reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

Dziewczyny, nie wiem czy któraś z was się orientuje ale ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która powiedziała mi, że w momencie kiedy idziemy na zwolnienie w ciąży to ZUS zapłaci nam 100% owszem, ale dopiero kiedy będziemy w 16tyg. ciąży. Do 16tyg. ciąży płacą podobno 80% świadczeń. Słyszałyście coś o tym ??
 
reklama
to nie jest prawda. bo co z ciążami zagrożonymi?

na zwolnieniu lekarskim nie jest napisany powód zwolnienia, np: 5 tydzień ciąży- ciąża bardzo zagrożona...

więc raczej nie sądzę, że to prawda.

po za tym, ciąża to nie choroba. ja wiem, że niektóre z nas na prawdę dobrze ją znoszą i mogą chodzić w ciąży do pracy i "góry przenosić", ale są też takie mamuśki, które mają mniej szczęścia i niestety mają mdłości i inne...
 
o to jest co znalazłam na stronie zusu

"Od 1 stycznia 2009 r. kobiety ubezpieczone, których niezdolność do pracy wypadła w trakcie okresu ciąży nabrały prawa do zasiłku chorobowego przez okres do 270 dni. Odpowiedzi dotyczące 182 dni są już raczej nieaktualne, bo 270 dni = 9 miesięcy i wystarcza na całą, nawet zagrożoną od samego początku ciążę. Wreszcie zmieniono fikcję dotyczącą świadczenia rehabilitacyjnego.
Zasiłek chorobowy przysługuje w wysokości 100% podstawy wymiaru"

plus: jeśli masz zwolnienie od leparza internisty, bo np jesteś przeziębiona (a nie z powodu źle znoszonej ciąży) to te zwolnienie również jest 100% płatne.
 
Na zwolnieniu są oznaczenia, kody chorób. Tak samo jak jest tam rubryka czy zwolnienie jest leżące czy można chodzić (tu akurat są cyfry 1 i 2). Tak więc jak będziesz miała zwolnienie w ręku to się przypatrz. :)
 
Dzięki dziewczyny, mi właśnie też wydawało się to dziwne bo co właśnie jeśli ciąża jest zagrożona od początku. Ale teraz już mam pewność :blink:
 
reklama
Dziewczyny, nie wiem czy któraś z was się orientuje ale ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która powiedziała mi, że w momencie kiedy idziemy na zwolnienie w ciąży to ZUS zapłaci nam 100% owszem, ale dopiero kiedy będziemy w 16tyg. ciąży. Do 16tyg. ciąży płacą podobno 80% świadczeń. Słyszałyście coś o tym ??
Jestem na zwolnieniu od 6 tc, płacone mam normalnie 100% :-)
 
Do góry