reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych maluszkow

reklama
mamusia - dziękuję! jestem szczęśliwa, bo nawet na siatce centylowej dla dzieci urodzonych o czasie się mieści:-)między 3 a 5 centylem, ale jest:-) a na naszej, wcześniaczej - aż na 75 - to bardzo ładnie;
 
Dziewczyny, mój się jeszcze nie uśmiecha a ma już ponad 6 tyg... BYliśmy dzisiaj na pomiarach i główka w 10 centylu tylko... :( Waży 5100 wg wagi p. doktor (wg naszej 5300)
 
My w piątek idziemy na ważenie i się okaże ile mała ma do nadrobienia, bo na razie tak sobie nabiera ciałka.
A te reakcje świadome dzidziolka też mnie zastanawia kiedy nastąpią, nawet mężuś mnie wczoraj pytał kiedy Hania coś będzie kumać i nas rozpoznawać itp.

Andariel gratulacje dla Adasia, ważne że wszytsko idzie w dobrym kierunku po waszych długich bojach:tak:
 
dziewczyny a ile ml jedza wasze maluszki? Moj ma dopiero tydzien a juz od 3 dni jje 100ml i mam wrazenie, ze zjadlby jeszcze wiecej gdybym mu dala. Myslicie, ze to nie za duzo dla takiego malego rzoladeczka???
 
mi na bebilonie pisze ze 1 mc na MM dziecko je ok 90-120 ml. u nas młody w dzien zjada ok 80-100 a w nocy 120 -130 wali i wtedy śpi ok 5 godzin :-)
 
To moja zjadałaby tyle ile bym jej tylko dała... jakby butelka miąła 250ml i bylo pełna ona by to wypiła... potem oczywiście jak za duzo wypija ryczy, drze się i potem chlusta tym mlekiem i nadmiar oddaje, ale nie chce oddac butli poki jej nie opróżni, więc muszę jej pilnowac... bo na jej wiek około 80 ml jest spoczi i położna też mówi, że 80ml jest odpowiednia wartością dla małej.. każdy nadmiar potem ją bardzo męczy :(
 
U nas nie wiem ile zajada, bo cyckowa, ale jak wczoraj na nockę zrobiliśmy buteleczkę 90ml, to w sumie zostało moze z 10ml jak skończyła...a jak pięknie spałą 6 h.....rany...a mnie cycki wcale nie nabierały pokarmu,zjadła z obu i za 2 godzinki chciała znowu.....dostała to co ściągnęłam po wieczornym karmieniu (czyli to co nie zjadła a miałaby zjeść)ale tego było 60ml z obu cycków, które wydoiłam na maxa....

a dziś cyckała od 9:00do 10:30, poźniej przerwa na lekarza, od którego wyszliśmy o 11:30 i juz pruła buźkę na jedzonko...wróciliśmy do domku tak koło 12 i ciagnela oba cycki znowu 1,5 godziny, poźnije pól godziny leżenia i rozglądania się i znowu wyjec na mleko - o 14 zjadła co jeszcze było w cyckach i teraz śpi od 40 minut...

Ale po ważeniu u pani doktor małą waży 3680g....czyli w prawie 2 tygodnie 570g przybyła na cycku...i pani doktor pochwaliła nas i podkreślała jaka to radość dla mnie ze tak mogę mała karmić, a ja mina na kwintę - radość średnia z cyckiem na wierzchu 3/4 dnia..
Poza tym u nas wszystko ok, chociaż ta doktorka to taka moja niezbyt ulubiona i mało kompetentna moim zdaniem, ale cóż, u nas trudno o dobrego lekarza...ważne, że żółtaczki nie ma, osłuchowo ok, ciemnionko w dobrym rozmiarze, dostaliśmy skierowanie na bioderka, i receptę na witaminę D, mamy podawać po 3 tygodniu, aczkolwiek jakoś dziwnie tak zamotała, że już sama nie wiem..jak u was z tą witamina D ?????
 
Kurde jak Was tak podczytuje że dajecie butle i dzieciątko śpi 6 godzin to sama mam ochotę tak zrobić np.na noc. Ale z drugiej strony to te kolki które męczą dzieciątka to też mogą być spowodowane mieszanką mleka naszego i sztucznego i sama nie wiem co zobić:eek:

Jeśli chodzi o witamine D to będę ja podawać od 4 tygodnia,ale jeszcze zapytam się jutro położnej,
 
reklama
Mysia - moja ostatnio tez by tylko cyca ciagnęła ale prześpi max 3 g w nocy jeśli chodzi o witaminę to ja podaję KiD od 8 doby bo mam tak w zaleceniach ze szpitala i z przychodni
 
Do góry