reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków

Strzyga szczerze mówiąc sprawiło mi to dużą radość bo Szymek natychmiast się uspokoił i zasnął po 2 czy 3 godzinach krzyku. A co tam kupa na ścianie jak dzidzię nie boli:-)

To prawda są takie momenty że kupcia sprawia tyle radości!!!

Citronka - ja bym się patyczkami bała - mały jest ruchliwy i mógłby się na taki patyczek nadziać przypadkiem (na samą myśl mnie ciarki przechodzą...). Ciocia doradzała jałowe gaziki, ale stwierdziłam, ze bez sensu i używam płatków kosmetycznych zamoczonych albo w wodzie albo w soli fizjologicznej. Tyle, że chyba muszę zacząć robić to częściej.

***

My mamy za sobą pierwszą kolkę - i kompletna konsternacja, bo okazało się, że wodę koperkową można używać dopiero po ukończeniu przez dziecko miesiąca, a żadnych innych specyfików w domu nie mieliśmy :( Pomogły: długa kąpiel w ciepłej wodzie, magiczne ręce P. i leżenie na brzuszku (po kąpieli, jak juz się troszkę rozluźnił, bo wcześniej za bardzo go bolało).

Patyczków używam już przy drugim dzieciątku i wszystko jest dobrze. Nie wkładam ich przecież jakoś głęboko a naprawdę wew stronę policzków jest mi tak najwygodniej wyszorować. ale każdy musi robić tak aby sam się czul pewnie bo inaczej faktycznie można zrobić krzywdę.


przy kolce możesz jeszcze spróbować podkurczyć Tymkowi nóżki (kolanka do brzuszka) lub wziąć go na ręce pleckami do siebie i tez podkurczyć nóżki (Twoja ręka pod jego kolana) wtedy dziecko jest takie przygięty (jakby na kibelku) u nas bardzo to pomagało przy wiktorze jak nie umiał zrobić kupki albo się wygazować.
 
reklama
Citronka - dokładnie tak, jak mówisz :)

Z nóżkami spróbuję - oby jak najpóźniej. Nie mogę patrzeć jak on płacze...
 
Citronka ja swojego Maluszka biorę tak na ręce i podpieram jakby na kibelku siedział i to pomaga Mu się pozbyć gazów. A nawet raz zrobił tak kupkę:-D.
Ja się przyznam, że jak zrobi tą kupkę, to się też cieszę:-D.
 
dobrze, że napisałyście o tych zimnych rączkach nasz maluch do pierwszego dnia ma zimne, ale nie zawsze (są momenty kiedy rączki robią się cieplutkie) i jest mi go szkoda, więc tak jak większość z Was przykrywam go kocykiem - niedrapki odpadają, sam sobie zdejmuje :D
 
U mnie i jedno i drugie spada ale mam takie bodziaki z wywijanym mankietem, który zamyka rączkę ;) Kasin strasznie się drapie a ja ślepa boję się te pazurki obcinać. Okulary po ciąży z jedną dioptrię na pewno mocniejsze muszę sobie sprawić ;)
 
Cześć dziewczyny :)
A ja mam pytanie odnośnie języczka, Piotruś ma biały nalot na języku i cały czas mi się wydawało że to od mleka, karmię go piersią no ale teraz już nie jestem taka pewna, Czy Wasze dzieciaczki mają taki biały nalot od mleka czy to mogą być raczej pleśniawki? Sama niewiem..:-:)-(

ps.
Rzadko się odzywam ale staram się na bieżąco Was czytać :)) pozdrawiam :tak:
 
Cześć dziewczyny :)
A ja mam pytanie odnośnie języczka, Piotruś ma biały nalot na języku i cały czas mi się wydawało że to od mleka, karmię go piersią no ale teraz już nie jestem taka pewna, Czy Wasze dzieciaczki mają taki biały nalot od mleka czy to mogą być raczej pleśniawki? Sama niewiem..:-:)-(



ps.
Rzadko się odzywam ale staram się na bieżąco Was czytać :)) pozdrawiam :tak:


Spróbuj przemyć przegotowana wodą, jak zejdzie to znaczy że to mleczko.
 
Mój synek też ma zimne łapki. Niedrapki odpadają, bo się denerwuje i są szybko ściągnięte.
W ogóle nie lubi przebierania, zmiany pieluch, chyba mu się chłodniej robi i wrzeszczy...:-(
Dziewczyny czy mogę pić koper włoski? profilaktycznie, a nóż kolki nasze będą łagodne?
 
reklama
Do góry