reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o szczepieniach

my dziś po kolejnym szczepieniu. Ja szczepie refundowanymi. Dodatkowego narazie nic, potem pomyśle o meningokokach. Osobiście uważam że rota nie ma sensu (podkreślam- to moje zdanie;-)) a pneumokoki podobno rzadziej powodują choroby niż meningo i stąd ta decyzja.
Młody powinien częsciej być kłuty bo płacze tylko przy wbijaniu igły, zaraz po wyjęciu jest cisza, a teraz śpi jak aniołek co mu sie nie zdarza normalnie:-p więc u nas jak narazie ok.
 
reklama
My będziemy szczepić wybiórczo po 1 roku. Co do pneumokoków, większość lekarzy twierdzi, że to zupełnie bezsensowne szczepienie. Zgadzam się z artykułem :)
 
Aia, a to nie jest tak że jak dzieciaczek jest w żłobku to jakies szczepienia ma refendowane ze wzgledu na to ze jest w wiekszej grupie ryzyka? cos takiego mi sie o uszy obiło

gosha....ja wlasnie wczoraj czytalam gazete Skarb z rossmana to o dzieciach, i tam jakis lekarz sie wypowiadal ze te meningokoki powinny byc refundowane bo sa tak wazne, a ja w ogole nigdy o tym nie slyszalam wczesniej...,
 
meningokoki, pneumokoki są refundowane dla wybranych grup, wcześniaki, czy tak jak moja Laura z wadami wrodzonymi :tak:tylko meningokok szczepi się jakoś w 14m-cy życia ;-)

Mała Di nie sądzę żeby dzieci w żłobkach miały coś refundowane :confused2:
 
dzieci żłobkowe i przedkoszlne do 3 r.ż. mają refundowane szczepienie na ospę, tylko trzeba przynieść zaświadczenie że dziecko tam uczęszcza
 
Gosha o kurde, nie wiedziałam, ehh my już Laurę umówiliśmy na 15.11, chcę ją zaszczepić przed pójściem do przedszkola, więc kicha płacimy :-)
 
reklama
Do góry