już rusza się dość intensywie, albo jest już bardzo duży. Wiesz między naszymi dzieciaczkami może być różnica w wielkości nawet 10 cm - to bardzo dużo. Teraz Twoje maleństwo intensywnie rośnie i niedługo nie będzie się mięścić w Twoim brzuszki i wtedy napewno poczujesz go.
Moje maleństwo strasznie ruszało się po grejpfrucie w sobotę wieczorem - myślałam, że nie usnę a dziś grzeczniutkie, pewnei jeszcze śpi.

 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry