reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy i wyprawka dla Maleństw listopadowych Mam

Dziecko musi sie poprostu wszystkiego naucZyc co do picia przy karmieniu to minimum 3 l najlepiej zorganizować sobie wygodna butelkę i w trakcie pic
 
reklama
Mi lekarka mowila ze kolki sa bo uklad pokarmowy nie jest w pelni rozwiniety i mleko w butelce trzeba wymieszac tworza sie pecherzyki powietrza i to One potem robia taki bigos w brzuszku. Co do karmiacych to zla dieta no i ten uklad nie przystosowany .Tyle wiem na temat kolek. Sapsimplex dodany do butelki nie spienia mleka . Mysle ze dlatego po pierwszym podaniu u corki kolek juz nie bylo. Ale macie racjie ze mamy naduzywaja bylam swiatkiem jak mauska za kazde kwekniecie kropelki na smoczek i do buzi . A tak na wszelki wypadek .Gdzie na moje oko bolu brzuszka u maluszka nie bylo.
 
Ja tam się nie dziwię mamom, że podają. Na pewno trzeba mieć rozum we wszystkim, ale jak dzieciątko płacze to by się nie wiem co zrobiło, żeby mu ulżyć. Od kilku lat badania naukowe pokazują, że problemy brzuszkowe nie zależą od diety mamy, stąd odchodzi się od diety eliminacyjnej. Znam też dziewczynę, która się tą dietą doprowadziła do anemii i nic to nie dało.Wiem że pierwsze szuka się przyczyny w sobie - ja się czułam winna za każdym razem jak malutki jakoś bardziej płakał to "na pewno coś zeżarłam", a to tak nie działa. Szukanie przyczyny ma sens ale jest długotrwałe- nie wystarczy dzisiaj nie zjem - jutro będzie lepiej.
Nawet sab simplex na opakowaniu ma napisane, żeby podawać dłużej. Zresztą ss, espumisan, bobotic opierają się na tej samej substancji czynnej, która się nie wchłania a ma rozbijać pęcherzyki powietrza, więc jest dosyć bezpiecznym preparatem. Ja tam też wolę mieć w apteczce.
 
Właśnie u mnie w szpitalu mówią jeść wszystko ewentualnie jeśli po czymś coś dziecku dolega odstawić. Wiadomo że wszystko w miarę zdrowego rozsądku. Różne podejścia są do tego tak naprawdę niech każda robi tak żeby jej i dzidzi było dobrze. Wiadomo, że każda mama nie chce dziecku zaszkodzić i zrobi wszystko by jego samopoczucie było jak najlepsze.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Ja np mam juz zapowiedziane ze mam pomalu odstawic nabial bo mamy 80% szans na nietolerance bialka bo mlody byl strasznym alergikiem a bialko z organizmu kobiety wydala sie conajmniej 4 tygodnie. Wiec na 100% to co jemy jest w mleku bo gdyby mleko nie mialo nic wspolnego z tym co je mama to nie kazano by odstawiac bialka. Powiedziala mi to i polozna i pediatra wiec cos w tym jest
 
Ja jakoś wszystko jadłam w miarę rozsądnie unikałam cytrusow truskawek smażonego znam dziewczyny co zmieniały mleko co chwila to tez nie jest dobre bo jednak układ pokarmowy musi sie przyzwyczaić ale czasem jest tez tak ze gdzieśmy coś dolega nie kolka chce sie przytulić albo mu za gorąco a już człowiek panikuje kolka i sie zaczyna jedne kropelki drugie trzecie czwarte inne mleko albo dieta picie z glukoza warto tez kupić taki kompres z pestek wiśni podgrzać i położyć na brzuszku ja jestem przeciwnikiem suszarki ale wiele osób nadal suszy brzuchy co jest bardzo niebezpieczne bo można dziecko oparzyć najlepiej to nosić dziecko przez ten najgorszy moment żeby było blisko w końcu 9 miesięcy bujalismy je nie słuchać ze sie przyzwyczai bo poprostu ono tego potrzebuje
Kasz dzięki za zdjęcie :) jeszcze dodałabym do tej listy rumianek ale z używać z głowa no może uczulic
 
Claudia a ty masz nietolerancje białka czy twój maź? U mnie każde dziecko z początku ma skaze ale starsze Piły nutramigen ale chłopaki już nie i u nich to było tylko trochę problemów skórnych ale już np moja córka dostała AZS po skazie i ma to nadal
Na YouTube ktoś nagrała 2 h sumy suszarki jakby ktoś potrzebował :)
 
reklama
Do góry