reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost i waga naszych dzieci

Dziewczyny, a jak się nazywają te kropelki, które podajecie?

Ja dziś usłyszałam od drugiego już lekarza, że mały chyba za dużo nie przybrał. Ponieważ nie chce mi się ciągle biegać do przychodni na ważenie, postanowiłam kupić wagę - zamówiłam dziś na allegro, mam nadzieję, ze szybciutko wyślą :tak:
 
reklama
My dostaliśmy wagę w prezencie od moich rodziców. Mały odrobił straty szpitalne (z 3730 spadł na 3400) i ostatnio ważył 3900. Dziś po kąpieli znów go zważymy :-) . No i kilka ubranek już poszło do paczki na następną dzidzię.
 
krupka kropelki do oczu nazywają się TOBROSOPT.

Ja tez już spakowałam trochę za małych ubranek i wyniosłam na strych.
 
Wreszcie dotarła waga!!!!!!!!!

I tak:
24.05 - 3620 (z gipsem)
28.05 - 3620 (bez gipsu)
08.06. - 4340 (z gipsem)

No to chyba przybiera, nie? Nie wiem tylko, czy wystarczająco :confused:
 
W poniedziałek Paweł był z Maciusiem na szczepieniu i mały waży (z pieluchą) 4.900 :szok: . Przez miesiąc przytył 1.400 :szok::tak:

Krupko - wg mnie przybiera prawidłowo :tak:. Bo jak policzyłam przybrał tygodniowo po 360 gram :laugh2: ;-). A dzieci w wieku naszych maluchów powinny przybierać na wadze w granicach 500 - 1000 gram w ciągu miesiąca :tak:. Więc wszystko jest ok :cool2:

Michałek przybrał dużo więcej niż przewiduje norma, natomiast Maciuś jak był w jego wieku ciągle za mało ważył i prawie wcale nie tył :no:.
I gdzie tu jakaś równowaga :confused: :-p?
 
no pięknie, natka :-)

wreszcie zważylismy gips - waży 130gr, więc mały ma na dzień dzisiejszy 4210 :tak:
nie jest kolosem, ale jednak trochę urósł :-) (przy porodzie 3200)
 
reklama
Do góry