reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen i spanie

reklama
wczoraj Oliwka przespała 3h w dzień non stop szok!! ale za to jaka niedobra sie zrobiła tylko na rączkach by chciała dobrze ze chociaż w nocy śpi bo chyba bym zwątpiła i uciekła jak najszybciej do pracy
 
Karolinka dwa tygodnie temu przestała spać w dzień całkowicie, nawet na spacerku już nie śpi:szok: . Rano pobudka między 7 a 8.30 i dopiero wieczorem zasypia o 20. Za to w nocy śpi super, bo nawet 8-9 godzin bez przerwy na jedzonko. Czy ktoś też tak ma, czy to normalne? Czy może powinnam jakoś zmusić ją do spania w dzień :eek:
 
U mnie takie dni ze Wojtek nie spi wcale w dzień zdarzaja sie rzadko, ale w nocy niestety budzi sie jeszcze o 23, 2, 5 i jest to normalne w jego wieku dzisiaj przeczytałam w jakiejs gazecie o dzieciach, ze dzieciaczki przesypiaja cała noc dopiero około 7 miesiaca. Ale może twoja dzidzia nie ma regularnego trybu spedzania czasu, tzn zmienne pory karmienia chodzenia spać itd u mnie raczej wszystko odbywa sie o stałych porach i najpózniej o 19 30 Wojtek już spi.
 
Staram się wszystko robić o stałych porach, do tej pory Karolinka w dzień spała o 11 zazwyczaj 1-2 godzinki i później o 15 na spacerku około 40 minut, kąpiel zawsze o 18,30 potem jedzonko i o 20 Karolcia już spi, ale od 2 tygodni nie chce spać w dzień w ogóle :baffled: , nie wiem czym to może być spowodowane, ale nie da się jej w żaden sposób przekonać nawet do jednej drzemki:confused:
 
Agnes mój mały jak skończył miesiąc przestał kompletnie spać w dzień, a wcześniej spał gdzie popadło. Zmiana o 360 stopni - najgorsze było to że nie wiedziałam jak go usypiac bo wcześniej zasypiał sam. Trwało to ok 2 tygodni. Próbowałam go uśpić a kończyło się to 2 godzinnym maratonem na rękach .... i nic . Po 2 tygodniach zaczeły się mu na nowo normowac drzemki, teraz śpi 4 razy po 30minutek. Moja rada - obserwuj małą bo może dawać ci jakies znaki do spania, i wtedy ja usypiaj. A jesli nie będzie spac i nie jest marudna to może " tak kombinuje "... jak junior nie spał w dzień, każdy mi mówił "ciesz się że przesypia Ci noce - niektóre dzieci śpią cały dzień a w nocy nie". Więc na razie się wyluzuj, obserwuj, reaguj, jesli nic się nie zmieni w ciagu 2 tyg będziemy myśleć co dalej:-)
 
Agnes moj Mati tez mial takie tygodnie ze w dzien nie chcial spac. teraz spi przed poludniem 2x40 min i czasem po poludniu, wczoraj niestety nie....
A w nocy pobudka stadard 23, 2,4, 6 i dzisiaj jeszcze 7 - cos mi sie wydaje ze go dziasla swedza bo caly zcas dotyka je plauszkami...chyba sie zaczelo..
Dziewczyny w co ubieracie maluszki na noc????
Ja w pajacyka, na to spiworek bez rekawkow i przykrywam kocykiem:))
 
Aniu76 u nas takie pobudki co godzine sa wtedy, gdy mala nie potrafi zrobic kupki. Dodam, że robi kupki tak 3 porzadne na dzien, i jak nie zrobi porzadnej wieczorem to od 4 kreci sie, i co jakis czas przebudza, az do zrobienia kupsztala.

A jezeli chodzi o ubranie na noc, to moja mała tez przeważnie spi w pajacyku, pod nim ma body z krótkim rekawem, a przykryta jest kołdrą cieplutka i jeszcze kocykiem. Wiem, ze to duzo, ale ona tak lubi:))tak jak mamusia:))) kocha ciepełko
 
Olusi ubieram taką cienką kosulkę, na to pajacyk, ładuję do śpiworka bez rękawów i jak kładę się spać to przykrywam jeszcze kocykiem polarowym ale to zależy od temperatury.
 
reklama
ell- u nas tez to chyba troche z kupka zwiazane te pobudki nad ranem, Mati z reguly robi kupke rano albo nawet dwie...
Tez wlasnie sie zastanawialam czy by nie zakaladac body z krotkim rekawkiem pod pajaca bo Mati zmarzlaczek jak mamusia....i moze mu tak za zimno...
A te pobudki nocne mnie wykanczaa, mam nadziej ze kolo 6 miesiaca bedzie sie budzil rzadziej albo chociaz raz w nocy..
 
Do góry