reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe dania do jadłospisu

Piotruś faktycznie dużo wypija...dziewczyny dobrze radzą spróbuj mu stopniowo rozcieńczać ..powodzenia :blink:

my pijemy wodę albo wodę z soczkiem malinowym domowej roboty...
 
reklama
adiva - dzieci czasami dużo piją nie dlatego że chce sie im pić tylko dlatego bo smakuje, słodziutkie. Jeżeli sądzisz że to przez ząbki to może wypróbuj gryzaczki, które sie schładza wpierw w lodówce. Próbowałaś ? U nas sie sprawdzają czasami.
 
Madziu, dopiero teraz dojrzałam filmik (tak się zastanawiałam, co się tak dziewczyny zachwycają, bo żaden filmik mi się nie wyświetlił, a tu masz...). Super Krzysiu je...
Mój Mati to nie usiedzi w miejscu, a najbardziej lubi od nas, łazi sobie po kuchni, jak chce am, to leci do mnie albo do M, dostaje kawałek i idzie sobie memłać, potem znowu przychodzi i tak w kółko. Ja mu podaję na śniadanko np. strucelek, to sobie też tak wcina, ale zawsze zje całą kanapkę, potem obiad normalnie, kaszkę itp. - dużo wcina, i dlatego mam pytanko... - ile wasze dzieci pija mleka???? Strasznie mi ciężko, bo Młody pije mleko w nocy ok. 150ml, a potem w dzień to już wcale nie chce. Zaczęło się od tego, że przegryzł smoczek w butli, a on w innej niż Brown nie chce pić, więc kupiłam nowy smoczek z dużą dziurką, ale on teraz już wcale nie pije - nic :no::no::no::no::no::-:)-:)-:)-(. Wczoraj mu podałam 190ml łyżeczką :szok::baffled::szok:, potem mu budyń zrobiłam, herbatki tez za bardzo w butli nie chce, a z kubka albo niekapka mu jeszcze nie za bardzo wychodzi :confused::nerd::baffled:. Nie wiem, może mam się nastawić na ten kubek (ale chodzi o to, że z kubka mi nie wypije całego mleka, najwyżej 80ml, jak mu podam, bo potem to się albo nudzi, albo sama nie wiem, co i odchodzi się bawić :nerd:) - co ja mam zrobić?? Ile Wasze szkraby piją??? A może mam mu zmienić mleko na inne, teraz pije bebilon pepti, więc sama sobie tak nie bardzo mogę zmienić... Jestem w kropce...:nerd::baffled:
 
ile wasze dzieci pija mleka????

Skrzat pije mleka 0 - słownie zero mililitrów.
nie chce.
zrobiłam mu nawet kakao (nesquika) na mleku modyfikowanym i pogardził.
od kiedy się odstawił z jego życia mleko w postaci płynnej zniknęło.
je dwa razy kaszkę mleczną.
czasem zamiast śniadaniowej kaszki mlecznej jest kleik kukurydziany na mleku modyfikowanym lub kaszka holle bezmleczna na mleku modyf.
oprócz tego misiowy jogurcik sztuk 1.
czasem zje trochę sera żółtego pokrojonego w paseczki.
 
Filip od kilku dni flacha 220ml przed spaniem i tyle samo o 6 rano....mamy nestle junior z kleikiem ryżowym i bebiko z kleikiem tez wypil jak nestle u nas w sklepie brakło ;-)
codziennie jakiś jogurt ja mu zazwyczaj daję naturalny z owocami albo ze zbożami...no i kanapeczki albo z białym serkiem albo z żółtym też zje z raz w tygodniu ;-)
 
Witam
możę powiecie mi co ja mam zrobić!
Julka skończyła 5 miesięcy, od narodzin jest niestety na mleku modyfikowanym ( waży 7200) zupki robie jej sama bo tych ze sklepu nie chce jeść, podobnie jak nie chce wcinać kupnych przetartych deserków czy soczków. Ostatnio do zupki z marchwi i ziemniaka dodałam odrobinę kurczaka- i bidula dostała zaparcia (wątpie jednak aby przyczyną zaparcia była ta odrobina kurczaka). Nie wiem czym mam ją karmić- kaszka odpada bo i tak jest tłuściutka, po zupce dostaje zaparcia, a ostatnio odmawia picia herbatki.
może macie jakieś pomysły.
 
reklama
Ala - organizm Małej musi się przyzwyczaić do nowych pokarmów, jak moja córcia miała problemy ze zrobieniem kupki to dawałam jej starte surowe jabłuszko, albo suszone śliwki - ze słoiczka, ale samemu myślę, że też spokojnie możesz zrobić - wypłukać, zalać wrzątkiem co by zmiękły, odstawić na jakiś czas, pokroić w drobne paski (czy jak tam chcesz) i udusić w małej ilości wody - ale najpierw spróbuj tych ze słoiczka, a nuż zje ;-) Do tego jest taka kaszka z nestle zdrowy brzuszek ze śliwką - też ma podobne działanie, tylko nie pamiętam czy ona z glutenem jest. Do tego ponoć sok z surowej marchwi działa rozluźniająco.
 
Do góry