reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W co się bawić z dzieciaczkami?

Tygrysku W ksiazce "Przytulanki czyli wierszyki na dzieciece masazyki" znajdziesz wszystkie tego typu zabawy.

A co do sroczki inna wersje mowi maja babcia inna moja mama a jeszcze inna znam ja.
A to z tej ksiazki:
SROCZKA
Tu sorczka kaszkę ważyła
tu swoje dziecki karmiła
temu dała na łyżeczkę
temu na miseczce
temu na spodeczku
temu w garnuszeczku
temu nic nie dała
po jedzeniu poleciała

jeszcze inny wierszyk do masażu plecków

tu płynie rzeczka
tędy przeszła pani na szpileczkach
tu stąpały słonie
i biegały konie
wtem przemknęła szczypaweczka
zaświeciły dwa słoneczka
spadł drobniutki deszczyk
czy cię przeszedł dreszczyk

i kolejny wierszyk tez do masażu plecków
BOCIAN I SZPAK
A to było tak
bociana drapał szpak
a potem była zmiana
i szpak drapał bociana'
co wynika z tej zmiany
kto był bardziej podrapany
A było tez tak
bociana dziobał szpak
a potem była zmiana
i szpak dziobał bociana
potem były jeszcze trzy zmiany
ile razy szpak był dziobany
 
reklama
Oj Tygrysku nie bądz taka zasadnicza, przeciez to bylo prawie na temat:zawstydzona/y:

Moja ulubiona zabawa z paluszkami, melodia do "Panie Janie":

Panie kciuku, panie kciuku,
gdzie pan jest? [dotykamy i bawimy sie kciukiem maluszka)
Jak się pan dzis czuje?
- bardzo wam dziekuje,
- pierwszy paluszku witaj nam!
A gdzie jest pan wskazujący?
- jestem tu! [oczywiscie dotykamy teraz paluszek wskazujący]
- jak sie pan dzis czuje?
- bardzo wam dziekuje
- drugi paluszku witaj nam!

Potem spiewamy o paluszku środkowym, serdecznym i malutkim.
 
Moja siostrzenica Oliwka chodzila do "szkoły" Helen Doron, miala ze 3 latka wtedy, podłapala troche angielskich słówek i raz bylam na tych zajęciach z nią - narobiła mi obciachu. Dzieci akurat uczyły się słówka "brown" i mialy narysowac cos brazowego. Widze, ze Oliwia smaruje cos brazowa kredka ze skupiona minką i jestem z niej dumna. Lektorka pyta się dzieci co narysowały - jedno dziecko drzewko, drugie drogę, w koncu sie pyta "a ty Oliwko co narysowałaś?", a Oliwia z dumą "ja narysowałam kupę"...

carioca dzieci sa obledne:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
moja mama byla przedszkolanka i opowiadala mi mnostwo takich historii. przypominam sobie tylko jedna z nich: dzieci mialy narysowac cos na litere P. jedne rysowaly pociag, inne pomarancze... a jeden chlopczyk narysowal spodnie. moja mama sie go pyta "jak to? przeciez mialo byc na P a spodnie sa na S " a maly oburzony "prosze pani, to sa portki"!
hihihihi:-D:-D:-D:-D:-D
Carioca znamy to z Baby TV :D też się w to bawię z Kubalką
A co to za program baby TV? Ja takiego nie mam:baffled:
 
wiem wiem że ta nauka zabawą i super pomysł muszę tylko kupić blok i sama zrobię takie kartoniki z wyrazami i zaczne "uczyć" i małą i dużego no i dzięki za wierszyki już małej dziś wierszykowałam super
 
Nuska my mamy Cyfrowy Polsat i na tej platformie jest taki program :-) serio stacja świetna skierowana właśnie dla takich dzieci jak Nasze i nieco starsze. Mnóstwo piosenek, zabaw rozwijających mózg, wyobraźnie itp.... "Bystry Maluch", "Mały Ludwiczek"---gdzie leci muzyka klasyczna. Jak możecie to poszukajcie sobie tego programu bo to rewelacja!!!! U Nas non stop leci ten program, hmmm no może przesadzam nie non stop, ale bardzo często kiedy sie bawimy to w tle leci muzyczka.
 
reklama
Do góry