reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamusie 2008

ja mam wlosy wrecz fatalne, naturalnie sa geste i kręcone a teraz wygladaja jak łonowe po przejsciach:szok: zyja swoim zyciem, maja gdzies moje pianki i prostownice:no:
 
reklama
ale mi robicie smaka na bob-ostatnio maja mama rozmawiala sobie ze mna podjadajac bob i juz prawie czulam w sluchawce jego zapach-pychotka-a tu niegdzie nie ma, podobnie jak piwka karmi:no: : (((
chyba sie odgryzacie za te moje sledziki hihihih?
ja dzis sobie ugotuje kalafiorek-a mezus sam dzis je na miescie.
co do tych snow-niektorzy sie smieja ze mnie ale ja naprawde zawsze wszystko wysnie-i te dobre i zle rzeczy. ostatnio mi sie snilo ze troski i smutek mina-i co? wszystko sie dobrze skonczylo z moja fasolcia i sie dobrze czujemy
 
Wg mojego sennika:
krokodyl - sen o nim jest znakiem, że masz chytrego przyjaciela, mozesz spodziewac sie tez nowych wrogów
błoto - oznacza mozliwość wzbogacenia się
sen o rybie wróży nowe znajomości z możnymi i bogatymi ludźmi

OMG teraz to i ja chce bobu :(
 
Nie wiem Ewa czy standardowo czy nie,ale sie robi miedzy 11-14tc, NB- czyli pomiar kosci nosowej, wylkuczenia zespolu Downa, NT czyli przyziernosc karkowa, pomiar plynow w okolicy karku, tez na Z.Downa, Turnera, oprocz tego w tym czasie robi rozne pomiary dziecka, serca, etc, te badania -USG genetyczne mozna robic tylko to 14tc, robi sie tez test PAAP-A krwi jest dosc drogi bo 300 ale wylkucza wiele wad genetycznych, potem sa jakies innew okolicach 20-22tc, tyle wiem dam ci znac w sobote bo natakowe ide i sie bardzo martwie czy aby wszystko OK.
 
reklama
nie, ja zrobiłam je tylko dlatego że na forum gdzieś wyczytałam że powinno się zrobić, gdyż jest to jedno z ważniejszych badań w okresie całej ciąży. Moja ginekolog nawet mi nie wspomniała, że cos takiego mozna zrobić. Tak jak napisała Anja robi się je miedzy 11-14tc. Jeśli chodzi o test PAAP-A krwi to robi się go wówczas, gdy wyniki odbiegaja od normy. W innym przypadku jest to po prostu wyciąganie pieniędzy od ciężarnych (test ten jest dość drogi)
 
Do góry