reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zdrowie naszych maluszków

mili to niestety ale chyba do lekarza trza się udać. Bo może to być wieeele przyczyn, począwszy od uczulenia, a skończywszy właśnie na chorobie dziecięcej np różyczka. Ale to juz lekarz stwierdzi.
 
reklama
My już po wizycie lekarskiej :-) Wiktoria jest zdrowa wszystko w porządku, główka się poci bo ma lekki wiosenny niedobór wit D3 przez to że będą jej się wyżynały ząbki i potrzebuje tej witaminki, lekarka kazała przez tydzien podawać małej po 3 krople potem wrócić do 2 i jak najczęsciej wychodzić na spacer żeby była dużo na świerzym powietrzu. no i uspokoiła mnie że Wiktoria jest zdrowa jak rybka:-Di oby tak zostało :-D
 
oli owszem w mleku modyfikowanym jest ale niewystarczajaca ilosc sa to sladowe ilosci. Nam wlasnie jedna "madra" pediatra kazala odstawic bo w mleku jest i wtedy wlasnie malemu zaczela sie glowka krzywic pocic itp ... poszlismy do lekarza i sie za glowe zlapala dlaczego dziecko nie przyjmuje wit D !!! i teraz musimy podawac po 2 krople. normalnie podaje sie po jednej. Do ok. roku trzeba dziecku uzupelniac mimo ze jest w mleku ale tez ostroznie zeby nie przedawkowac dlatego dawke musi lekarz ustalic
 
liiviiia masz rację- vit D wytwarza się pod wpływem światla/ słońca ale jak wybyłam na urlopik to pediatra powiedziała by mimo dużej dawki promieni słonecznych nadal podawać i to właśnie do 1 roku. Tak więc grzecznie podaję i D i K :)
 
reklama
Do góry