reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
No to chyba skazana jestem to sprawdzać. W ogóle mam dwa pytania.
1. Jak często macie wizyty u diabetologa?
2. Czy cukrzyca ciążowa to moja wina (nieprawidłowego odżywiania) czy raczej po prostu tak mi się trafiło genetycznie? Przyjechaliśmy do teściowej i ona mi zarzuciła, że to wszystko moja wina. Strasznie mi się przykro zrobiło.
 
No to chyba skazana jestem to sprawdzać. W ogóle mam dwa pytania.
1. Jak często macie wizyty u diabetologa?
2. Czy cukrzyca ciążowa to moja wina (nieprawidłowego odżywiania) czy raczej po prostu tak mi się trafiło genetycznie? Przyjechaliśmy do teściowej i ona mi zarzuciła, że to wszystko moja wina. Strasznie mi się przykro zrobiło.
Zacznę od tego, że to nie twoja wina. Po prostu mamy pecha i tyle. No chyba ze wazysz bardzo dużo to.wtedy faktycznie trochę byś wpływ na to miała.
Jeśli chodzi o wizyty to to moja druga ciąża i daje sobie radę z dietą a teraz z insulina także raz na 3 tyg. Za pierwszym razem miałam raz na tydzień.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to dobre miałam wrażenie, że mampo prostu pecha. BMI przed ciążą w normie, ok 61 kg, tydzień temu 68 kg, a dzisiaj 66.4 kg. Spadek chyba przez dietę.
Musze tez zadzwonić do tego diabetologa, bo nie pamiętam abyśmy się umawiali na konkretne spotkanie.
Dzięki kamiladon :)
 
Dziewczyny ja mierzę cukry po na czczo, po śniadaniu, obiedzie i kolacji a co z przekąskami. Rano zjem owoc wy sprawdzacie wtedy cukry? Co w ogóle jecie jako przekąski?


Jestem w 36 tygodniu.
 
Basia ja mierze 6 razy po każdym posiłku licząc z drugim śniadaniem i podwieczorkiem. Nie mierze tylko po tym ostatnim o 22. Ja nieraz jej normalnie kanapkę czy dokładkę obiadu na te dodatkowe posiłki. Czasem są tak duże jak normalne posiłki. A czasem np. Jogurt naturalny i nektarynka. Zależy czy głodna jestem czy nie :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja natomiast mierze sześć razy: na czczo, po śniadaniu, po II śniadaniu, po obiedzie, podwieczorek i I kolacji. Ogólnie to mam jeszcze III śniadanie i kolację 2 i kolacje 3 - tej ostatniej zwykle nie jem. Jako te śniadanie czy kolację to zjem: jogurt naturalny, łyżka żurawiny , 2 łyżki płatków owsianych albo po prostu Danio ma 152kcal, alboraz zrobiłam sobie trzy liście kapusty pekinskiej z łyżka majonezu i marchewkę.
Cukier w normie, ale nie wiem jak wychodzi z ketonami, nie mam jeszcze tych pasków, bo lekarz rodzinny nie mógł mi ich wypisać.
 
reklama
Ja mierze po kazdym posilku jem bardzo male porcje wiec znacznie czesciej staram sie cos zjesc czasem nawet co h. Mierze tez czesto dlatego ze jeszcze nie wiem do konca co mi podnosi cukier. I mimo ze czesto jem to mi ketony wychodza i to duze.

Dzisiaj kupilam bulke orkiszowa w biedronce ktoras testowala? I chleb 7 ziaren, zobaczymy co będzie...

Dzisiaj obiadek u rodzicow, wszyscy najedzeni ciadyo pachnie a mi az kiszki skreca :/ ziemniaki moge jesc po obiedzie 116 ufff
 
Do góry