reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

reklama
To co ja napisałam nie wzięłam z niewiadomo skąd. Byłam osobiście się dowiedzieć. W2010 r. zamknęłam działalność, a jak wiadomo teraz nie pracuję i chciałam jakieś dodatkowe pieniążki na dziecko.
 
To co ja napisałam nie wzięłam z niewiadomo skąd. Byłam osobiście się dowiedzieć. W2010 r. zamknęłam działalność, a jak wiadomo teraz nie pracuję i chciałam jakieś dodatkowe pieniążki na dziecko.
No to może panie poinformowały Cię o wszelkich dodatkach bo założyły, że Ci się będzie należał zasiłek rodzinny. Mi niestety nie, więc na guzik z pentelką mogę liczyć od Państwa.
 
To co ja napisałam nie wzięłam z niewiadomo skąd. Byłam osobiście się dowiedzieć. W2010 r. zamknęłam działalność, a jak wiadomo teraz nie pracuję i chciałam jakieś dodatkowe pieniążki na dziecko.
sa takie zasilki,ja i yenna1 nie mowimy nie,ale zeby dostac trzeba nigdzie nie pracowac,bo inaczej nic ci sie nie nalezy
 
No to może panie poinformowały Cię o wszelkich dodatkach bo założyły, że Ci się będzie należał zasiłek rodzinny. Mi niestety nie, więc na guzik z pentelką mogę liczyć od Państwa.

Po prostu ruszyłam dupę i poskładałam wnioski. Jak dowiedziałam sie, że mogę starać sie o zapomogę to tez ruszyłam się i pojechałam zapytać - stąd wiem i skoro mam możliwosć to złoże i na to dokumenty.

Może Ty mimo, że nie kwalifikujesz sie na zasiłek moze złóż jakieś pismo, że mimo przekraczajacych dochodów nie jesteś w stanie utrzymać się razem z dzieckiem. Papier wszystko przetrwa, a moze akurat coś przyznają. Próbować w każdym razie trzeba. Nawet jeśli przyznaja jednorazową pomoc to zawsze to coś.
 
sa takie zasilki,ja i yenna1 nie mowimy nie,ale zeby dostac trzeba nigdzie nie pracowac,bo inaczej nic ci sie nie nalezy

Zagalopowałam się, bo wypisałam wszystko ogółem i nie dla danej sytuacji. Tak wogle, gdy zapytałam o dadatkowe pieniądze to zapytano mnie : to Pani nie jest w stanie utrzymać za 238 złotych??? Co za kraj.
 
Zagalopowałam się, bo wypisałam wszystko ogółem i nie dla danej sytuacji. Tak wogle, gdy zapytałam o dadatkowe pieniądze to zapytano mnie : to Pani nie jest w stanie utrzymać za 238 złotych??? Co za kraj.
oj co za baba,ciekawe czy ona by umiala za taka kase sie utrzymac,pewnie wiecej na jedzenie wydaje,a gdzie inne wydatki
 
Witajcie mam nadzieje ze mi pomozecie mam trudna sytuacje zyciowa i nie wiem co robic dalej a mianowicie...
Jak widzicie jestem w ciazy odeszlam od meza pare miesiecy temu bo sie znecal nademna i oklamywal, nie lozyl na mieszkanie i nie wiadomo na co wydawal pieniadze.Wrocilam do rodzicow rowniez nie maja zbyt dobrej sytuacji wiadomo oplaty kredyty itp ledwo im starcza.
Od 2 miesiecy pisze pisma do Osrodka Pomocy Społecznej pierwsza decyzja jaka dostalam to 160zl druga 120zl, jestem zarejstrowana jako bezrobotna pobieralam do maja zasilek(kuroniowka) mam kredyt ktory musze splacac jeszcze 1.5 roku co miesiac 180zl. Na ta chwile nie mam zadnych dochodów ojciec dziecka wogole sie nami nie interesuje...Rozwod bede skladala dopiero po narodzinach dziecka zeby za jedna sprawa uzyskac alimenty na dziecko...Chcialam zapytac czy jest jakas szansa o uzyskanie jakichkolwiek wiekszych pieniazkow bo za cos musze dziecku jako taka wyprawke zrobic... Dowiedzialam sie tez ze wczoraj ze do becikowego moge rowniez otrzymac dodatkowe pieniazki w takiej samej kwocie tylko gdzie sie to udac osoba ktora mi to mowila mieszka na wsi wiec z gminy a ja mieszkajaca w miescie??I czy musze miec papier z sadu o conajmniej separacji jesli jeszcze nie mam rozwodu??pomozcie
 
reklama
z tytułu urodzenia dziecka w kwocie 1000 zł[/B] (nie myl tego dodatku z becikowym!). Możesz o niego wystąpić, jeśli dziecko nie ukończyło roku życia. Do wniosku o ustalenie prawa do zasiłku należy w takiej sytuacji dołączyć skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.

chyba o to mi chodzilo.
 
Do góry