reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga maleństw Styczeń

mozna zrobic ale one są raczej mało miarodajne. my robiłysmy badanie krwi po kątem skazy i tam coś wyszło nie tak.zresztą po Ewce to było widać ,miała potworna skórę i zielone kupy ze śluzem.jak sobie przejrzysz zdjęcia maluszków to znajdziesz gdzieś bo wklejałam jak wyglądała.normalnie miała na całym ciałku rany.dopiero sterydami to sie udało zaleczyć.ale ona nigdy nie ulewała a kolki po zmianie mleka przeszły prawie natychmiast.ale z tego co piszesz o tych zmianach na skórze u małego to może wyglądać na skazę

Aga31 na jakim watku moge znalesc te zdjecia? i mniej wiecej date kiedy je wklejalas, bo jakos mam problem ze zdjeciami na tym forum. Jak czytalam i ogladalam zdjecia w "nasze zdjecia" to dziewczyny pisaly na temat zdjec ktore tam sa a jak ich wogole nie widze.
 
reklama
Wama zdjecia prawdopodobnie beda na watku A ja rosne i rosne .....powklejaj tam troszke zdjec Pata to bedziemy mogly podziwiac tego malego meszczyzne :tak: :-D
 
A moja znów kilogram przytyła od ostatniego badania. Waży 7780 i ma 69,5 cm wzrostu. Kitka ma takie grube, że nawet kłucia nie poczuła, dopiero jak płyn juz leciał to zapłakała i na tym koniec:-)
 
Aga31 na jakim watku moge znalesc te zdjecia? i mniej wiecej date kiedy je wklejalas, bo jakos mam problem ze zdjeciami na tym forum. Jak czytalam i ogladalam zdjecia w "nasze zdjecia" to dziewczyny pisaly na temat zdjec ktore tam sa a jak ich wogole nie widze.
tak jak napisała silunia na wątku a ja rosnę.....
wama zobacz na stronie 35 z siosrtą ,a jak nie widać to daj znac to poszukam w domu i ci wkleję jak chcesz sie zorientowac jak to wygląda.
 
Aga31 wlasnie znalazlam Twoje zdjecia. Patryk mial cos bardzo podobnego... zreszta zalecze zdjecia to sama zobaczysz. U niego zaczelo sie w formie suchych zaczerwienionych miejsc na szyji. Tylko teraz mam taki dylemat ze mleka nie pije a tu znow kilka krostek sie pojawilo. Na pierwszym zdjeciu to jego plecki.
 
wama dla mnie ewidentnie to jest alergia,a te zmiany jest naprawdę bardzo trudno zaleczyć nawet po wyeliminowaniu mleka,ewcia do tej pory ma zmiany na nózkah i szyjce. dosyć charakterystyczną cechą przy tych zmianach jest swędzenie. zobacz czy maluch jest niespokojny,może żle sypia,marudzi,to pewnie dlatego że go to swedzi.moja ewcia to zaczęła sie nawet drapać jak zmiany sie nasilają,a jak jest za goraco w domu to strasznie płacze bo to ją wtedy jeszcze bardziej drażni .na takie najbardziej nasilone miejsca albo jak ja cos uczuli z tego co zje mamy maść ze sterydami(przynosi nieomalże natychmiastową ulgę)a na co dzien masc robioną z hydrocortyzonem i witaminami i oprócz tego leki przeciwświądowe blokujące histaminę ,codziennie od 4 miesiecy. próbowałam odstawic ale skutki były straszne wiec bierzemy je cały czas.mam nadzieję ze dwa góra trzy lata i to minie bo czasem to serce boli jak widzę jak się męczy . :no:
 
a jeśli maluch ma taka silną alergię to jak go karmisz cycem to musisz wyeliminować wszystkie silne alergeny z pożywienia bo to go tez może tak bardzo uczulać.masło,jaja,czekoladę itd.....
 
Wama, tak jak Aga napisala - to jest na 100% alergia. Sara miala podobne wykwity na skorze, ale duzo lzejsze. Do teraz nie wiem czy to na bialko czy na czynniki zewnetrzne typu proszek, material itp. Jak narazie ma bardzo sucha skore (uzywam kosmetykow do skory atopowej, suchej i luszczacej sie), ale wysypek jako takich nie ma - a je naprawde duzo rownych rzeczy i nie wprowadzam jej tego stopniowo jak zalecaja tylko w sumie z dnia na dzien. Najlepiej jakbys znalazla jakiegos dobrego pediatre-dermatologa albo pediatre - alergologa.
 
podzielcie się ile waża wasze maleństwa:)

moj mały - wielki Filip waży już ok 8,8 kg a ma 5 miesciecy i 11dni , do 4 i pol miesiąca byl karmiony TYLKO piersią, od miesiąca raz dziennie dostaje sztuczne mleczko:) ze wzgledu na to ze mam malo pokarmu wieczorem:)
 
reklama
Do góry