• Przypominam, że dalej nasza forumowa mama potrzebuje Twojej pomocy 💖 Jeśli możesz wpłacić nawet drobną kwotę, to prosimy zrób to Kliknij

reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

A M udało się sprzedać sąsiadce z poprzedniego mieszkania resztę naszego węgla (jakieś pół tony) i trzy stówki wpadną - będzie na fotelik dodatkowa kaska :D :D
 
reklama
Dziewczyny... A co sądzicie na temat chodzików?? Opinie są różne, podzielone. Pytam bo dostaliśmy jakiś czas temu pieniążki na chodzik właśnie, ale nie wiem... nie mam pojęcia jakie są za i przeciw. Będę wdzięczna za wszelkie wypowiedzi;-)
 
Boozqowa tak samo jak nie powinno się sadzać dziecka zanim samo usiądzie, tak samo nie powinno się przyspieszać momentu chodzenia poprzez wkładanie go do chodzika. A przynajmniej nie w momencie kiedy dziecko jeszcze stawia stopy na palcach, bo może mu się to utrwalić i potem będzie miało problemy z chodzeniem.

Pieniądze lepiej wykorzystać ewentualnie na pchaczyk, dziecko które chodzi przy meblach może się z nim przemieszczać.
Albo zostawić na potem i dołożyć do rowerka, albo przeznaczyć na fotelik do karmienia ;)
 
Boozqowa zgadzam się z Amelkową i Petinką i chodzikom mówię nie. Miałam nawet w dalszej rodzinie przypadek, że chłopczyk chodził na paluszkach po tym jak wsadzano go w chodzik i bardzo trudno było go nauczyć poprawnie chodzić.
Tak jak pisze Amelkowa lepiej inaczej spożytkować te pieniążki;-).
 
Laski chodziki absolutnie powinny być zakazane!!!!!!! to jest najgorszy wynalazek dla dziecka!!!!
Dzieci powinny SAME zacząć chodzić i tyle!! Wszyscy wykładowcy zawsze nam mówili że tego procesu nie powinno się przyspieszać bo jeżeli dziecko nie jest jeszcze dokłądnie do tego przygotowane i zacznie się go wkładać do chodzika to taki maluszek ma większe szanse na skoliozę w późniejszych latach. Do tego w chodzikach dziecko nie chodzi tylko odpycha sie stopami na paluszkach co rowadzi często do zaburzenia chodu prawidłowego u malucha.
 
ja nie kupuję chodzika również...

roksi lola jest fajnym wózkiem ale o Arii zapomnij. Najgorsze peg perego jakie widziałam. O ile nowe jest jeszcze w miarę to ok, ale widziałam używany przy jednym dziecku i jest strasznie rozklekotany i rozchybotany...

shenkoka suuuper krzesełko
 
reklama

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry