reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm

Witam i ja!
U nas ciezko ostatnio bo Arek ma nawrot piszczy o wszystko i znowu belkocze tzn mowi normalnie ale chwilami jest belkot a ze mamy wieczne problemy jak nie chory Arek to Domis jak nie Domis to teraz maz w szpitalu to nie jezdzimy na terapie bo ja prawka nie mam:no: I juz wczoraj ciezko myslalam nad prawkiem ale ja tak bardzo boje sie bliskosci aut (auto przy aucie buuuu) cyba bede musiala sprobowac :dry: ale boje sie ze nie dam rady.
Od wrzesnia Arek ma isc na probe do grupy integracyjnej zobaczymy czy sobie poradzi ja mam cicha nadzieje ze tak i ze kurs behawioralny mi pomoze bo ostatnio nie radze sobie z Arusiem:-( To tyle u nas pozdrawiam
 
reklama
kasik, jak zaczyna piszczec, sproboj sprowadzic jego uwage na cos innego, mi to prawie zawsze wychodzi, tylko moj nie piszczy , a zlosci sie i krzyczy. wtedy zagaduje go , lub bior ezabawke i udaje, albo jeszcze cos innego i wtedy zamaist plakac czy krzyczec zaczyna rechotac ze smiechu:-) fakt ze momentami mam ochote uciec na bezludna wyspe, ale chyba bym wrocila za 5 , sprawdzic, czy wszystko ok.
 
Witam serdecznie
Ja jestem mamą prawie 6 letniego autysty.Diagnoze postawiono w tym roku:-(Nie za dużo wiem o tej chorobie a przede wszystkim nikt jasno nie potrafił wytłumaczyć mi skąd bierze się ta choroba,czy to sprawy genetyczne?? czy dziecko rodzi się autystą ??
Jeżeli ktoś mógłby mi na ten temat odpowiedzieć byłabym wdzięczna
Pozdrawiam
Kasia
kasia-livia@o2.pl
 
Witam!
Jestem tata 3-letniego Adasia.Tydzien temu zostal u niego zdiagnozowany autyzm.Na stale mieszkam w Wielkiej Brytanii.Prosilbym o informacje na temat instytucji zajmujacych sie terapia dzieci z autytzmem w Wielkiej Brytanii.Z gory dziekuje
 
Witam serdecznie
Ja jestem mamą prawie 6 letniego autysty.Diagnoze postawiono w tym roku:-(Nie za dużo wiem o tej chorobie a przede wszystkim nikt jasno nie potrafił wytłumaczyć mi skąd bierze się ta choroba,czy to sprawy genetyczne?? czy dziecko rodzi się autystą ??
Jeżeli ktoś mógłby mi na ten temat odpowiedzieć byłabym wdzięczna
Pozdrawiam
Kasia
kasia-livia@o2.pl

kochana powiem ci szczerez ze pozno zostala postawiona diagnoza,ale lepiej pozno niz wcale.
co do genezy autyzmu-podaja wiele roznych przyczyn,ale nie ma zadnej pewnej,wiadomo ze odkryto kilka genow prawdopodobnie odpwoeidzialnych za autyzm,lunb ktoreaktywuja chorobe przy sprzyjajacych warunach,dalego wlasnie nagle 2letnie dziecko docina sie od swiata.
poki co moja druga corka dobrze sie roziwja,ale chwilami obserwuje u nijedziwne zachowania,raczej upodobania i zastanawiam sie czy nie isc z nia do pyschologa na badania.
owszem lubi sie tulic,sporo mowi,jest kontaktowa ale sa niektore sytuacje ktore mnie niepokoja.
pewnie jestem przewrazliwoina:-)
ona ma wrodzona niedoczynnosc tarczycy i mimo lekow ta choroba moze powodowac pewne opoznienia w rozwoju.mam nadzieje ze jednak sie myle

a w jakim stopniu Twoj synek chyba,bo nie piszesz,ma autyzm?czy lekarze jakos to okreslili?czy masz z nim jakis kontakt czy calkiem jest odciety od siwta?
teraz trudna i dluga droga przed wami i duzo duzo pracy,ale trdu sie oplaca.
moglabym tu duzo pisac.lepiej jakbys zapytala o cokolowiek,bo ja szczerez czesc rzczy zapomnialam.
tzn ciezko by mi bylo teraz cos od tak napisac bo przez te 10lat sporo tego bylo
ale smialo pytaj

to sie teraz pchwale ze mojacorka pojechala ze sowja klasa na zielona szkole.
wyjechali w poniedzilake i wracaja w sobote
podobno swietnie sobie sama radzi:tak::tak::tak::tak::tak::tak:
mama nadzieje ze wroci cala i zdrowa.a jeszcze 6 lat temu jej mowa to byl jeden wielki belkot i byl wszechobecny krzyk

teraz chodzido 2klasy ,klasa jest integracyjna i Paulina ma orzeczenie o ksztalceniu specjalnym czy moze miec obnizony material o obnizone ocenianie ale poki co siwetnie sobe radzi z normalnym materialem i oceniania jak resz kalsy i dostaje glownie 4 i 5 :-):-):-):-):-):-):-)
u nas bardzo duzo zrobily Pauliny terapeutki-SUO
pierwsza byla 3 lata,teraz obecna tez juz 3 lata


Witam!
Jestem tata 3-letniego Adasia.Tydzien temu zostal u niego zdiagnozowany autyzm.Na stale mieszkam w Wielkiej Brytanii.Prosilbym o informacje na temat instytucji zajmujacych sie terapia dzieci z autytzmem w Wielkiej Brytanii.Z gory dziekuje

witamy
tata a tym forum to rzadkosc:-)
dobrze ze synek zostal dosc wczesnie zdiagnozowanymysle ze o instytucjach na wyspach to Iwee cos wiecej powie
 
Mam z Kubusiem kontakt duży ,coraz ładniej i wyraźniej mówi ,ale nasza rozmowa jest w większości przypadku taka hmm bez sensu tzn.rozmowa Kuby ze mną "ile w tym bloku jest pięter" "czy w tym bloku jest dużo numerków" . Zadaje bardzo często naprawdę męczące pytania i nie wiem skąd rodzi mu się to w głowie i strasznie mnie to męczy np.ile mama ma włosów na głowie , ile tata ma włosów na głowie ? I nie wiem jak go tego odzwyczaić bo odpowiedź "dużo" nie wystarczy on chce usłyszeć liczbę np. 100 tysięcy ( fiksuje się na punkcie liczb) .Mówi w 3 osobie ,bardzo szybko się denerwuje najczęściej jak jest coś nie po jego myśli ....A jego sukcesy to takie ,że około rok temu nie potrafił powiedzieć ,że to jest np.marchewka a to burak albo słoik .Teraz każdą rzecz którą bym nie wskazała wie co to jest i mówi coraz ładniej ,również jeszcze rok temu osoba która go nie zna nie potrafiła go często zrozumieć teraz nie ma z tym problemu.
Pozdrawiam i dziękuje Anabuba za odpowiedź
 
Anabuba ja mam pytanie co do tej klasy integracyjnej. Czy w tej klasie jest więcej dzieci z orzeczeniami? W jaki sposób Twoja córka ma "obniżony materiał"?
 
Witam jestem mamą 3 letniego WIktorka wstępnie ma zdiagnozowane zaburzenia spectrum autystycznego mówię wstępnie bo proces diagnozy u nas jeszcze trwa. Mieszkamy w Irlandii i szczerze mówiąc nie mogę złego słowa powiedzieć na opiekę medyczną dla mojego synka no chyba oprócz tego że proces diagnozy jest tak długi :sorry2:
Mam prośbę nie należę do osób kreatywnych a nie potrafię znaleźć na internecie więc może Wy się orientujecie...poszukuję gotowych obrazków do pomocy w komunikacji wiem że można samemu zrobić ale ja po prostu nie mam ani czasu ani energii na to :zawstydzona/y: Wiktorek dodatkowo ma nadpobudliwość i wszędzie go pełno no i jeszcze mam 6-cio miesięczną córeczkę czyli ręce pełne roboty gdyby któraś z mam potrafiłaby pomóc byłąbym wdzięczna :tak:
 
reklama
Anabuba ja mam pytanie co do tej klasy integracyjnej. Czy w tej klasie jest więcej dzieci z orzeczeniami? W jaki sposób Twoja córka ma "obniżony materiał"?

przepraszam ze dopeiro teraz odpisuje ale jakos przegapilam posta:( sorki
zeby w ogoel powstala klasa integracyjna musi byc 3-5 dzieci z orzeczeniami z poradni o nauczaniu specjlanym
a co do obnizeonego materialu-moja corka idzie pelnym materialem i jest oceniana jak zdrowe dzieci i swietnie sobie radzi bo dostaje 4 i 5;)
a obnizonymatreila-poprostu jest wtedy wymagana mnijesza partai materialy jakos tam okreslona przez nauczyciela i jest obnizone kryterium oceniania;)


Witam jestem mamą 3 letniego WIktorka wstępnie ma zdiagnozowane zaburzenia spectrum autystycznego mówię wstępnie bo proces diagnozy u nas jeszcze trwa. Mieszkamy w Irlandii i szczerze mówiąc nie mogę złego słowa powiedzieć na opiekę medyczną dla mojego synka no chyba oprócz tego że proces diagnozy jest tak długi :sorry2:
Mam prośbę nie należę do osób kreatywnych a nie potrafię znaleźć na internecie więc może Wy się orientujecie...poszukuję gotowych obrazków do pomocy w komunikacji wiem że można samemu zrobić ale ja po prostu nie mam ani czasu ani energii na to :zawstydzona/y: Wiktorek dodatkowo ma nadpobudliwość i wszędzie go pełno no i jeszcze mam 6-cio miesięczną córeczkę czyli ręce pełne roboty gdyby któraś z mam potrafiłaby pomóc byłąbym wdzięczna :tak:

witaj
kurcze ja mam gdzies takie obrazki tylko pewnie juz gleboko zakopane ale psotrama sie w necie cos znalezc;)

Kocham mwi. Diagnoza i terapia zaburze afatycznych., Jagoda Cieszyska, Monika Owiena – WYDAWNICTWO EDUKACYJNE sp. z o.o.
znlalazam takie cos ale nie znam tego

z cala odpowiedzialnoscia polecam to
Dotyk i Komunikacja. Płyta CD

a u sobie poszukaj innych rzeczy,mzoe w ten sposob jakos sie czegos doszukasz:)
Dotyk i Komunikacja. Płyta CD
 
Do góry